Vlčí krev

Vlčí krev https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200160/bmid_vlci-krev-FU2-200160.jpeg 4 329 53

Syn pekel série

Vydejme se do Velwetie, tajemné země obývané Temnovlky – nesmrtelnými bytostmi, ze kterých jde strach a lidé jsou pro ně pouhou kořistí. Minulost vlkodlaka Nerana, nazývaného Syn pekel, je s Temnovlky pevně svázána. Pouze čarovný nektar Étarlininy slzy by mu mohl pomoci se odpoutat a zvrátit svůj osud. Musí uzavřít spojenectví s elfkou Liadel, kterou ze srdce nenávidí. Podaří se mu odhalit její tajemství? Bude Neranovi odpuštěna dávná zrada? Ve Velwetii mezitím propuká boj temných sil - třinácti démonů. Neran je vtažen do bitvy o moc. Kdo zvítězí, rozhodne o osudu celé země.... celý text

rakosnicek333
06.03.2023 5 z 5

České fantasy a naprostá bomba. Moje první setkání s autorkou, ale rozhodně ne poslední. Neran je přesně můj šálek kávy... věčně vrčící pesimista, co se s tím moc nepáře. Čte se to samo a obdivuju vyjadřovací schopnosti autorky. Jen jak čtu ty komentáře, tak ekniha je zjevně hodně ochuzená. Žádná mapa, žádné portréty, škoda.

anebar
01.02.2022 2 z 5

Líbilo se vám Stmívání? Upírů ale máte plné zuby a chtěli byste něco trochu jiného, minimálně stejně temného? Kniha se vám bude líbit. Já však nesplňovala všechny potřebné kritéria a po 70 stranách jsem čtení musela vzdát. Hodně štěstí čtenáři!

PanTydlitát
15.05.2021 5 z 5

Co by byli vlkodlaci bez řádně krvavých scén, že? :D Kniha se mi velmi líbila a neustále mě nutila být v pozoru.

Vanya
27.04.2021 odpad!

Kniha se mi vůbec nelíbila, byla taková divná už od začátku.

Ayen
10.02.2021 4 z 5

Četla jsem ji podruhé a tedy řeknu vám, že i po pěti letech mne bavila. I přesto, že jsou tam docela drastické scény, je to nenáročné čtení. Neran umí pobavit a Liadel vám zamotá hlavu. Příběh je vyprávěn hezky plynule, takže stačí jen káva do ruky a zábava na odpoledne je zajištěna.

Ronnie37
04.01.2021 4 z 5

Úžasná knížka, už od začátku mě zaujala. Moc dobře se četla :)

Amízek
30.10.2020 5 z 5

Tahle kniha, odstartovala mou kariéru ve čtení. Doslova jsem ji hltala, četla jsem tak, že mi skoro tekly sliny z pusy. Četla jsem rychlostí, jako když foukne vítr a přetočí všechny stránky. Nadšená, zamilovaná jak do příběhu, tak do postav. Začátek byl trochu zmatený, to nic ale nemění na tom, že při čtení pro mě lepší kniha neexistovala. Musím též pochválit krásné portréty postav na konci, tak mapu na začátku, tak i vysvětlivky pro řeč elfů a trpasliků.

Luigi1
25.08.2020 5 z 5

Pro děti a mládež no dobře.Je zde dost brutality a krve,ale dnešní DĚTI(někteří) ničim jiným nežijí.Naopak mně se osobně moc líbila.Vlkodlak Neran,nazývaný Syn pekel je spjat s Temnovlky.Snaží se toto spojení zrušit.Mělo by mu k tomu pomoct spojení s nenáviděnou elfkou Liadel.Uvidíme,těsím se na další díl.

rajcatko
05.03.2020 4 z 5

Překvapivě dost dobré. Začátek byl pro mě sice trochu zmatený, co se týče všech druhů bytostí a jakou funkci vlastně zastávají, ale postupem, kdy se odkrývaly tajemství, jsem se začala orientovat a dokonce si to i užívat. Jo, jdu do druhého dílu.

