Ta druhá

Ta druhá https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344328/bmid_ta-druha-mlU-344328.jpg 3 206 75

Irini Harringfordové se rodiče vzdali krátce před jejími čtvrtými narozeninami, aby si mohli nechat doma její starší a psychicky labilní sestru s destruktivními sklony. O mnoho let později jí tato sestra oznamuje, že jejich matka zemřela, a vyzve Irini, aby se po létech vypravila domů. Návrat se ale promění v cosi jiného než v pietní rozloučení se zesnulou matkou. Irinin otec spáchá krátce nato sebevraždu a jeho závěť odstartuje nezadržitelný sled událostí, na jejichž konci čeká Irini šokující odhalení.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Baronet

If You Knew My Sister , 2017

MarciLiška
27.03.2024 3 z 5

Zajímavé a zvláštní čtení. Asi nic jiného k tomu říci nemohu. Rozuzlení příběhu o sestrách bylo zajímavé....

Pavlnka
22.07.2022 4 z 5

Tak to byla hodně divná kniha. Hrdinky nesympatické obě, ale dočetla jsem ze zvědavosti, jak to vlastně celé bylo. Námět rozhodně zajímavý.

Simix.š
19.05.2022 1 z 5

Hlavní postavy mě rozčilují už po 30 stranách. Ta nereálnost všeho a totálně debilní chování obou sester ..... Po zjištění, že má kniha 60 % a negativních komentech se mi nechce ani číst dál. Asi to bude jedna z mála nedočtených knih.

Amitiel76
12.09.2021 5 z 5

Tak se zdá, že já opět půjdu proti proudu, protože mě se to moc líbilo. Perfektní psychologický thriller, od kterého jsem se nemohla odtrhnout... Jsem moc ráda, že jsem knihu četla dříve, než místní negativní komentáře. Nejspíš by mě to od ní odradilo.
Začátek knihy mi přišel takový trochu těžkopádný, ale ve chvíli kdy se Irini ocitá v rodinném sídle ve Skotsku, se to už řítilo jak lavina. Děj nikde nestagnoval, jedna důležitá událost střídala druhou, minulost se střídala s přítomností. A čím víc stránek mi ubíhalo pod rukama, tím více děj gradoval.... Je tedy pravda, že konec byl už poněkud překombinovaný, a těžko uvěřitelný, ale pokud to berete jako román a ne jako skutečnost, tak nad tím musíte mávnout rukou a moc nehloubat.
A pak jsou tu hlavní hrdinky. Eleanor a Irini. První totální psychopat, nad jejímž chováním nevěřícně kroutíte hlavou, a nedokážete se popasovat s tím, že ještě není pevně zavřená ve vypolstrované cele. A ta druhá.... v roli oběti, nechtěné a odvržené dcery, navíc s tělesným postižením. Člověk by s ní měl soucítit, a litovat ji. Ale je mi líto. Nějak to nešlo. Ta holka mi byla něčím nesympatická, a já ji celou dobu nemohla přijít na chuť. A co mě štvalo nejvíc, byla její rozpolcenost v citech k vlastní sestře. A pak to korunoval celý závěr knihy.
Přesto dávám pět hvězdiček, protože mě to vážně bavilo.

koki.veru
29.12.2020 3 z 5

Nápad a zápletka docela dobré, ale jinak kniha slabší. Docela jsem se už těšila, až ji dočtu.

mona.benny
06.07.2020 2 z 5

Dávám dvě hvězdy za nápad, jinak dej se vlekl celou věčnost, než se začlo NĚCO odehrávat. A i tak mi to přišlo nepromyšlené. Je to autorčina prvotina,tak snad další budou lepší.

AnnieR.
11.05.2020 3 z 5

(SPOILER) Tři čtvrtě knihy nic a ve čtvrtině přišlo rozuzlení.
Knihu jsem si objednala, protože jsem si myslela, že už jsem od autorky něco četla, pak jsem zjistila, že nic jiného nenapsala... tak kde jsem sakra viděla její jinou knihu..?

Vadilo mi jak byla pořád vyzdvihována Irinina kyčel... skoro na každé stránce.
Knihu hodnotím jako takový průměr. Nebylo to úplně špatné, ale zase nic zvláštního... Jednou si třeba knihu znovu přečtu, někdy za pár let. Určitě ji ale pár lidem doporučím k přečtení.. protože to vážně nebyla taková hrůza, jako tu někteří píší. Znám spoustu horších. Nejsympatičtější mi byla asi postava Matta (a celou dobu jsem si přála, ať ten špatný je ten druhý). To, že se s Ellou seznámil jinak než tvrdil, bylo předvídatelné.
Irina mi ničím nevadila, ale Ella byla pěkná potvora. Překvapivě dobře napsaná postava. To zlo čišelo z každé stránky knihy.

