Syn

Syn https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267094/mid_syn-267094.jpg 4 2530 520

Sonny je ideální vězeň. V moderní, přísně střežené věznici Staten se těší značné oblibě, neboť slouží ostatním vězňům jako zpovědník – naslouchá jejich přiznáním a uděluje jim rozhřešení. Šušká se o něm, že na sebe bere vinu za zločiny jiných a odpykává si jejich tresty výměnou za pravidelnou dodávku drog. Vrchní komisař Šimon Kéfas, působící na osloském oddělení vražd, je policista ze staré školy. V jeden den dostane najednou nový případ a novou spolupracovnici. Ab Lofthus byl policista, Kéfasův kolega a dlouholetý kamarád a také Sonnyho otec. Kvůli podezření z braní úplatků spáchal před lety sebevraždu a jeho čin obrátil Sonnymu i Kéfasovi život vzhůru nohama. Roky ve věznici jednotvárně plynou do chvíle, než si Sonny nečekaně vyslechne jistou šokující zpověď a vydá se soudit živé i mrtvé.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Sønnen , 2014

Pítrs85
04.05.2022 3 z 5

Jo si potřeboval odpočinout od svého sebedestruktivního hrdiny Harryho Holeho, ale věděl, že prostředí norské policie, jejich kladných postav i záporáků mu je přeci jenom nejbližší a tak z tohoto ranku převyprávěl další příběh, i když tentokráte z jiného úhlu- ale opět skvěle. Syn je taková uhlazenější verze HH, příběh svým způsobem až klasický. Ale je to opět Nesbøho jazyk, způsob, jakým píše, co mě opět strhl a člověk od první stránky bažil, co se s jeho všema(!) postavama bude dít. A to každej autor taky neumí.

katst
03.04.2022 4 z 5

Naposledy jsem od Nesba četla Království a to mě nijak nenadchlo, tak jsem ani od této knihy nijak velká očekávání neměla, ale byla jsem příjemně překvapená.
Kniha měla trochu pomalejší začátek (proto o * méně), ale pak se děj hezký rozjel, byl napínavý, nebyl přehnaně nereálný, měl spád a zajímavou zápletku.
(audiokniha)

Leat
07.02.2022 5 z 5

Nesba nemám moc ráda, četla jsem Sněhuláka a zdálo se mi to nereálné. A už jsem nechtěla od něj nic číst. Na tuhle knihu jsem narazila náhodou a začetla jsem se. A za mě super, hlavně závěr a odhalení. Postava detektiva překvapila.

Gabri-88
01.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Já prostě Nesba miluju. A teď taky Sonnyho. Hihi. I ostatní postavy byly parádně vykreslené. Ale bylo jich tolik, že jsem se chvílemi ztrácela a musela se vždy zamyslet,o koho že to jde :)))

...Slyšel výstřely a ve zpětném zrcátku viděl, jak auto vyrazilo ze zahrady a metalo kolem sebe kusy pěkného bílého plotu. Sledoval, jak se prodírá polem, kde Norové pěstovali své štědře dotované zemědělské produkty, a vrací se na cestu, aby pokračovalo ve své podivné pouti....

Skvělá byla taky linka očima kluka ze sousedního domu, Markuse :))) to byl takový velmi pozorný klučík, že jsem fakt ráda, že nás tak pěkně informoval. Povedený nápad ho tam zapojit.
Skvělý, ale možná trochu moc pompézně ukecaný byl dvojče. I když to většinou bylo svým způsobem zábavné.

,,Co kdybych vás pozval do naší restaurace?" Navrhl velký. ,,Máte rádi humra?"
Žádná reakce.
Povzdechl si. ,,Upřímně řečeno, ani já ho nemám rád. Jím ho, protože se to od člověka na mé pozici očekává." :)))))

Sakryš už teď se nemůžu dočkat, až si přečtu další Nesbovu knížku! To si namlouvám, nebo je skoro ve všem skrytý nějaký vtip nebo hlubší význam? Možná paranoia, ale baví mě se nad tím usmívat, tak co :)

Karammela
27.01.2022 5 z 5

Výborná záležitost. Děj s napětím utíká jako divý, ostatně jak jsme u autora zvyklí, ale tentokrát mám dojem, že je tam díky hlavnímu hrdinovi něco navíc. Krásně vykreslená postava se svými stíny i křehkou laskavou duší. A nebojte se si knížku přečíst jen proto, že v ní není HH...není ho tu potřeba.

