Syn pekel - Vlčí krev ekniha

Vydejme se do Velwetie, tajemné země obývané Temnovlky – nesmrtelnými bytostmi, ze kterých jde strach a lidé jsou pro ně pouhou kořistí. Minulost vlkodlaka Nerana, nazývaného Syn pekel, je s Temnovlky pevně svázána. Pouze čarovný nektar Étarlininy slzy by mu mohl pomoci se odpoutat a zvrátit svůj osud. Musí uzavřít spojenectví s elfkou Liadel, kterou ze srdce nenávidí. Podaří se mu odhalit její tajemství? Bude Neranovi odpuštěna dávná zrada? Ve Velwetii mezitím propuká boj temných sil - třinácti démonů. Neran je vtažen do bitvy o moc. Kdo zvítězí, rozhodne o osudu celé země....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/200160/syn-pekel-vlci-krev-200160.jpg 4.1251

Syn pekel (1.)

Literatura česká, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno: (ekniha), Fragment (ČR)

Kniha Syn pekel - Vlčí krev

anid

Upřímně tohle je taková příjemná odechovka. Krátká, svižná, nepotřebujete nad ní moc přemýšlet. Od autorky jsme četla již kdysi dávno Poselství jednorožců (a v té době měla z toho noční můry), která mi moc nesedla, hlavě kvůli tomu že byla uměle protahovaná. Tady se to naštěstí neděje. Autorka se snažila udělat knihu dospělejší tím, že jde zde dost násilí a krve. Postavy kromě jedné jsou docela ploché a nevyvíjí se moc, ale upřímně s 200 stránkami se toho nedá moc udělat
Takže když člověk chce nějakou oddechovku, kdy fakt chce něco jednoduchého tohle je dost dobrá možnost
spíše 3.5*

Jandýs
10.10.2018

Českou fantasy jsem četla poprvé, mile mě překvapila široká slovní zásoba a celkově jsem při čtení nabyla dojmu, že se po jazykové stránce překládaných knih něčím liší.. divím se jako divizna :-) , ale naposled jsem z naší české tvorby četla snad Foglarovky..
Co se týče příběhu - humor, děj, konverzace mezi postavami - je to nenáročné.. takové oddechové čtení. Druhý díl si přečtu.

Shinju
19.09.2018

Naprosto úžasné počtení. (°-°)

deedulka
07.07.2018

Docela milé překvapení od české autorky. Vlkodlaci a elfové mne svým příběhem zaujali, i když jsem byla trochu překvapená, že je kniha krapet brutálnější. Hold nic pro jemnocitné dušičky a dětičkám bych ji ještě do ruky nedávala. Místy byl děj zbytečně rozvláčný, ale naštěstí to pak za odměnu vynahradila vždy nějaká akce.

Gematria
06.07.2018

Pro změnu jsem zkusil českou literaturu a musím říct že jsem byl celkem mile překvapen. Spisovatelka pojala vlkodlačí téma celkem originálně. Nezapře, že píše především dětskou literaturu, především první díl je chvílemi s pohádkovým nádechem, což je ovšem s ostrým kontrastem s pestře vyobrazovaným násilím, pro které především hlavní postava, horkokrevný vlkodlak Neran, nikdy nechodí daleko. Čte se velmi dobře, autorka se zdržuje jakýchkoliv nudných popisných pasáží.

milovnicezvířa
06.03.2018

líbí se mi jak tam je všechno pečlivě popsané

ancula022
26.02.2018

Trošku jak českej Sapkowski

dia.riedl
13.07.2017

Tohle je něco pro mě! Vlkodlaci, brutalita, krev, humor, ještě víc humoru..Skvěle charakterizované postavy!

sofo
11.07.2017

S knihou jsem měla trošku problém, nečetla se mi úplně lehce. Je psaná zvláštním způsobem - přijde mi, částečně pohádková, psaná jakoby pro mladší čtenáře, a pak tyto části střídají brutální pasáže. Každopadně zkusím i druhý díl, zajímalo by mě, jak příběh dopadne.

