Tahle píseň ti změní život

Tahle píseň ti změní život https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168792/bmid_tahle-pisen-ti-zmeni-zivot-mL1-168792.jpg 4 197 41

Hledání přátel nebylo pro Elise Dembowski nikdy silnou stránkou. V průběhu celého svého života, byla terčem posměchu a mluvilo se o ní jako o outsiderovi. Při dalším pokusu, stát se alespoň trochu populární, který ale zklame, má chuť to už vzdát. Když jde jednou na každodenní noční procházku, potká holky Vicky a Pippu, které ji vezmou do Startu. Tam objeví svou novou lásku Djing.... celý text

Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

This Song Will Save Your Life , 2013

TheMelorry
05.03.2016 3 z 5

Musím se přiznat, že kniha mě docela zklamala. Všude jsem četla jak je skvělá a pravdivá.....podle mého subjektivního názoru je spíš nedotažená a postavy mi jsou nesympatické. Samozřejmě nikomu svůj názor nevnucuji - ale já bych si ji znovu nepřečetla.

Stirek45
08.06.2015 4 z 5

Moc se mi líbily citáty kapel vždy na začátku každé kapitoly. Příběh byl opravdu moc hezký, poutavý a kniha mě určitě mile překvapila. Měla jsem jí přečtenou skoro hned - doporučuji všem :)

Lauralex
31.05.2015 4 z 5

"ŘÍKÁTE SI, ŽE JE TAK JEDNODUCHÝ SE ZMĚNIT, ŘÍKÁTE SI, ŽE JE TO V POHO, ALE NENÍ. VÍM TO, PROTOŽE JSEM TO ZKOUŠELA."
Je hodně knížek, které mi něco daly, zapůsobily na mne a mohla jsem o nich přemýšlet, ale asi ještě nikdy jsem nečetla knížku, ve které bych se tak viděla a která by mě tak vystihovala (až na to, že teda nejsem DJ). Nebo aspoň tenhle popis. Vážně jsem měla skoro celý příběh pocit, jako bych četla o sobě. Někdy až tak autenticky, že jsem si sama říkala, jestli někdo nesleduje můj život a pak o něm píše. Sama bych to nevystihla lépe.

Knížka na mě zapůsobila hned a moc jsem si jí chtěla přečíst. Na jednu stranu jsem věděla, o čem asi tak budu číst, ale na druhou stranu jsem přesně nevěděla, co vlastně očekávat. Je to taková ta knížka, kde musíte číst pořád dál, protože si nikdy nemůžete být jistí, co bude. Čte se to samo a člověk si ani neuvědomí, že je najednou na konci. Co oceňuju, že mi to nepřijde jako klasický tuctový příběh depresivní náctky ze střední školy. Působí to jako oddechová četba, ale opak je pravdou. A líbí se mi i zpracování knížky, ty úryvky z písniček jsou skvělé.
Akorát jsem možná očekávala trochu jiný konec, ale nijak mě to nezklamalo.

Lenka.Vílka
28.03.2015 4 z 5

Souhlas, kniha se cte sama. Je dobre napsana, ma hlavu a patu. Tak trochu me mrzi, ze jsem knihu necetla tak pred deseti lety, protoze v te dobe moje nektere myslenky byly uplne stejne jako ty Elisi (to je asi mozna ten duvod, proc jsem se do dokazala vcitit...mozna az moc). Proto hodnotim knihu velmi pozitivne a moc se mi libila :-)

Bee
26.02.2015 4 z 5

Tak tohle se mi četlo úplně samo. Ačkoliv je to taková klasika ze střední školy a postavy tu nejsou zas až tak vymakaný, těžký život outsidera prostě táhne. Možná proto už toho na tohle téma vzniklo tolik. Zajímalo by mě, jestli je život na americký střední fakt tak těžkej, jak všude tvrdí, ale asi jo, když to takhle zpodobňujou všude. Anyway - příběh je to zajímavej a děj ubíhá dobře, takže za mě dobrý.

