Ta přede mnou

Ta přede mnou https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345924/bmid_ta-prede-mnou-Wz1-345924.jpg 4 2671 821

Temný psychologický thriller, který byl ještě před vydáním prodán do více než 30 zemí po celém světě a jehož autorem je úspěšný spisovatel, vystupujícího pod pseudonymem J. P. Delaney. Emma se snaží vzpamatovat z traumatického přepadení a se snoubencem hledá místo, kde by mohla začít nový život. Ovšem žádný z bytů, které navštíví, pro ni není cenově dostupný – anebo se v něm necítí bezpečně. Dokud nenavštíví ten dům na Folgate Street. Je to mistrovské architektonické dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Ten dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt, který ho projektoval pro svou rodinu, má totiž pro nájemníky celou řadu nařízení a restrikcí – nesmí mít např. žádné knihy, ozdobné polštáře či jiné dekorativní předměty, dokonce ani fotografie. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – a také to udělá. Jane prožila osobní tragédii a také ona potřebuje nový začátek. Když objeví dům na Folgate Street, okamžitě ji uchvátí – stejně jako jeho sice trochu odměřený, ale přitažlivý tvůrce. Brzy po nastěhování se však Jane dozvídá o záhadném předčasném úmrtí předchozí nájemnice – ženě, která byla Jane podobná jak vzhledem, tak věkem. Čím více se Jane snaží v onom příběhu rozlišit pravdu od lží, tím více je nucena podřídit se stejným pravidlům, dělat stejná rozhodnutí, stýkat se s těmi samými lidmi a zažívat stejný teror jako ta předešlá…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl Before , 2017

Anyt0crappy
22.01.2022 2 z 5

Bohužel, knihu jsem četla hned po sérii Opičího vraha od J.D. Barkera a ten nastavil laťku velmi vysoko. I tak mi 2 hvězdy přijdou milosrdné. Nápad zajímavý, ale děj jinak zdlouhavý a v podstatě o ničem, takhle bezduchou knihu jsem dlouho nečetla a určitě bych se k ní nevrátila. Konec mi vyzněl, jako by to autora samotného začalo nudit a prostě něco naškrábal a těšilo mě. Sto lidí, sto chutí a vzhledem k dobrému hodnocení jsem čekala něco víc.

ivca84
21.01.2022 5 z 5

kniha je dobry psychotreiler je tam hodne dobra zapletka a do posledni chvile nevite jake je rozuzleni pribehu

JajaCZ
14.01.2022 4 z 5

(SPOILER) SPOILER: Kniha mala skvelú atmosféru. (Počúvané ako audiokniha) A dokonca sa mi páčil i koniec príbehu, ktorý bol ukončený tak, ako to funguje i v živote - s otazníkom, nie happyendom. Keď chodím na 2h prechádzkové okruhy cez les, jednoduchšie audioknihy sú naozaj skvelý spoločník. Odporúčam viac ženám ako mužom, keďže sa tam v podstate riešia vzťahy a psychologický profil hlavných hrdinov :)

JancaKube
05.01.2022 3 z 5

Přibehy se mi motaly do sebe. Chvilkama jsem nevedela co se stalo Emme a co Jane. Jako príběh to nebylo spatné a myslenka chytreho domu me bavila.

ZuzanaZ83
18.12.2021 4 z 5

Kniha vypráví o dvou ženách, které se v různé době (tehdy a teď) nastěhují do stejného domu. Dům je plný technických vymožeností a bydlet v něm znamená dodržovat obrovské množství pravidel. Architekt a majitel je dominantní Edward, do kterého se obě zamilují. Emma, která se tehdy nastěhovala s přítelem Simonem, v domě i zemřela. Jane, žena ze současnosti, s Edwardem otěhotní. Zároveň pátrá i s pomocí Simona po okolnostech Emminy smrti. Dům ji začne děsit...
Krátké kapitoly, nečekané zvraty a překvapivé vyústění.

PeM
13.12.2021 2 z 5

Psycho příběh o psychopatech...nevím co si myslet, nevím jaký dojem z knihy mám, nevím, jestli bych doporučila nebo naopak. Zkuste sami - 100 lidí, 100 chutí.

DámaMáma
11.12.2021 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout. Fantasticky vystavěný příběh a ohromně poutavě napsaná kniha. Doporučuji!

The_Kim
02.12.2021 5 z 5

Tak tohle bylo skvělé! Kniha mě bavila od začátku do konce, velmi neotřelé téma a rozuzlení, doporučuji!

Kubajzz
29.11.2021 5 z 5

Moje první knížka od autora a určitě si od něj přečtu i další. Super thriller který určitě doporučuji.

janka2000
17.11.2021 5 z 5

Tenhle thriller se mi fakt líbil (asi jim konečně přicházím na chuť). Jeden dům, tři ženy a podivná minulost. Nikdo není čistý a nic není normální. Napínavé, děsivé a zároveň velmi zajímavé (hlavně ten dům mě fascinoval).

megamysl1901
14.11.2021 5 z 5

Naprosto parádní. Určitě se vrhnu i na další autorovy knihy. Příběh byl napínavý, plný zvratů a překvapení. Doporučuji a hodnotím 5*.

