Tábor pod Modrou hvězdou

Tábor pod Modrou hvězdou https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25952/tabor-pod-modrou-hvezdou-25952.jpg 4 12 3

Chlapci a děvčata z oddílu Modrá hvězda tráví prázdniny na táboře v Českém ráji. Jsou mezi nimi praví skauti, ale i mladší světlušky a vlčci. Všichni musí dodržovat pravidla, která určuje skautský řád. Společně zažívají četná dobrodružství, podnikají výlety, hrají si na trosečníky, odhalují řadu záhad. To, že spolu tráví tolik času, vede někdy ke konfliktům, ale především k bližšímu poznání jeden druhého a k upevnění jejich přátelství a oddanosti skautskému hnutí. Určeno čtenářům od 8 let... celý text

vojtec
vojtec
26.08.2020 3 z 5

Prvních 50 stran je skvělých. Napětí, záhadná neznámá postava, kapitoly na sebe navazují. Škoda, že autor neudržel tempo, následně kniha sklouzává do táborové kroniky, záhady jsou vyřešeny a už se "jen" popisuje dění na táboře, byť pěkným čtivým způsobem. Trochu mě zarazilo podtržené elitářství, skautství v Modré hvězdě není pro každého. Ano, skaut má být na své skautství hrdý, ale nemusí hned ohrnovat nos nad jinými skautskými oddíly nebo zatracovat nedostatečné skautství členů vlastního oddílu, ve smyslu "ten v oddíle nevydrží". Dalo se s tím naopak pracovat a nechat tyto postavy k plnému skautství v průběhu knihy dozrát. Z knihy lze trochu vycítit, že autor chtěl zanechat odkaz a svědectví o svém oddíle, takže nechybí popis oddílových rituálů a zvyklostí či her, aby i příští generace věděly, jak je to správně. Bohužel tyto popisné pasáže ubírají na dějovosti a napínavosti, na druhou stranu hezky se v knize popisují tajemství skautských ideálů, co se skautům honí hlavou, co na táboře prožívají uvnitř srdce. Celkově se mi kniha líbí a hodnotím ji pozitivně, leč si myslím, že je vhodná spíše jen pro skauty a ne pro širší publikum, neboť kdo to nezažil, tak to těžko pochopí. Pro mě byla pěkným návratem do skautských vzpomínek.

Turlogh
Turlogh
27.08.2018 5 z 5

Výborně napsaná a skautským duchem naplněná kniha. Po přečtení jsem nadšen. Velmi výrazně vylíčené postavy a charaktery skautů a skautek. Již vidím, že si budu muset někde sehnat i další čtyři pokračování, abych si je mohl přečíst. Vřele všem, skautům i ne skautům, doporučuji k přečtení. Myslím, že si kniha v hodnocení zaslouží plných pět hvězd! Nazdar ! Jestřáb

skautkapuding
skautkapuding
20.02.2018 5 z 5

Krásná kniha, která osloví každého skauta či skautku.

Autorovy knížky

Mirko Juna