Syn

Syn https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223343/bmid_syn-zdZ-223343.jpg 4 2531 521

Sonny je navonok poslušný väzeň. Odsúdili ho v osemnátich rokoch za dve brutálne vraždy, ktoré nespáchal. V modernej väznici, z ktorej sa údajne nedá ujsť, slúži ostatným väzňom ako spovedník a dáva im rozhrešenie. Hlavný inšpektor Šimon Kéfas je policajt zo starej školy. Sonnyho otec bol jeho kolega, kým nespáchal samovraždu. V liste na rozlúčku sa priznal k rozsiahlej korupcii. Sonny ho dovtedy vnímal ako dokonalého človeka, pre Šimona bol blízky priateľ. Ten list však obrátil ich svety naruby. Všetko sa zmení, keď jedna z väzenských spovedí odkryje ďalšie otcovo tajomstvo. Sonny utečie z väzenia a honba za pravdou a spravodlivosťou sa začína.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Sønnen , 2014

LisaBella
22.05.2021 2 z 5

Pro milovníky detektivních příběhů a napětí je to jistě ideální četba. Nesbo je klasickým případem, kdy s nápadem přichází kvalitní zpracování, potenciál byl vyždímán do poslední kapky. Příběh má učebnicový děj, spád i pointu. Zajímavý příběh zajímavého chlapíka. Jen já osobně mám raději, když je příběh uvěřitelný, zasaditelný do života.

Mudry
16.04.2021 5 z 5

Nesbo je prostě sázka na jistotu !

yellow
25.03.2021 4 z 5

Kniha byla napínavá, fajn se četla. Krtek mě nakonec celkem překvapil, měla jsem na mysli někoho jiného. Ale ty ženské postavy mi moc nesedly.

Lucuschka
22.03.2021 5 z 5

Moje první přečtená kniha od autora, a musím říci, že nikoliv poslední, protože to bylo velice nápadité a zajímavé čtení. Příběh mě zaujal, chytil a nepustil, dokud jsem se nedozvěděla všechno. Doporučuji.

Jirka0604
07.03.2021 5 z 5

Po přečtění knihy Lovci hlav jsem si řekl, už dost bylo Nesboa! A dlouho jsem to vydržel, než se mi dostala do ruky tato kniha. