Ta přede mnou

Ta přede mnou https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345924/bmid_ta-prede-mnou-Wz1-345924.jpg 4 2663 821

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney. Emma se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný – anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí – nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – a také to udělá. Jane prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí – stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice – ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl Before , 2017

Petule30
Petule30
28.08.2021 3 z 5

Kniha není thriller,je to spíš příběh dvou žen,ale je čtivá od začátku do konce.některé pasáže jsou erotické.četla jsem i horší knihy,ale určitě byli i mnohem lepší.takový průměr to byl.

Agatha84
Agatha84
27.08.2021 1 z 5

Laciné a ujeté. Asi doporučím neztrácet s takovými knihami čas.

zaru0878
zaru0878
23.08.2021 5 z 5

Super kniha.

baterka.gs
baterka.gs
23.08.2021 3 z 5

Neberme se zas tak vážně, thriller to nebyl a byť byla kniha čtivá, rozhodně bych příběh dvou dam nepodala jako bestseller. Autor navíc usilovně nápadně pracuje na cestě, kam nás chce dostat a to nemám ráda. Bylo to fajn, ale za měsíc si na knihu už nevzpomenu.

Dashik
Dashik
20.08.2021 3 z 5

Pro mě lepší průměr.. Dala bych tak 3 a půl *. :)
Nebylo to něco, z čeho bych úplně padla na zadek a mrazilo mě v zádech, ale děj pěkně plynul a nuda to taky nebyla. Dalším knihám autora se bránit nebudu.

eva8941
eva8941
07.08.2021 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout. Opravdu zajímavé čtení. A hlavně napínavé.

Veve11111
Veve11111
02.08.2021 4 z 5

Zaujímavá kniha, námet, ale pre mňa rozuzlenie, ktoré ani neprišlo na úplný záver, ale o dosť skôr, nebolo nič prekvapivé, čo ja zas mám veľmi rada, keď mi záver vyrazí dych a vôbec by som to nepovedala. Okrem toho, mi aj vadilo, že v istých častiach nebola úvodzovkami označená priama reč, tak zvláštne sa tieto pasáže čítali. Ale v konečnom dôsledku nie zlá kniha a odporúčam.

Lucc93
Lucc93
22.07.2021 5 z 5

Když se řekne psycho kniha, tak tohle je přesně to, co si pod tím představím.. Mrazivé, úzkostné, psychologicky zaměřené. Upřímně, když jsem četla po večerech, nebylo mi samotné doma úplně příjemně. Za mě opravdu super a doporučuji k přečtení.

rafan65
rafan65
18.07.2021 4 z 5

Je to moje první knížka od tohoto autora a docela se mi líbíla. Příběh obou hrdinek je poutavý, děj má spád a nemá nudné pasáže. Zápletka se rozuzlila až na samotném konci a docela mě překvapilo kdo bil vrah.

cipperka
cipperka
12.07.2021 5 z 5

Dlouho jsem knihu odkládala a odhodlávala se k jejímu přečtení, ale nakonec jsem byla příjemně překvapena. Kniha měla spád, četla se hodně dobře

Marley_Kid
Marley_Kid
16.06.2021 3 z 5

/čítané v origináli/
Úprimne, nie je to psychothriller, ktorý by vo mne zanechal nejaké intenzívnejšie zážitky, nie do tej miery, ako by som to od neho čakal. Anotácia a povesť knihy vyznievali tak tajomne a krásne desivo, že som čakal niečo vážnejšie a akosi som mal stále pocit, že by mohlo prísť niečo "viac," ale neprišlo. Prostredie skvelé, postavy okrem Edwarda nepríliš intenzívne, zápletka trochu meh, psychológia priemerne zaujímavá.
Hrozne oceňujem, že autor pomocou knihy dealoval s vlastnými skúsenosťami a tým, čo sa stalo v jeho rodine a to je väčšie víťazstvo než všetky pozitívne recenzie, takže... palec hore, od autora si isto ešte niečo ďalšie prečítam, ale tak skoro to asi nebude :)

knihomolkaMist
knihomolkaMist
03.06.2021 3 z 5

Já nevím... na mě tam bylo prostě až moc sexuálního podtextu. Když to na tom vlastně bylo postaveno celé...
Další věc, co mi vadila bylo to, že byly kapitoly z minulosti psány s přímou řečí bez uvozovek, což bylo prostě a jednoduše matoucí a nepřehledné.
Námět dobrý, zpracování horší.
I tak jsem si ale čtení užila :)