Deia
27.10.2021 3 z 5

Mám pocit, že anotácia sľubuje trošku viac ako sa dá od tejto knihy reálne dostať. V prvom rade som čakala, že kniha bude o troch ženách, ale Astrid má iba krátku kapitolku na konci knihy. Aj keď kniha úplne nenaplnila moje očakávania, čítala sa mi celkom dobre. Dej bol svižný, rýchlo napredoval a prišiel mi aj dosť napínavý, čomu určite napomáhali krátke kapitolky (na striedačku písané z pohľadu Jane a Emmy), ktoré mi občas prišli až príliš krátke. Obidve ženy mi spočiatku prišli sympatické, ale postupne, svojím správaním, si tento dojem pokazili. Jane mi bola sympatickejšia, ale ani jej správanie som občas nechápala. Dom mi prišiel super, síce by som v ňom za takých podmienok bývať nechcela, ale tie technické vychytávky mi prišli skvelé. Koniec ma celkom prekvapil, musím priznať, že som to tak úplne nečakala (iba trošičku). Celkovo je kniha celkom príjemnou jednohubkou.

Gi0rgi0
26.10.2021 4 z 5

Ze začátku se to vyvíjí jako klasický (trochu erotický) thriller. Tajemný charismatický architekt a dvě nájemnice v jeho podivném minimalistickém sídle, kterými manipuluje. Pravidelně se střídá vyprávění obou žen, jedné z doby TEHDY, druhé z doby TEĎ. Jejich příběh se zdá velice podobný a naznačuje stejný vzorec chování majitele domu. Jak se však děj dále rozvíjí, zjistíte, že ne úplně všechno je tak, jak si myslíte (nebo jak autor chce abyste si mysleli). Víc neprozradím.

Za mě mohu potvrdit to, co tvrdí komentář pode mnou. Určitě stojí za přečtení.

PS: Odlišný styl přímé řeči ve vyprávění obou žen oceňuji - rychle jsem se vždy zorientoval v tom, kdo příběh zrovna vypráví, protože přeskakování z jedné kapitoly do druhé u žen s podobným příběhem by jinak mohlo mást.

Jana-Marie
24.10.2021 5 z 5

Kniha mě mile překvapila - velmi čtivá a originální - určitě stojí za přečtení.

knihomolka27
29.09.2021 4 z 5

(SPOILER) PŘEČTENO PODRUHÉ a s odstupem asi tak tří let. Matně si vzpomínám, že po prvním přečtení jsem byla z knihy unešená. I při druhém čtení se dostavil dost podobný pocit, i když už mě to asi neodpálilo tolik jako poprvé. To ale nic nemění na tom, že je to velmi podařená kniha tohoto žánru, která si od začátku až do konce pohrává s vaším přesvědčením a jistotou, a tak by to mělo v každém takovém dramatu být.

Postavy mi teda moc sympatické nebyly... i když se jejich jednání dalo celkem chápat. A co se týče Jane, tak ta holka má opravdu v životě velikánskou smůlu. Emma byla zezačátku velmi sympatická, ale následně jsem si na konci příběhu po tom všem uvědomila, že jí vlastně vůbec ráda nemám... docela velký obrat co. Edward je kapitola sama pro sebe, ale nakonec přeci jen vrahem nebyl.... ovšem žít se s ním evidentně nedá. Empatie má co by se za nehet vešlo, hlavně že ženám neustále opakuje jak je miluje... hodně zvláštní člověk.

Knihu určitě doporučuji... už jen pro to, že jí přečtete neuvěřitelně rychle. Škoda, že ještě nebylo nějaké pokračování s Astrid... možná by vůbec neškodilo ten příběh ještě víc ukončit ... každopádně chvílemi je kniha opravdu geniální, tak doufám, že takový bude i chystaný seriál... modleme se k seriálovým bohům. ÁMEN

Raddkaa
29.09.2021 5 z 5

Kniha je naprosto originální psychothriller. Kniha má zajímavě zkombinované dějové linky dvou žen, jejichž příběh se odehrává na pozadí moderního domu ve Folgate Street, který ovlivňuje životy svých nájemníků více, než je zdrávo. Osudy obou žen se v průběhu knihy stále více prolínají a podobají jeden druhému a čtenář je tak nucen číst stále dál, s každou další kapitolou je těžší knihu odložit. Kniha je velice čtivá, krátké a přehledně členěné kapitoly jsou rozhodně přínosem, stejně tak jako samotné místo děje.

jihej
19.09.2021 4 z 5

Napínavé, četlo se dobře, kniha mě bavila.

Raymi
14.09.2021 1 z 5

Slabá předvídatelná úchylárna.

surikata246
11.09.2021 3 z 5

Byla to takové trochu divné, ale zároveň i napínavé byla jsem zvědavá jak to dopadne.
Ale celkově to bylo slabé.

lambrija
09.09.2021 3 z 5

Taková letní oddychovka. Za thriller bych to úplně neoznačila, za napínavé by se daly s bídou označit tak dvě krátké kapitolky. Ale příjemné čtení, krátké kapitoly se četly svižně. Zápletka docela zajímavá a originální. Hluboký dojem to ve mě však nějak nezanechalo. Takový průměr, takže 3 hvězdice.