any333
05.03.2017

Četla jsem už od autorky tetralogii Křišťály moci a zalíbil se její styl psaní, tal jsem se vrhla i na Syna pekel. A musím říct, že mě tahle kniha neskutečně vtáhla a teď se doslova třesu na další díl. Úžasná!
První část o Aragen jsem zhltla asi za půl hodiny a přiznávám se, že její činy naprosto chápu, jen by je nemusela řešit tak brutálně. Ale co bych od zakladatelky vraždících Temnovlků chtěla, že? Mimochodem, Aragen by mohla být typickým příkladem zrození záporné postavy.
V druhé části s Neranem jsem si úplně zamilovala jeho humor mnohdy černější než nejtemnější noc a tu ledovou klidnost. Jenže když pak zachránil Liadel z věže, začalo to s ním jít docela z kopce. Ji jsem příliš nemusela, no a myslím, že se to asi ani v příštím díle nezmění.
Ale co ten konec? Skoro jsem se zbláznila, že by něco takového mohl Gerrat vážně udělat. Doufám, že v příštím díle se nějak domluví.

Elsa14
12.02.2017

Velmi hezká kniha. Pěkně se čte, je chytlavá. Jenom mi přišla už docela dost brutální. Ale opět nechybí dobrodružství, nadpřirození tvorové a krásně popsané detaily. Nemohu dát jinak, než pět hvězdiček.

JulietRocks
29.07.2016

Po pár stranách mě kniha zcela pohltila! Velké plus za nápad začít knihu z pohledu záporné postavy! Líbí se mi také, že žádná z postav není vyloženě kladná (nebo spíš žádná postava není vyloženě záporná...?) a i přesto si je dokážu vážně oblíbit. :)

Karčaa
01.04.2016

Jediné, co mě přivádělo k šílenství bylo, že jsem musela čekat až vyjde další díl.

sabulik69
16.11.2015

Jako každá kniha Michaeli Burdové je i tato velmi dobrá a dobrodružná.
A jako každá skončila i tato napínavě.
Proto jsem neváhala a hned po dočtení jsem se vrhla na druhý díl. Jsem zvědavá jak to skončí a Neranovi s Liadel fandím a samozřejmně mám v oblibě i Gerreta

Kocicka004
08.12.2014

Moc hezké knihu jsem četla každý den a minimálně do 3 hodin do rána a přes den jsem se jen těšila až se vrátím že školy a budu se opět zažrat do čtení. Nádhera.

TerkaHor
27.11.2014

Trošku morbidní, ale toho sadistu ve mě to uspokojilo. :D

TerkaHor
27.11.2014

Trošku morbidní, ale toho sadistu ve mě to uspokojilo. :D

markulka
19.10.2014

Úžásná kniha, měla jsem ji přečtenou za necelé čtyři dny....! Nemůžu se dočkat na další díl, který si chystám půjčit...! .-)

Bublushka
05.10.2014

Bezva čtení, bezva hrdinové a bezva styl psaní. Nevěděla jsem co od knihy a české autorky čekat, ale byla jsem velmi mile překvapena. Hlavní hrdina vlastně nebyl vůbec kladný, ale snažil se vyzrát na svou temnou část aby zničil ještě temnější příslušnici svého druhu a pak jednu zlou a temnou elfku, která však prochází vlastně tím samým co on. Příběh mě stále překvapoval a styl jakým byl psaný mě nutil číst dál a dál. A po dočtení jsem si uvědomila, že to bylo bezvadný a že bych neměla české autory zavrhovat, protože tohle bylo opravdu skvělé a na světové úrovni.

