Ta jejich věrná láska

Dramatický příběh o stálosti a cti zasadila Vlasta Javořická do jí tak důvěrně známého venkovského prostředí na pomezí Čech a Moravy. Strhující děj, hraničící místy s detektivním žánrem, nás zavede do městečka Zvonařova (patrně Studená), do okolních vesnic a na samotu Chaloupky. Tam se zrodila věrná láska Vojtěščina a Jarkova, která přes četná úskalí a překážky nakonec došla svého naplnění....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95009/ta-jejich-verna-laska-p9E-95009.jpg 3.910
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Akcent

Kniha Ta jejich věrná láska

medlovice
12.08.2018

Dramatický příběh mladičké naivní Vojtěšky a její umíněné matky. Vojtěška zrovna poznala svoji první lásku, když si její ovdovělá matka umínila, že ji provdá. Mladá poslechne , i když je to proti její vůli a vezme si chlapa, který dost pije a pak všechny kolem sebe mlátí. Snatek, který měl zachránit grunt, je omyl a ženské, slabé a hloupé jsou neštastné. I přes velké problémy, kdy Lucký jenom pije a karbaní a dostává statek do dluhů,. přes to všechno má Vojtěška s ním tři děti a nechá sebe mlátit a i ty maličké. Pak po bouřce najdou Luckého mrtvého a vražda se hodí na dobráka Jardu , který Vojtěšku miloval něžnou láskou ale nemohl si ji vzít. Tak se nic nevyšetřuje a jde do basy na 15 let. No a pak umírající hříšník, pravý vrah se dozná a Jardovo jméno je očistěno, konečně si může ctihodnou a stárnoucí Vojtěšku vzít a stihnou i mít dcerušku.
Neradostné čtení a tom, co ženy musely vytrpět, nikdo se jich nezastal, pořád jen co tomu řeknou lidi a lidé se sbíhali. Javořická se v tomto dílku velmi vyžívá v popisu týrání ženy, dost prostoru věnuje utrpení mladé ženy a to moje feministické duše těžce nesla.

kika 13
10.04.2014

Oddechové čtení k odpolední nedělní pohodě.