Comelye
Comelye
31.05.2021 4 z 5

Bavilo mě to od začátku až do konce, akorát jsem občas moc nechápala chování hlavních postav, ale kupodivu mě to zas až tolik neiritovalo a příběh to hloupé chování zachránil :D

LisaBella
LisaBella
22.05.2021 5 z 5

Jako první kniha, kterou jsem od JPD četla, mne vtáhla do děje natolik, že jsem okamžitě, aniž bych ji dočetla, šla a koupila si jeho další dvě. Velmi zajímavý a poutavý příběh dvou žen, které mají občas až děsivě podobný osud. Dvě časové linky dodávají celému ději jednotnost a jakýsi pořádek. I když se v příběhu čas od času ztrácíte, je to vše záměr autora a až přijde vhodná doba, naleznete všechny odpovědi. I ty, na které jste se báli zeptat. Jedno vám ale povím hned - dávejte si pozor na dokonalé muže. Občas se to může vymknout kontrole. A občas můžete zjistit, že není všechno tak, jak by se od prvního okamžiku mohlo zdát...

Murasaki
Murasaki
22.05.2021 5 z 5

Musím říct, že podobnou knihu jsem ještě nečetla. Opravdu sympatické mi byly krátké kapitoly, tudíž se knížka četla opravdu rychle. Chvíli jsem se bála, že mi střídání pohledů Jane a Emmy bude dělat problém, že se mi bude minulost a přítomnost míchat dohromady, ale nebylo tomu tak. Konec byl pro mě opravdu velkým překvapením. Knihu jsem zavírala s otevřenou pusou. Opravdu jsem z knihy nadšená a určitě si od autora přečtu další jeho tvorbu.

suiteki
suiteki
12.05.2021 4 z 5

To nejlepší na knize bylo, že podobnou jsem ještě nečetla. Vyhovoval mi styl psaní, střídání pohledu dvou žen tehdy a teď, které prožívají téměř totožný příběh s tím, že jedna už je mrtvá. Krátké kapitoly také super. Na začátku jsem měla problém se začtením, ale pak jsem byla zvědavá jak to dopadne a konec mě překvapil, ale i tak mi tam něco chybělo.

Joyce24
Joyce24
25.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Díky krátkým kapitolám a stylu psaní jsem knížku přečetla za poměrně krátkou dobu. Chtěla jsem vědět, co se vlastně stalo s Emmou a jak to bude s Jane. A musím říct, že konec mě zaskočil, očekávala jsem zcela jiné rozuzlení. Nedokážu si vůbec představit život v domě, který je v knize popisován Není vlastně divu, že v takovém prostředí se objevuje tolik více či méně psychicky narušených jedinců.

VeruMalfoy
VeruMalfoy
19.04.2021 4 z 5

Knížku jsem slyšela jako audioknihu, která byla opravdu pěkně namluvená dvěma ženami, takže postavy nesplývaly. Příběh byl rozhodně mnohem lepší než v knížce Věř mi. A dům působil chvílemi velice tajemně. Čtení jsem si užila.

Jupijow
Jupijow
19.04.2021 2 z 5

Logiku v téhle knize nehledejte.

maximus13
maximus13
16.04.2021 1 z 5

Čekal jsem o hodně více napětí. Žánr: Horory, Thrillery vážně ne. Vadilo mi, že kniha je nelogická a spisovatel mě považuje za duševního mrzáka, který mu sežere všechny nelogické situace. Např. na takovou knihu "Poslední paní Parishová", nebo "Za zavřenými dveřmi" to kvalitou nemá ani náhodou. Zbytečných 344 stran. Tato kniha by se dala odvyprávět rychleji.