Ta přede mnou

Ta přede mnou https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345924/bmid_ta-prede-mnou-Wz1-345924.jpg 4 2670 821

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney. Emma se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný – anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí – nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – a také to udělá. Jane prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí – stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice – ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl Before , 2017

jana4920
29.05.2018 4 z 5

Knika opravdu čtivá, děj ubíhal krásně, zápletka taky solidní ALE ten konec velké zklamání chyběla tomu nějaká lepší atmosféra, jako by autor ve chvíli, kdy má přijít největší drama začal usínat

twigxi
23.05.2018 3 z 5

Celou dobu mě kniha neskutečně bavila, četla se svižně a nemohla jsem se odtrhnout. Ale ten závěr!
Tam se autor tak urputně snažil vysvětlit ten náhlý dějový zvrat a podřídit mu následné chování postav, že to prostě celé ztroskotalo. Škoda.
Za překombinovaný konec ubírám jednu hvězdu a knížka je ve výsledku jen takový průměr.

lenkaabooks
20.05.2018 4 z 5

Edward postavil dům snů se spoustou pravidel. Emma a Jane jsou si velmi podobné mladé ženy, které postupně v domě bydlí a vypráví svůj příběh. Je to psychothriller, napíná vás od začátku, konec byl pro mne překvapivý a to trochu nemile. Ale i tak fajn čtení.

Madla686
19.05.2018

Na knihu jsem cekala dlouho.Ale za to cekani nestala...Kniha ma neco prinest...a co prinesla tahle? Proste velke nic..

veronika9143
19.05.2018 5 z 5

Tak tohle byl fakt hustej psychothriller, super moderní barák, kde nic nemůžeš. Ale tak luxusní, že přesto nájemníky láká, ale ne každej projde výběrem. Ano, tohle byla parádní jízda, snad se můžeme těšit na další knihu autora.

Ajuszka
19.05.2018 5 z 5

Skvele cteni,diky super rozdeleni se kniha cetla opravdu skvele.Nicmene,v Edwardovi jsem nasla temer dokonalou podobnost s Christianem z odstinu,ale to mi nevadilo.Nedelaly mi dobre pasaze o umrti miminka,to jsem uronila i slzu.Nicmene zajimave rozuzleni.Za me ano a autor putuje do oblibenych a budu se tesit na dalsi knihu.

Tyrkysová
19.05.2018 5 z 5

Síla příběhu je dána nejen skvělým vypravěčským stylem, ale je postavena také na dobře pojaté psychologii obou hrdinek, jejichž příběh vám nažene husí kůži. Skvělý psychologický thriller, který stojí za přečtení!

Daduna
18.05.2018 3 z 5

Musím říct,že pro mě je tato kniha průměr. Asi jsem ji četla s velkým očekáváním a to se nesplnilo. Kniha mě "uhranula" až skoro ke konci kdy se to pořádně rozjelo.

brijana
16.05.2018 3 z 5

Některé pasáže mi přišly dost přitažené za vlasy, střídání příběhu Emmy a Jane mi ze začátku také nebylo moc příjemné, chvílemi jsem se ztrácela. Každopádně jsem bya zvědavá, jak to dopadne.

Dvířka
15.05.2018

Kniha se četla rychle, ale podle mého jsou na podobné téma lepší knihy. Chování postav mi místy přišlo nepravděpodobné, děj průhledný a konec teda opravdu nečekaný. Četla se dobře, zajímalo mě, jak vygraduje, ale nesympatizovala jsem s žádnou postavou - zdáli se mi sobecké, bezcharakterní a "šílené". :-D Ke knize už bych se nevrátila.

TessaJean
14.05.2018 2 z 5

Divím se, že jsem tuhle knihu vůbec dočetla. Přišla mi taková drobet uhozená na hlavu. A o hlavních dvou hrdinkách ani nemluvím...docela rychle se četla, ale stejně rychle na ni zapomenu.

Dashmo
11.05.2018 5 z 5

Wow!toto bolo napínavé ako gumka v gaťkoch.toľko zvratov a rozuzlení.naozaj super čítanie a pre mňa veľmi zaujímavá téma knihy, ktorá je originálna a nie je otrepaná

i.stefany
11.05.2018 4 z 5

Velmi čtivá kniha s originálním námětem. Všechny postavy byly nějakým způsobem vyšinuté, i když to tak na první pohled nevypadalo, ale díky tomu je právě kniha tak závislostní :-) Dobré čtení.

anna5732
10.05.2018 5 z 5

Tak tato kniha mě doslova přikovala ke svým stránkám, nemohla jsem se odtrhnout a upřímně jsem si říkala, jak může někdo v takovém domě bydlet. A vůbec ks netušila, kdo je ten padouch. To pro mě bylo velké překvapení.

bafuskyBaf
09.05.2018 5 z 5

Ty joooo..Hodně dobrý..:-) vtáhlo mě to do děje a nemohla jsem se od toho odtrhnout.

keselylenka
08.05.2018 5 z 5

Na knížku jsem v knihovně čekala kolem půl roku a každý den se vyplatil. Jediné, co mě mrzí, že jsem ji po tom čekání přečetla za 5 hodin :-).

pastelka53
05.05.2018 5 z 5

Něco na tom bylo, tíseň a napětí, které na vás dýchá od první stránky ... nedalo se odtrhnout oči. Fantazie pracovala na plné obrátky a když už si člověk myslel, že ví, kdo v tom má prsty, vše bylo jinak.

ElfkaEleanor
04.05.2018 4 z 5

Ke knihám z edice Světový bestseller chovám značnou skepsi. Přesto mi to nedalo a nechala jsem se zlákat anotací... a konalo se překvapení.
Děj rozdělený do dvou dějových linek poukazuje na podobnost mezi hrdinkami, ale zároveň se linky navzájem doplňují a nevzniká tak pocit nudného opakování nepodstatných detailů. Autor též citlivě podal jak podobnost žen, tak hlavně drobné rozdíly v jejich psychice, které dělají život každé z nich originálním. Konec je sice lehce překombinovaný, na druhou stranu, proč ne?
Čtivá jednozátahovka, jejíž děj je nevyzpytatelný a závěr překvapí.

verense
03.05.2018 5 z 5

Po delší době jsem si zase s chutí početla, tyhle psychologické thrillery mám ráda, ale musí mít hlavu a patu, což tato kniha má. Čtivé, napínavé, vykreslené postavy, u nichž dát na první dojem by bylo hrubou chybou. Osobně bych v takovém baráku bydlet nechtěla ani zaboha, natož abych se dobrovolně stala loutkou podle něčích pravidel. Nicméně o některých dotazníkových otázkách dumám ještě teď, a stejně tak se mi honí hlavou myšlenka, že zbavení se nepotřebných věcí může být leckdy skutečně k duševnímu prospěchu. Rozhodně kniha, o které budu ještě chvíli přemýšlet.

L.Helena
03.05.2018 5 z 5

Knížka je jiná, zvláštní, ale moc se mi líbila a četla jsem doslova jedním dechem. Ze začátku mně sice vadilo, že v kapitolách o Emmě chybí uvozovky v přímé řeči, ale postupně jsem si zvykla a pak jsem aspoň hned na první pohled věděla, o které postavě vlastně čtu, protože jejich příběhy byly v mnohém velmi podobné.