Eeve
11.01.2020 4 z 5

K tejto knihe, resp. k tejto minisérii o dvoch knihách, som sa dostala viac menej náhodou - zrejme do toho mala čo povedať moja láska k vlkolakom :) Zaujala ma pekná fantasy obálka, tak som si povedala, prečo nie. A nesklamala ma. Míša Burdová ma skôr prekvapila, pretože je to evidentne mladý talent a vytváranie fantasy svetov jej ide.
Som okrem iného veľký fanda fantasy, a tu som si užila to pravé orechové - pekne vytvorený fantasy svet, s elfami, trpaslíkmi a všetkým tým klasickým, ale takisto aj s veľkou dávkou originality. Hneď od prvých stránok si obľúbite Nerana, a putujete s nimi všakovakými krajinami. Bavilo ma najmä to iskrenie medzi dvoma hlavnými postavami, dialógy, vývoj osobností a vzťahov, a v neposlednom rade aj Velwetia. Kvitujem aj mierne zacielenie na dospelejších divákov, nie deti - kvôli množstvu krvi, ale zas nie príliš - v takom prípade je každá fantasy tak akurát, a takisto vyvážený dej - ani jedna pasáž sa mi nezdala príliš zakecaná alebo prekombinovaná. Pre mňa skvelé počteníčko na zimné večery pri piecke.

linda_pauer
11.12.2019 4 z 5

Tohle byla má první česká fantasy kniha a mile mě překvapila. Hlavně se mi líbila úžasná slovní zásoba a i celkově to, jaký stylem to bylo napsané. Hrozně hezky se to čelo a téma vlkodlaci bylo vzato docela originálně. Co mi trochu vadilo, tak bylo to, jak se chovali nebo jak reagovaly jednotlivé postavy.

Samery
14.04.2019 3 z 5

Fantasy obecně mám velmi ráda a tento příběh se mi líbil. Ovšem v porovnání s autory, které preferuji, jde o průměr. Děj se mi četl dobře a rychle, i když mi vadili reakce postav a jejich jednání. Ani jejich rozmluvy na mě moc velký dojem nedělali. Chápu ovšem, že je kniha psaná spíše pro jinou věkovou kategorii, do které nespadám. Nejsem si ani jistá, zda by mě charaktery postav, v začátku než se děj rozjel, neodradily, kdyby nebylo výzvy.

anid
24.02.2019 4 z 5

Upřímně tohle je taková příjemná odechovka. Krátká, svižná, nepotřebujete nad ní moc přemýšlet. Od autorky jsme četla již kdysi dávno Poselství jednorožců (a v té době měla z toho noční můry), která mi moc nesedla, hlavě kvůli tomu že byla uměle protahovaná. Tady se to naštěstí neděje. Autorka se snažila udělat knihu dospělejší tím, že jde zde dost násilí a krve. Postavy kromě jedné jsou docela ploché a nevyvíjí se moc, ale upřímně s 200 stránkami se toho nedá moc udělat
Takže když člověk chce nějakou oddechovku, kdy fakt chce něco jednoduchého tohle je dost dobrá možnost
spíše 3.5*

Jandýs
10.10.2018 3 z 5

Českou fantasy jsem četla poprvé, mile mě překvapila široká slovní zásoba a celkově jsem při čtení nabyla dojmu, že se po jazykové stránce překládaných knih něčím liší.. divím se jako divizna :-) , ale naposled jsem z naší české tvorby četla snad Foglarovky..
Co se týče příběhu - humor, děj, konverzace mezi postavami - je to nenáročné.. takové oddechové čtení. Druhý díl si přečtu.

Shinju
19.09.2018 5 z 5

Naprosto úžasné počtení. (°-°)

deedulka
07.07.2018 3 z 5

Docela milé překvapení od české autorky. Vlkodlaci a elfové mne svým příběhem zaujali, i když jsem byla trochu překvapená, že je kniha krapet brutálnější. Hold nic pro jemnocitné dušičky a dětičkám bych ji ještě do ruky nedávala. Místy byl děj zbytečně rozvláčný, ale naštěstí to pak za odměnu vynahradila vždy nějaká akce.

Gematria
06.07.2018 5 z 5

Pro změnu jsem zkusil českou literaturu a musím říct že jsem byl celkem mile překvapen. Spisovatelka pojala vlkodlačí téma celkem originálně. Nezapře, že píše především dětskou literaturu, především první díl je chvílemi s pohádkovým nádechem, což je ovšem s ostrým kontrastem s pestře vyobrazovaným násilím, pro které především hlavní postava, horkokrevný vlkodlak Neran, nikdy nechodí daleko. Čte se velmi dobře, autorka se zdržuje jakýchkoliv nudných popisných pasáží.

milovnicezvířa
06.03.2018

líbí se mi jak tam je všechno pečlivě popsané

ancula022
26.02.2018 5 z 5

Trošku jak českej Sapkowski

dia.riedl
13.07.2017 5 z 5

Tohle je něco pro mě! Vlkodlaci, brutalita, krev, humor, ještě víc humoru..Skvěle charakterizované postavy!