T... jako tabu

T... jako tabu https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/6557/bmid_t-jako-tabu-mjg-6557.PNG 4 55 6

Kinsey Millhoneová série

Sue Graftonová ve svém dosud nejznepokojivějším románu nazvaném T jako tabu konfrontuje hrdinku se silami zla opravdu hodně zblízka. Její nový detektivní příběh sice zpočátku přenáší čtenáře do každodenního života soukromého očka Kinsey Millhoneové, ale už vzápětí se z vyprávění její hlas vytrácí a slova se ujímá Solana Rojasová, zvrácená sociopatka, s níž se čtenář seznamuje opravdu důvěrně. Rojasová není její pravé jméno. Je to falešná totožnost, ukradené příjmení, pod kterým se nechává najímat jako pečovatelka. To, co je na příběhu tak děsivé, je fakt, že čtenář dopředu tuší hrůzy, ke kterým se schyluje. Hoří napětím, jestli to vytuší i Millhoneová, aby mohla dostatečně včas zakročit. Autorka odhaluje děsivou, ale o to skutečnější trhlinu v předivu sociálních vztahů. Vstupuje na nezmapované území, což přinese překvapivé výsledky.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

T is for Trespass , 2007

Jája92
17.04.2024 4 z 5

Jedná se o odpočinkovou četbu, pachatele známe v podstatě od začátku a jen čekáme, kdy jej soukromá vyšetřovatelka polapí.
Myslím, že kniha mohla být klidně i kratší, hodně událostí je tam spíše vycpávkového stylu.
Téma, které si autorka zvolila je zajímavé, ale zároveň znepokojivé, neboť jsem si zcela jistá, že klidně by mohlo být reálné.

Luigi1
06.02.2023 4 z 5

Stále čtu všechna písmena každé ve mně něco zanechá

LenkaKa
18.08.2020 4 z 5

Postupně čtu všechna písmenka. Je to pohodové čtení. Na prázdniny doporučuji.

pepa4081
08.12.2017 3 z 5

Po přečtení série A-X hodnotím všechny díly stejně. Název často nemá nic společného s dějem. Jde jen o vodítko pro ty, kteří chtějí sledovat chronologicky i osobní život Kinsey, ale ten je vždy připomenutý na začátku každé knihy (tyto pasáže jsem později částečně přeskakoval). Je to typ odpočinkových detektivek, se zajímavou zápletkou. Na můj vkus jsou knihy jen zbytečně protahované dlouhými popisy a vlastní děj tak někdy ztrácí spád. Jde o takové ty „ukecané“ detektivky, na které musím mít čas a náladu. Pokud by každá kniha měla o třetinu méně stran, bavil bych se mnohem víc. S chutí jsem si celou sérii přečetl, ale vracet se k ní asi nebudu, nicméně pokud si chcete odpočinout od litrů krve, určitě doporučuji.
Uspokojivé.

čef
23.05.2016 5 z 5

Pozoruhodností je v této knize několik. Hlavní oběť není mrtvá, mrtví jsou až na konci příběhu, vedlejší motivy jsou skoro tak zajímavé jako motiv hlavní. Zajímavý je také ženský pohled na pátrání, vše plyne tak nějak víc v klídku než třeba v severských detektivkách. Nenudil jsem se a to je hlavní.

Lo_kren
11.02.2012 3 z 5

desive to bylo v 80.tych letech, dnes jsou takoveto situace vicemene nemozne :)

detektivní a krimi romány americká literatura

Sue Grafton
americká, 1940 - 2017
2001  79%A... jako alibi
2001  83%B... jako běs
2008  82%T... jako tabu
2010  83%U... jako utrpení
1991  87%Třikrát Kinsey Millhoneová

Kniha T... jako tabu je v