Pedruska01
19.08.2014

Nikdy bych neřekla, že by mě tohle mohlo bavit, ale zkusila jsem a zůstala jak opařená, když odpověď byla prokazatelně ano! Příběh mě dostal a nehodlal pustit. Četla se bez problému a sakra rychle. :( Ten konec? Myslela jsem, že vyletím z kůže! :D Toužila jsem mít po ruce okamžitě druhý díl!! :D Michaela to udělala schválně! :D

Katie46
29.07.2014

Kniha se mi líbila. Četla se dobře a rychle. Zaujala mě od prvních stránek až do konce. Nechyběl ani humor.
Těším se na druhý díl.

verzapadlikova
23.07.2014

Kniha na mě vážně zapůsobila, četlo se to velmi dobře a rychle. Moc se těším, co sebou přinese druhý díl

Eslem
15.06.2014

M. Burdovou bez jakýchkoli pochyb políbila Múza. Nejsem si jen úplně jistá kam, a taky přemýšlím, která to vlastně byla. S bohatou fantazií, ale příliš bezstarostná na to, aby se nechala svazovat pravidly nějakého jazyka, vypočítavá, ale nekomplikovaná. Se zvláštní oblibou utahovat si z vylučovacích pochodů, i když nejoblíbenějším terčem jejího výsměchu je logika.
Polibek přesně takovéhle Múzy se projevuje v textech. Fantazie M. Burdové se ráda tváří jako bezbřehá, i když už dávno dotápala na hranice a začíná bloumat v kruzích. Kdykoli si neví rady, pomůže si neskutečnem nebo výrazem, který v daném světě není definován. Klišé, ta jsou postupně umocňována až na třetí (žena, současně slabá i silná, putuje s mužem s temnou minulostí nakročeným k nápravě, a nedůvěru, strach nebo dokonce nenávist překoná mocná kouzelnice přitažlivost=láska). Netvor, který má za úkol střežit nedotknutelnost jazyka (plus logiku tvorby jazyků a názvů cizích), si pořád ještě tu a tam zavyje zoufalstvím; v SP už autorka (nebo editorka) konečně scelila slovo naprázdno, aby si vzápětí svou posedlost rozdělováním vynahradila na několika jiných. Logika, ta je současně vzývána a bita jak žito už od chvíle, kdy Veragin prchne z vězení, které je umístěno ve věži nad královskými komnatami. Nejmíň jedna její část určitě zajde ve chvíli, kdy Neran začne rozmýšlet nad hádankou od nymfy. Humor nejspíš odpovídá věkové kategorii; Proháňka Selvin zřejmě kupodivu slavil úspěch, když ho následoval elf Kaďánek.
Oproti PJ, které působí jako neohrabaně upřímný pokus mladé dívky stát se součástí fantasy žánru, jsou KM promyšlenější a vypočítavější, po dějové stránce mají víc co nabídnout. Po sedmi předchozích knihách působí SP (zejména postava Nerana) jako uměle rychlený plod autorského zoufalství, kdy už si je ale autorka natolik jistá sama sebou, že odezvu vlastně ani moc neřeší. Jsem upřímně zvědavá, co si ještě dovolí svým čtenářům předhodit.

PS: Rozpačitě na mě zapůsobila také autorčina nabídka zpoplatněného hodnocení textů. Snaha obírat děti a teenagery o kapesné, když nemá pro takové hodnocení předpoklady a její vlastní přístup ke kritice je velmi nezdravý, nesvědčí o přílišné úctě k vlastním čtenářům. A argumentovat tím, že povolanější údajně berou tisíce, je čirá demagogie, v lepším případě neznalost. Existuje řada povolanějších lidí, kteří jsou ochotni text ohodnotit zdarma, pravidelně píšou recenze a co do vlastní tvorby jsou ve většině případů prověření porotou prestižních literárních soutěží. Upřímná a konstruktivní kritika je ovšem něco, o co mnoho pisálků v čele s M. Burdovou patrně nestojí.

