Synové Fenrisu

Synové Fenrisu https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26637/synove-fenrisu-26637.jpg 4 63 3

Warhammer 40 000 - Ragnar série

Jen málo Hvězdných vlků je tak slavných, jako Ragnar Černá hříva – jeho odvaha nezná hranic a jeho činy už dávno vstoupily do pověstí. Když je spolu se svými bratry z Vlčího břitu vyslán, aby ověřili zprávu o útoku sil Chaosu na planetě Hyades, setká se tam se svými starými nepřáteli, Hvězdnými pěšáky z kapituly Temných andělů. Na povrch znovu vyplují staré spory, obě strany si přivolají posily a situace se rychle začíná vymykat kontrole. Je vůbec možné, aby tito dávní rivalové uzavřeli příměří a spojili se proti silám Chaosu, které se v té oblasti chystají završit své ďábelské plány?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Polaris

Sons of Fenris , 2007

Alixon
11.04.2021 3 z 5

Vlastně ani nevím, co je na té knize špatně. Popisky jsou +- ok, celý příběh je pěkně rozvinutý, postavy šikovně popsány,ale.. Dohromady mi to nesedí. Neustále vrácení a vysvětlování mi u 5 knihy leze krkem. Některé části příběhu jsou buď nelogické, nebo špatně a málo vysvětlené. Že se pořád dokola omývá kdo je Ragnar a jeho kámoši, ale aby byla pořádně vysvětlena kapitola Lvů, to ne. Tam je jen pár vět a zdar. Tak sakra, když už autor rozjede tolik linek a kniha má 310 stránek, tak bych čekal, že se do toho ponoří pořádně. Tohle je hrozně plytké. Nemůžu si pomoct, ale jsem lehce zklamán.

Predator3313
29.05.2018 4 z 5

Kniha není vůbec špatná, ale co mě se týče, proti předchozím dílům je slabší. I když nedokážu říct, proč konkrétně se mi líbí méně. Prostě celkový dojem je horší a nemám to obrovské nutkání okamžitě sáhnout po dalším díle. Každopádně kdo má rád Ragnara, měl by si ji rozhodně přidat do knihovny.

Jack_Dark
15.01.2017 4 z 5

Ragnar stále ve službách Vlčího břitu plní úkoly pro rod Belisariův, se vydává se svojí jednotkou na planetu Hydes spravovanou rodem navigátorů. Brzy zjišťuje že tu není nic v pořádku a záhy dochází ke konfrontaci s Temnými anděly. Tento konflikt se naplno rozhoří a dochází k otevřené válce o planetu. A do toho všeho přichází dávný nepřítel z řad Tisíce synů. O pořádný boj tedy nebude nouze.

Nový příběh hodnotím kladně, pěkně překvapil svojí hloubkou, autor dobře navazuje na Kingův odkaz a ujímá se ho s citem a vylepšuje ho. Jediná má výtka směřuje k překladům názvů techniky, zbraní a reálií z tohoto světa, příště bych je ponechal v původním anglickém názvu, kdo čtě romány z tohoto universa už se přeci jen vyzná v terminologii Warhammru 40K.

Warhammer

Lee Lightner