Tábor smrti Lety: Vyšetřování začíná (1992-1995)

Tábor smrti Lety: Vyšetřování začíná (1992-1995) https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232658/mid_tabor-smrti-lety-vysetrovani-zacina-OYD-232658.png 4 14 2

Kniha s téměř detektivní zápletkou odhaluje peripetie, kterými Paul Polansky procházel, když se snažil dozvědět pravdu o koncentračním táboře v Letech. Příběhy obětí a viníků z Let se v knize mísí s příběhy vysloužilých i aktivních politiků, disidentů, diplomatů i vrcholových úředníků státu, kteří se rozhodli, že budou zahlazovat stopy po dávných zločinech...... celý text

Majto
03.08.2022 3 z 5

Súhlasím s názorom nižšie. Kniha sa v podstate číta sama, ja dobre napísaná, núti k úvahám.
Neviem koľko z nej sú reálne zážitky autora, no faktom je, že štátne inštitúcie ešte stále "fungujú" rovnako ako opísal.

kessey
06.12.2015 4 z 5

Autorovi je často vytýkaná nepřesnost, paranoia či ohýbání faktů. Nic to ovšem nemění na tom, že v Letech stále stojí vepřín a i kdyby byla pravdivá jen každá druhá stránka, tak se máme vážně za co stydět. Tohle jsme prostě nezvládli. Knížka je skvěle napsaná, výborně se čte a donutí člověka zamyslet se nejen nad historickou zodpovědností států za své činy, ale třeba i nad vlastními předsudky či zakořeněnými stereotypy.

koncentrační tábory Romové, cikáni Lety u Písku holokaust, holocaust Lety (koncentrační tábor)

Paul Polansky
americká, 1942 - 2021
1999  85%Bouře
1998  89%Tíživé mlčení
2014  84%Tábor smrti Lety: Vyšetřování začíná (1992-1995)
1999  80%Toulavej pes / Stray dog
1998  100%Dvakrát tím samým