Syn

Syn https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264687/bmid_syn-264687.jpeg 4 2531 521

Sonny je ideální vězeň. V moderní, přísně střežené věznici Staten se těší značné oblibě, neboť slouží ostatním vězňům jako zpovědník – naslouchá jejich přiznáním a uděluje jim rozhřešení. Šušká se o něm, že na sebe bere vinu za zločiny jiných a odpykává si jejich tresty výměnou za pravidelnou dodávku drog. Vrchní komisař Šimon Kéfas, působící na osloském oddělení vražd, je policista ze staré školy. V jeden den dostane najednou nový případ a novou spolupracovnici. Ab Lofthus byl policista, Kéfasův kolega a dlouholetý kamarád a také Sonnyho otec. Kvůli podezření z braní úplatků spáchal před lety sebevraždu a jeho čin obrátil Sonnymu i Kéfasovi život vzhůru nohama. Roky ve věznici jednotvárně plynou do chvíle, než si Sonny nečekaně vyslechne jistou šokující zpověď a vydá se soudit živé i mrtvé.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Sønnen , 2014

Nisus
08.10.2020 5 z 5

Jo Nesbø je taký presvedčivý z viacerých dôvodov. Najskôr vytvorí postavy, ktoré sú hrdinské, ale zároveň pochybné, a tak nám na nich záleží - chceme sa viac zapájať do ich života. Po druhé, je to skvelý spôsob písania, ktorý vie, ako umiestniť čitateľa do príbehu; jeho opis Osla je vynikajúci. A nakoniec, jeho schopnosť vytvárať napätie - či už vieme, kto je vrah, alebo ho sledujeme spolu s políciou - je tiež vynikajúca. Jeden z mojich obľúbených autorov! Súhlasím tiež s jedným komentátorom, ktorý uviedol, že „romantika je významným aspektom práce Nesba“ - to je pravda.

akcive11
07.10.2020 5 z 5

Strhující příběh.

o_mega
01.10.2020 2 z 5

Moj prvy Nesbø. Dalsi tak skoro asi nedam, lebo do tohto som sa musel nutit. 5x som tu knihu odlozil, lebo ma nebavila. Cela prva cast = 86 stran bola pre mna nezazivna, zmatena k tomu tie drbnute vikingske mena. Zle sa mi v tom orientovalo.

MartinJay
26.07.2020 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Sice zde není můj oblíbený hrdina Harry Hole, ale i tak styl je mu dost podobný. Doporučuji. Chytne a nepustí

Hoxer
15.07.2020 5 z 5

Čteno ve formě audioknihy (skvělý Petr Kubes). Kvalitou i formou je příběh srovnatelný s holeovkami. Kniha mi přišla o něco lepší než Lovci hlav. Filmové zpracování by určitě bylo skvělé. Sympatická hlavní postava Sonnyho, vrchního komisaře i Marty příběhu dodávají šťávu. Jediné co mi přišlo nelogické byla Kéfasova touha dostat leváka, když celou dobu věděl, kdo to je.

Jrsnbl
06.07.2020 5 z 5

Naprosto úžasný počin! Má to všechno, co napínavý a dechberoucí kriminalistický román potřebuje. Nesbo je prostě král všech králů.

Arella
01.07.2020 5 z 5

Bylo to jiné, než s Harry Holem, ne zásadně, ale přece. Ale hlavně bylo to stejně dobré. Jo je moje srdcovka. Dekuji!

EmillyT
28.06.2020 3 z 5

Ve srovnání se sérií Harry Hole mi tato kniha přišla o něco slabší. Nějak mi chybělo Holeovské napětí a nedařilo se mi do příběhu naplno začíst.

Lenka318
24.06.2020 5 z 5

Mám ráda tohoto autora a samostatná kniha Syn je to nejlepší co jsem od něho četla. Litovala jsem jedině toho, že jsem jí dočetla. Chtěla jsem další a další stránky. Nebyly:)

PetraBery
23.05.2020 5 z 5

Super čtení. Samostatný román autora mě pohltil stejně jako série HH. Možná i o něco víc, protože mě Sonny prostě hodně bavil. Ano, něco bylo přitažené za vlasy, ale jako celek to fungovalo naprosto skvěle. Jsem ráda jak za romantickou linku, tak za rozlousknutí celé minulosti a konečné prozrazení leváka. Jo, tenhle autor prostě psát umí.

ses3
22.05.2020 4 z 5

Knihu jsem přečetla proto, že se mi hodila do letošní výzvy a i když bych to možná neměla říkat nahlas, je to první kniha od tohoto autora, kterou jsem přečetla. Ale rozhodně není poslední, je čtivá, děj je zajímavý a líbí se mi, že vlastně nutí čtenáře, aby měl rád vlastně zápornou postavu.