Nelin
23.02.2015 5 z 5

Úžasná kniha. Chytí vás a nepustí. Je to taková oddechovka, ale přece v ní je něco víc. :)
Rozhodně si příběh Elis přečtěte, stojí za to. :)

lapetitedeny
28.12.2014 5 z 5

Tak jako přečteno podruhý a sakra... Pořád je to naprosto boží! Chci Elisin přehled co se hudby týče OwO

warca
12.10.2014 5 z 5

Moc hezká knížka. Doporučuji

Tarrei
21.09.2014 3 z 5

Kniha se nu velmi líbila už od názvu.
Děj byl poutavý, dalo se pořádně vžít do role hlavní hrdinky Elisy.
Nejvíce mě zaujal realistický konec, kde se ukázalo, že Elisa je sice po dlouhé době šťastná, ale také musí znovu získat důvěru Alex a rodiny - skvělá ukázka toho, že ne všechny knihy skončí s úplně šťastným koncem, a také jak to doopravdy v životě chodí.

Anette Abeja
24.08.2014 5 z 5

Knížka se mi dost líbila. Nechtěla jsem ji ani odkládat a pořád jen číst dál a dál. Kniha by sice mohla být o něco delší, ale to už se bohužel nezmění. Po přečtení takovéto knihy mě ale nejvíce mrzí fakt, že autor nenapsal nějakou další a pokud napsal, tak že není nikde k sehnání :)

ivanhoen
14.08.2014 3 z 5

Tak nějak jsem od knihy očekávala víc než jsem od ní dostala. ... Popravdě mě kniha hlavně chytla až někdy kolem 60. stránky, ne-li déle. Málem jsem to vzdala, že to číst nebudu, ale nerada nechám rozečtené knihy.

Téma mi bylo blízké, protože podobné pocity jsem měla na střední také a vůbec pořád tak nějak mám. Ale samotné zpracování a napsání mi přišlo neučesané, nedotáhnuté a člověk nad tím vším musel při čtení moc přemýšlet, aby si z toho něco vzal a to by podle mě být nemělo. Čtenář by měl číst a myšlenky a představy by k němu měly přijít samy od sebe a ne, aby je horko těžko doloval z textu. I dost dějových linek mi přišlo nedotažených, některé reakce Elisy přinejmenším podivné. Nemluvě tedy o spoustě názvů písniček a kapel, které člověku kolikrát vůbec nic neříkají, když si je nemůže hned přehrát, aby se zorientoval a cítil tu atmosféru hudby. Pokud to tedy není znalec veškeré muziky.
Ale v závěru byl celý příběh dotažen do správného konce. Na můj vkus tedy až moc velký happy end vzhledem k tomu, co vše se stalo, ale zase dal příběh naději všem, kteří se cítí podobně. Což i bylo podle mě posláním knihy.

Poznámka: V dnešní době upírských, kouzelnických apod. ság (proti kterým vůbec nic nemám ;-) ), to je po delší době vcelku normální a reálné čtivé počtení. Až tedy na ten téměř 100 stránkový začátek.

kuceju
12.06.2014 3 z 5

Hezká kniha, jen občas trochu klišé a hlavně strašně málo děje! Char mi přišel strašně nesympatický a nechutný. To s tím blogem mi přišlo úplně zbytečné. Nejvíc se mi líbil nápad s dýdžejema, to mi přišlo fajn, originální.

Roselunda 1928
29.05.2014 5 z 5

Prim., kdy mi ji půjčíš? :DDD

minispoiler
Takže, půjčeno, přečteno, vráceno. Ano, pěkná, kniha, mohla by být tlustší, obálce nic nemůžu vytknout :D ale nepochopila jsem, proč jsou ta písmena zvýrazněná, no, mohlo to mít nějakou větší zápletku a když se tam objevil Char, začala jsem tušit, že mezi ním a Elisou něco bude :) no, tak na 4,5 * nejen za tu obálku:

Prim.
18.05.2014 5 z 5

Tahle knížka byla úžasná, i když byla na moje poměry moc tenká.
Určitě by byl moc hezký další díl. :)

Klaris 99
17.05.2014 3 z 5

Od této knihy jsem čekala mnohem víc. Do páté kapitoly se nic nedělo (skoro). Čekala jsem na ten slibovaný děj a ten nepřicházel a nepřicházel. Bylo to pořád stejné. Možná až ke konci to začínalo nbírat děj, ale ta chvíli to bylo fuč. Nápad byl hezký to ano, ale chtělo by to více událostí, kterfé by mě nutily číst.

