Synovia povzbudenia

Synovia povzbudenia https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491561/bmid_synovia-povzbudenia-Mjd-491561.jpg 4 3 1

Za mužmi, ktorí formovali dejiny, treba hľadať hrdinov, čo pri nich stáli. Po Rodkmeni milosti prichádza autorka Francine Riversová s piatimi príbehmi verných mužov, ktorí zmenili svet.

Literatura světová Náboženství Příběhy
Vydáno: , Kumran

Sons of Encouragement

vierak
21.09.2022 4 z 5

Kniha bola pôvodne sériou piatich diel, ktoré boli nanovo vydané v jednom zväzku. Prvé štyri sú o postavách Starého zákona pekne osvetľujúce pozadie dobre známych príbehov. Posledné je o Silasovi sprevádzajúceho sv. Pavla na jeho misijných cestách.
Hoci nemám nič proti obsiahlejším dielam, tu mi už prišlo únavné neustále riešiť nevieru a vzdorovitosť židovského ľudu. Na mnohých stranách sa naozaj nedialo vôbec nič. Po prorokovi Amosovi som to zabalila. Vystaviť príbeh na známych podkladoch je jedna vec, no mn eto už pripadalo ako slohová práca, ktorá musí obsahovať určerný počet slov a hoci autor už nemá čo nové povedať, píše ďalej, aby si minul kredit.
Myslím, že keď boli knihy vydávané postupne, ich čítanie bolo prijateľnejšie. Takto toho bolo na mňa naozaj priveľa.

biblické postavy

Francine Rivers