V moci démonů

V moci démonů https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166091/v-moci-demonu-166091.jpg 4 256 34

Syn pekel série

< 2. díl

Vydejme se do Velwetie, tajemné země obývané Temnovlky – nesmrtelnými bytostmi, ze kterých jde strach a lidé jsou pro ně pouhou kořistí. Schyluje se k velké bitvě o moc a vlkodlak Neran a elfka Liadel se ocitají ve velkém nebezpečí. Liadel se chtějí zmocnit nejen démoni, aby získali zpět svou ztracenou sílu, ale také vůdkyně Temnovlků, aby ji využila pro svůj plán. Podaří se Neranovi uchránit milovanou elfku před temnými silami? Co budou muset obětovat pro to, aby mohli být spolu?... celý text

Fortuna
28.11.2014 3 z 5

Každou sérií jdou Míšiny knihy ke dnu.. :/

Bublushka
05.10.2014 4 z 5

Pokračování skvělé knihy od Michaly Burdové bylo skvělé. A možná i skvělejší než ten předchozí. Hrdinům napadlo pod nohy ještě víc klacků a zdálo se, že není cesty ven. Ale nakonec to dopadlo tak nádherně, ale zároveň to nebylo přehnaně sentimentální a plné klišé. Bylo to tak akorát. Nevím který díl je lepší. Každý je dobrý svým způsobem a je vidět že autorka na svůj poměrně mladý věk umí se slovy fungovat.

Pedruska01
19.08.2014 5 z 5

Naprostá bomba! Stejně jako první díl mě od sebe nechtěl pustit ani druhý. Hltala jsem každou stránku. Nečekala bych, nikdy, že mě takovéhle téma bude vůbec bavit, ale opak je pravdou. Michaela má fakticky talent. :) Jop, a fakticky mi bylo na konci knihy líto vůdkyně Temnovlků! :D Sakra krátká, ale sakra dobrá série. :)

Lucinda566
09.08.2014 4 z 5

První díl se mi moc nelíbil. Ale druhý díl V moci démonů to bylo něco jiného. Kniha se mi líbila od začátku až do konce. Byla neuvěřitelně čtivá. Jsem ráda, že to autorka ukončila, tak jak to ukončila. Zakončení se mi moc líbilo. Rozhodně vám knihu doporučuji :)

Katie46
01.08.2014 5 z 5

Mě se druhý díl líbil jako ten první. Každý má něco do sebe. Opět napínavé, čtivé s humorem.
A krásné zakončení. =)

verzapadlikova
24.07.2014 3 z 5

Oproti prvnímu dílu mě to velice zklamalo :\
první díl byl rozhodně čtivější a zajímavější

Nikolka001
21.05.2014 4 z 5

Skvělé zakončení série. Čtivý, napínavý a krvelačný příběh, který Vás pobaví a zaujme. :)

Adele02
18.04.2014 3 z 5

Jedno velké zklamání. V porovnání s prvním dílem tohle bylo slabý.

Kačíí01
06.01.2014 2 z 5

Druhý díl byl horší než první. Jednička se mi hodně líbila, ale dvojka už byla tak o ničem.

Temný snílek
23.11.2013 2 z 5

Nejde o klasické fantasy, přestože se zde objevují elfové i trpaslíci a děj se odehrává v imaginárním světě, který je sice rozlehlý, ale přitom hrdinům netrvá dlouho se někam dostat a to ještě k tomu pěšky. Prostě jdou a za chvíli jsou na místě, což je maličko nedotažené. Objeví se zde vlkodlaci, a tak se autorka nejspíše snažila navodit hororovou atmosféru, což je jí příliš nepovedlo, protože i když Temnovlci trhají celé vesnice na kusy, tak strach nemáte.

Problémem knihy je děj, který pokulhává od samotného počátku, kdy se přeneseme do Neranova dětství a pak opět do přítomnosti, což může být zmatečné. Občas mi přišlo, jakoby autorka vařila z vody a snažila se poskládat smysluplný příběh, který je ve výsledku vyplněn nepříliš zdařilými dialogy, a napínavé scény vyznívají do prázdna.
První díl Vlčí krev se mi docela líbil a jeho děj měl potenciál, jenže v této závěrečné knize byl naprosto zazděn a občas nedával ani smysl.

Nel-ly
24.10.2013 2 z 5

Tak půl no půl... chvílemi lepší než první díl, ale nakonec převládají stejné problémy jako v předchozím.
Ten styl vyprávění se prostě nepovedl, nejen slovní obraty, které se do podobné fantasy jednoduše nehodí, přirovnání k věcem, které v tom světě neexistují, ale hlavně absence logiky. Nápad je fajn, svět je fajn, zpracování je špatně... přijde mi to nedodělané a zbytečně uspěchané. Ale dětem se to líbit může, tady zas ale narazím na problém, že dítěti bych do ruky asi nedala.

Nelin
18.10.2013 4 z 5

Troufnu si tvrdit, že tento díl je mnohem lepší a čtivější, než Vlčí krev.
Líbilo se mi to, a jsem moc ráda, že tato kniha má místo v mé knihovně, neboť je opravdu dobrá.

Byxy123
07.10.2013 5 z 5

Musím uznat, že kniha mě dost překvapila, hlavně svou dějovostí. Nevěděla jsem jak co bude pokračovat a hltala stránku za stránkou. :) Dobrá práce. :)

Megi67
31.07.2013 3 z 5

Nemůžu se dočkat jak příběh bude pokračovat!!!!

elfové láska magie vlkodlaci česká fantasy

Michaela Burdová
česká, 1989
2013  80%Vlčí krev
2010  86%Zrada temného elfa
2008  82%Strážci dobra
2014  76%Prokletí
2013  82%V moci démonů

Kniha V moci démonů je v