Styl psaní se mi nějak zvlášť pod kůži nedostal. jak já ráda říkám ,,Neurazí, nenadchne,´´ Zbytečného popisování jsem byla ušetřena a to se považuje za velké plus.

Postavy mi byly nesimpatické, teda až na Viktorii a Harryho. Char mi lezl na nervi a to co udělal na konci mi ho úplně znechutilo. Hlavní hrdinka byla docela dobrá, ale to za tři.

Vlastně celý děj byl za tři. Bylo to hrozně naivní, ten obrat oblíbenosti na konci, no... Na druhou stranu to nebylo tak strašné. A kdo má tento tip knih rád tak se jim to bude určitě moc líbit.:D

lusinka.9
09.05.2014 5 z 5

Úžasná knížka.Za chvíli jsem ji měla přečtenou.

Mishak
05.03.2014 3 z 5

Myslím si, že si každý prošel obdobím, kdy neměl kamarády, nebo pro někoho byl spíše někým divným a nezajímavým... Proto jsem sáhla po této knize.
Kniha se mi líbila, děj mi utíkal jako na horské dráze a musím uznat, že jsem se těšila na to, jestli se Elise povede se změnit a tajně doufala, že ne... Protože co je špatnýho na tom, že je někdo chytrý a něčím vyjímečný? =) A že to Elise s Charem nevyšlo? Nu, život prostě takovej je a myslím si, že Char zrovna nebyl kluk pro ní =) ...
Byla jsem velmi nadšená z názvů písniček a jejích autorů - některé znám, jiné zase ne, což v brzké době určitě doženu =)
Za mě 3 hvězdičky a možná se k téhle knize jednou vrátím =)

muchomurka
15.01.2014 3 z 5

Zajímavý příběh, ale nějak mě nenadchnul. Nedokázala jsem se do Elisy vžít, cítit se jako ona. Ze začátku to bylo celkem dobré, ale pak se mi to strašně vleklo. Oceňuji ale konec příběhu, že nebyl klasicky přeslazený, ale že to nekončilo ani špatně.

luciefeix
07.01.2014 4 z 5

Lehký příběh který toho v sobě skrývá více. Asi každý sme se někdy cítili osaměla jako Elisa . Obdivuju jak se Elisa snažila všechno naučit aby zapadla . Zažila jsem hodně dní kdy jsem chodila po střední a byla pro všechny vzduch . Líbilo se mi jak ji rodiče nakonci podpořili a snažili se ji pochopit.

Arri
17.12.2013 5 z 5

Už když jsem tuto knihu viděla v obchodě, něco mě k ní táhlo, a tak jsem si jí prostě koupila.
Začátek mi přišel trošku 'divný', ale po pár dalších stránkách jsem pochopila oč jde.
Vlastně....tuto knihu jsem si oblíbila natolik, že jsem si jí 'šetřila' a snažila se číst jí co nejmíň, i když tam byly dost napínavé části, ale jak už jsem napsala, chtěla jsem si knihu šetřit, protože je naprosto úžasná.
Elisa mi přišla fajn holka, se kterou bych si rozumněla, protože se v ní tak trochu vidím. Příběh, který se odehrává v této knize se dost podobá příběhu, který jsem prožila já. (Teda až na ten 'podnik')
Doporučuju všem. (:

přátelství naděje pro dívky kamarádky dívčí romány

Leila Sales
americká, 1984
2013  74%Tahle píseň ti změní život
2017  84%Cesta do budoucnosti

Kniha Tahle píseň ti změní život je v