Syndrom velkého vlka ekniha

Tématem další pozoruhodné knihy z pera známého norského sociálního antropologa (v nakladatelství Doplněk vyšla jeho kniha Tyranie okamžiku již ve druhém vydání) je spokojenost. Kniha psaná přístupnou a čtivou formou se snaží odpovědět na otázku, čím se vyznačuje šťastný a hodnotný život. My, příslušníci globální střední třídy, máme v podstatě ráj na zemi: dožíváme se vyššího věku než kdokoli před námi, méně pracujeme a jsme zdravější než předchozí generace. Dopřáváme si kvalitní a chutnou stravu, posloucháme hudbu, která se nám líbí, nabízí se nám nepřeberný výběr literatury... Přesto však nejsme spokojeni. Vědecké studie ukazují, že životní spokojenost od 50. let minulého století poněkud poklesla. Nadbytek nám nepřináší štěstí; zdá se, že šťastný život nám uniká stejně jako v dobách chudoby a nedostatku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121127/syndrom-velkeho-vlka-121127.jpg 4.343
Literatura naučná
Vydáno (ekniha), Doplněk

Storeulvsyndromet, 2008

Kniha Syndrom velkého vlka

RaDaR26
27.08.2019

Kniha nám dává podněty k přemýšlení, co znamená štěstí a co je v životě skutečně důležité. Tomuto tématu se věnuje celá řada autorů a vzniká nepřeberné množství publikací, ale z mého pohledu jen málokterá z nich je tak kvalitní jako tato kniha od T. H. Eriksena.

teltri
21.11.2016

Zaujímavý popis našej spoločnosti a civilizácie, ale otázky ...Prečo? ... nie sú zodpovedané správne.

tetref
08.10.2015

Začátek byl skvělý, přirovnání jsou vtipná, na konci se už opakuje a dělá ekologickou agitku.

Šmíša
13.07.2012

Velmi zajímavá kniha, která nabízí tolik zajímavých podnětů k zamyšlení. Za polovinou se už začly autorovy myšlenky trochu opakovat, nicméně považuji tuto knihu za jednu z obsahově nejhodnotnějších ve své knihovničce.

valda
07.03.2011

Kniha se zabývá zkoumáním dnešní společnosti z pohledu faktorů ovlivňujících míru štěstí a spokojenosti v životě.
Autor píše velmi čtivě. Nezachází do zbytečných podrobností, složitých tabulek a ani neopisuje dlouhé citace. Je však vidět, že má problematiku dobře nastudovanou. Na některé věci mám jiný názor, ale jeho sociologický pohled na svět mi byl velmi blízký, např., když se zmiňuje o supermarketové kultuře, nebo popisuje tzv. maximalisty a uspokojovače.
Jestli se chcete populárně vědeckou formou trochu zamyslet nad tím, jestli má smysl si koupit to nové SUV, nebo v čem je dobré číhání na prasátka, tak doporučuju přečíst. :-)