432830
17.05.2020 3 z 5

Krimi knihy a Nesba vubec opravdu muzu. Syn je oproti romanum s Harrym Holem trochu slabsi, mozna proto, ze vraha predem zname.

Jeár13
25.04.2020 5 z 5

Skvělá kniha, napínavý příběh o člověku, který balancuje na morální hranici dobra a zla. Vyvolává v člověku smíšené pocity a zamyšlení jestli "synovi" fandit nebo ne. Specifický styl Jo Nesba mi sedí, psychologii a promyšlenost příběhu žene v knize tak, že nedokážu předvídat následující kroky a činy. Jeden z mála autorů, který dokáže člověka utvrdit a přesvědčit k mylnému závěru aby mu na konci vytřel zrak nečekaným zvratem a rozuzlením. Rozhodně doporučuji.

marketa9252
16.04.2020 5 z 5

Napínavě nepředvídatelný příběh

Pine
08.04.2020 5 z 5

Já, závislačka na HH, jsem si rvala vlasy – Nesbø, proč se sakra zdržuješ vymýšlením dalšího příběhu, místo toho abys psal další řádky o detektivovi, bojujícím s vrahy i alkoholem? Bála jsem se, že Nesbø nedostojí svých kvalit a budu zklamaná. To však bylo úplně zbytečné. Syn je boží. Jeho autor mě fakt dostal, když mi naservíroval tuhle lahůdku. Supr příběh, bezvadně vystavěné charaktery postav, napětí, správně dávkované zvraty, žádná vata okolo… prostě se to četlo samo. A navíc Sonny – antihrdina, kterému jsem tolik fandila!

Zjistila jsem, že pro život nepotřebuju Harryho, ale Nesbøho.

Janadvorackova
06.04.2020 5 z 5

Přestože chápu, že autor při psaní postupuje podle spolehlivého scénáře a "má na to postup," jeho výsledky mě vždy udiví.
Synův příběh byl výborný.

kachnat
28.03.2020 5 z 5

Naprosto mě pohltil příběh syna. Jako vždy, skvěle napsané, řekla bych, že toto je jedna z nejlepších knih Jo Nesba. Syn, který miluje obraz svého otce natolik, že když zjistí část pravdy o jeho smrti, uteče z vězení a začne svou křížovou výpravu. A v momentě, kdy z jeho deníku zjistí, že pravda je úplně jinde, se mu opět zatmí před očima a ztratí motivaci k dokončení své křížové výpravy. Nakonec však své tažení dokončí...….

Greenfingers
13.03.2020 4 z 5

Nesbø v thrilleru Syn odvádí svůj obvyklý standard a řemeslnou zručnost. Kniha má všechny atributy typické pro současnou literaturu hrdě se pyšnící označením bestseller na obálce. Skýtá chvilkové pobavení, napětí a pak zvolna splyne s tucty další knih podobného ražení. Přesto však Nesbø v sobě nezapře profesionála.

LéňaV.007
01.03.2020 4 z 5

Tato kniha se mi od Nesba líbí nejvíce. Zlo a trest, skvěle vymyšlená hlavní postava. Jeho další knihy jsou pro mě až moc krvavé a brutální, ale tahle je skvělá.

Janniska
12.02.2020 5 z 5

Touhle knihou si u mě pan Nesbø reputaci napravil.Po prvních dvou knihách ze série HH jsem na něj zanevřela,prostě mě nenadchly tak jako zbytek světa.Syn byl pravým opakem.Napínavé od začátku do konce,dedkuce Kefáse podobná Holmesovi,postavy vykreslené tak že jsem je úplně viděla v živých barvách,do Sonnyho jsem se v podstatě zamilovala...skvělé.Ano,přitažené za vlasy,ale upřímně si myslím že jsme zblblý všemi kriminálkami Las Vegas dostatečně na to číst díla pana Nesbø.Je to přece jen beletrie ,fantazii se meze nekladou.tleskám a pomyslně tleskám ve stoje.jsem nadšená.