DračiceLaura
07.06.2014

Líbilo se mi to. Bylo to pěkné. Určitě si přečtu další díl. Četla sem knihy o vlkodlacích a nemají se měnit náhodou jen za úplňku ? Já si myslím že jo, navíc by Nerana to stříbro zabilo asi za půl hodiny. Nevím tedy proč se Neran může proměnit ve vlka kdy se mu zamane a asi po deseti hodinách se stříbrem na klíně stále žije. Nicméně je to svět Míši Burdové takže vlkodlaci jsou tu zřejmě odolní. Kniha byla čtivá a zábavná.

Padla Hvezda
24.05.2014

Serie Poselství jednorožců a Křišťály moci byly asi moje první fantasy, a když jsem to poprvé (a naposledy) četla, (bylo mi jedenáct), celkem se mi to i líbilo, ale to spíš proto, že jsem se s elfy a pod. ještě v literatuře nesetkala. Od té doby se pokaždé, když ty knihy otevřu, musím se zašklebit nad tou mírnou naivitou, která je pro začátečníky s fantasy možná půvabná, ale většina plně dospělých jedinců se k ní už vracet nebude. Všechny díla M. B. jsou napsané prakticky dle stejné šablony a bez většího vývoje, je škoda, že autorka neumí svůj talent rozvíjet. I přes většinu recenzí, které tutu knihu opěvují (i když musím přihlédnout k tomu, že je psaly zaryté fanynky) je pro mě poslední počin M. B. naprosto nečitelný a Syn pekel je pro mě zatím nejhorší sérii. Neran je idiot a i když ta Liedel, či jak se jmenuje, tam je de facto jedna z nejmocnějších, stejně potřebuje ochranu - jak originální. Jediná dobrá postava mi příjde Aragen (píše se to tak?) u ní je alespoň jasné, že má nějaký cíl a nepotlouká se tou zemí (která má naprosto krkolomný název ve snaze působit exoticky a originálně) jenom protože musí. Donutila jsem se přečít první díl - že mi to trvalo - ale u druhého to už nešlo, i když se musím přiznat, že malá část Neranova dětství se mi docela líbila. Nakonec dávám dvě hvězdičky, ať nežeru...

Nikolka001
10.05.2014

Nečekala jsem, že mě kniha zaujme tak, jak to dokázala. Napínavý, čtivý příběh, který rozhodně stojí za přečtení. Super dílo od české autorky. :) Doporučuji.

Maragad
19.04.2014

Vlčí krev na mě zapůsobila rozporuplně, na jednu stranu se mi příběh líbil. Autorka si pro nás vymyslela svůj svět a ten byl opravdu úžasný. Smekám před její fantazií. Ale na stranu druhou bych několik věcí autorce vytkla. Považte, když šestnáctiletá holka bez jakýchkoli výčitek usmrtí člověka tím, že mu rozerve hrdlo a velice se tím baví, to mi přišlo až přehnané. Navíc chápu, že to k dotvoření atmosféry kolem Temnovlků patří, ale že snídají srnčí vnitřnosti, to bych až tak moc vědět také nemusela, pokud by to jedli jako vlci byla by to věc jiná.

Klárinka0303
07.04.2014

Je to nejlepší knížka, kterou jsem kdy četla. Doporučuji
přečíst...^^ Moc se mi líbila myslím že by se Vám také líbila~

nicky
30.03.2014

Skvělá knížka. Plná napětí a zvratů. Děj knížky je plynulý a nenechá čtenáře ani spát. Druhý díl je snad ještě lepší. Hlavní postavy naprosto neuvěřitelně vtáhnou čtenáře do děje. Pár nocí jsem pro samé čtení ani nespala.

AylinLeto
19.03.2014

Nečekala jsem, že mě kniha bude tak bavit. Hezký a poutavý příběh. Ze začátku jsem měla sympatie k Wenirovi, ale když se z něj pak vyklubal poskok Aragen (i když nedobrovolně), už mě tolik nebral. Neran ho pozděj bezkonkurečně převálcoval a s Liadel jsou podle mě skvělá dvojka jak se pořád popichujou. V druhé půlce knihy mi ale začínala lézt na nervy Aragen a její touha po moci. Jak kdyby jí nestačilo, že už tak jí má dost.