To že Irini vlastně nebyla Irino mě vcelku překvapilo. Vážně jsem si do nedávna myslela, že umím dobře odhadnout postavy, ale tohle jsem prostě netrefila.

A nakonec, tahle autorka... nenapsala s někým nějakou knihu?

andrea7191
13.02.2020 2 z 5

Postava Iriny mu nebyla úplně sympatická, stejně jako styl, kterým byl příběh napsaný. Sice čtení bylo plynulé, žádná místa, která by stagnovala, mělo to spád a pár zvratů ke konci také proběhlo, ale dohromady je to průměrná kniha.

čef
08.02.2020 3 z 5

Paní doktorka komíhá pomateně životem, na zdravý rozum a logiku zcela rezignující a nijak se tím ovšem neliší od skoro všech dalších postav tohoto „thrilleru“. Tak bych asi shrnul děj tohoto úděsného románu, který stál asi autorku hodně fantazie, aby ho vymyslila a ponimrala se v neskutečných zákrutech hnutí hrdinčiny duše. Marně hledám vlastní slova, kterými bych její úsilí pro sebe zdvořile vystihl a tak jen ocituji veleznámý verš E. A. Poea: Havran děl: „Už víckrát ne.“

Zlatinka.Emilly
12.12.2019 3 z 5

Možná kdyby nebyl tak hloupý konec, mohla byl knihu ohodnotit jako "jo, dalo se to číst". Nechápu: jak může doktor, patolog a jiní povolaní prohlásit za mrtvé dítě, kterému jsou čtyři roky a je vydáván za tříměsíční? V tomto případě příběh ztrácí jakýkoliv smysl.

Ticiana
01.12.2019 3 z 5

Závěr knihy je asi to nejlepší co tam je. Postavy hodně nesympaticke a první půlka se neskutečně vleklá. Přitom uz asi od čtvrtiny jsem si myslela co bude ta ona záhadná událost co vse změnila. Takze za mne se žádné prekvapko nekonalo.

Vesina
27.11.2019 3 z 5

Zajímavé !! Ne úplně špatné, ale zase ne nějak výjimečné.

Madi
25.10.2019 3 z 5

Irini mi byla sympatická a chápala jsem její rozpolcenost vůči rodičům i sestře.
Autorčin styl se mi líbil, má to nápad, tajemství až do posledních stran a s Elle bych se vážně potkat nechtěla.
Koupeno v Levných knihách za 88 Kč.

Leena
13.10.2019 3 z 5

Nebylo to tak úplně špatné, ale pocit z dobře napsané knihy moc nemám. Pořád jsem očekávala, co tam vypluje na povrch a to bylo vysvětlené na pár stránkách a tak nějak uspěchaně. Jako prvotina dobrá, ale psychozávěr nějak pokulhává.

alexis818
06.10.2019 5 z 5

Dávám 5 .protože se mi to opravdo líbilo.Dobrý psycho román,líbil se mi i autorčin styl.Moc nerozumím těm dost negativním komentářům,na tohle téma jsem četla dost mnohem horších knih.No a ještě k tomu jako prvotina,fakt dobrý.

Allla9
24.04.2019 5 z 5

Krásná kniha napsaná poutavým a strhujícím stylem. Ráda si přečtu i další knihy od této autorky.

Marbier
05.02.2019 2 z 5

Zajimave tema,ale neuveritelne zpracovane..autor ma moc bujnou fantazii. Cetla jsem do konce jen abych vedela,jak to nakonec dopadne. A konec predcil moje nejodvaznejsi ocekavani:(

dream.rose
04.02.2019 2 z 5

popravdě, jsem čekala trochu víc. Jindy přečtu knížku za měsíc když je zajímavá, tuto za 3 a musela jsem se nutit abych to dočetla, konec byl záživnější.

Hanca91
23.01.2019 3 z 5

Nějak se pořád nemůžu rozhodnout, jaký mám z knihy vlastně pocit.
Celou dobu jsem čekala, až se vysvětlí to "proč?", a když to přišlo, tak byl vlastně konec knihy a já jsem si připadala ochuzená a pořádné rozpletení příběhu.
Takže námět byl super, zpracování za mě pokulhávalo

BariEli
09.11.2018 2 z 5

Tohle bylo hodně slabé. Nelíbil se mi styl, příběh ani závěr. Téměř ztráta času.

thrillery pro ženy

Autorovy knížky