Belanna
09.01.2022 5 z 5

Poutavá kniha, která se velmi dobře čte, protože jste zvědaví, jak to dopadne.
Zápletka i prostředí jsou zajímavé, hlavní hrdina, o kterém nevíte, zda ho milovat nebo soudit. Skvěle vykreslená atmosféra i charaktery postav. Příběh je drsný i citlivý současně.
Moc se mi to líbilo.

teddya
09.01.2022 5 z 5

Četla jsem sérii H.H., Království a tato kniha je jedna z nejlepších. Přečetla jsem jedním dechem a doporučuji

SadUnicorn
05.01.2022 5 z 5

Tak tahle kniha mě velmi bavila, děj příjemně ubíhal, zápletka (přestože to lze odhadnout předem) byla velmi zajímavá a napínavá a i když spletitá, neztrácela jsem se v tom. V porovnáví s Nesbovou sérií HH je tohle velmi příjemné osvěžení, které nejede podle stejné šablony, jak mi to u některých HH knih připadalo.
I když jsou některé situace přehnané a lidé nesmrtelní a plány jim dokonale vychází, už to neberu jako závadu, ale jako něco, s čím se musí u Nesba počítat.
Rozhodně doporučuji i všem milovníkům HH série, protože je z toho cítit stejný styl, ale úplně jiný příběh.

moma08
19.12.2021 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla už pár let zpět, ale letos jsem si jí přečetla teda znova a vím určitě, že se k ní opět v budoucnu vrátím... Ten děj mám moc ráda!!!

Kubajzz
30.11.2021 4 z 5

Po sérii s Harrym H. jsem šáhl po další knížce od Nesba a opět nezklamala. Zajímavý příběh i zápletka. Doporučuji

SedllY
05.11.2021 3 z 5

S přehledem nejslabší Nesbova kniha.

Hakate
05.10.2021 4 z 5

Další skvělá kniha z pera Jo Nesbo, a další skvělá kniha ze severu.
Velmi zajímavý a napínavý příběh, výborná zápletka.
Kniha má spád, je velmi čtivá, postavy sympatické, dobře vykreslené. Většinu si za pár stránek zamilujete.
Nechybí napětí, nějaký ten zvrat. Skvělé rozuzlení. Zajímavé prostředí.

david6273
29.09.2021 2 z 5

Klasicky napínavé se zajímavými postavami. Kniha nenudí a má spád a nezklame, ale taková ta přidaná hodnota, díky které se vám kniha vtiskne do paměti, bohužel není. I tak hodnotím celkem kladně, nebyla to ztráta času.

Páájinka
05.08.2021 5 z 5

Audiokniha. Líbila se mi mnohem víc než HH. Super příběh.

Limboračka
30.07.2021 2 z 5

Knihu bych doporučila čtenářům, kteří si libují v knihách o pěti stech stránkách, které se 350 stran rozjíždějí, aby vyvrcholily poněkud kýčovitým rozuzlením.

Lavender756
27.07.2021 3 z 5

Poutavé, napínavé, ale nijak ohromující. Moc se mi líbilo množství postav, které příběh více či méně, vědomě či nevědomě, ovlivnilo, ale některé úseky s nimi byly až příliš dlouhé a k ničemu (např. čekání v lékárně). Kniha se čte dobře, konec zamotaný jak jen to jde, no což :D, je to takový lepší průměr.

nemesis10
26.06.2021 4 z 5

Příběh dobrý, i když ne tak chytlavý jako série Harry Hole. Zato naprosto tragická čeština - opět někdo šetřil na korekturách a kniha je plná příšerných hrubek v neobvykle vysokém množství (nejde o překlepy, ale především neznalost shody podmětu s přísudkem.

andrea7191
23.06.2021 4 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem si zaškatulkovala postavy a přestaly se mi plést a do knihy jsem se plně začetla až po 1/3, ale pak to stálo za to. Bylo to napínavé a děj se nevlekl. Nesbo se tímto zařadil mezi oblíbence.

Ivan F
12.06.2021 4 z 5

Je úplne fuk, či sa v knihe od Jo Nesbø objaví Harry alebo nie. Pýtate sa prečo? Pretože autorov štýl je ten istý, nie je tu rozdiel v kvalite (ani v počte mŕtvol, pohnútky sú zaodené do hávu utkaného z pomsty, vyšetrovateľ je ostrieľaný pardál nesúci si škralup viny, atď.), počet strán je takmer identický ako v HH sérii. Takže porovnávanie v niektorých komentároch, že príbehy s HH sú skrátka lepšie, je úplne scestné. Ak by namiesto Šimona Kéfasa bol v knihe opitý Harry, knihu by velebili a písali, aká bola úžasná od prvej stránky, hoci tu sa nemohli nejako dostať do deja, nebolo to ono, atď. - skrátka samé kydy. Je dobre, že autor experimentuje, vytvára nové postavy a nenecháva všetko na ožrana. V mori preceňovanej severskej krimi (nech už táto vlna konečne opadne) je to však malý blikajúci maják - autor nestavil všetko len na šokovú terapiu, ale pridáva aj opisy prostredia a ľudí. Mnohým to však vadí, mne nie, pretože v tom je Nesbøva spisovateľská pridaná hodnota.

LisaBella
22.05.2021 2 z 5

Pro milovníky detektivních příběhů a napětí je to jistě ideální četba. Nesbo je klasickým případem, kdy s nápadem přichází kvalitní zpracování, potenciál byl vyždímán do poslední kapky. Příběh má učebnicový děj, spád i pointu. Zajímavý příběh zajímavého chlapíka. Jen já osobně mám raději, když je příběh uvěřitelný, zasaditelný do života.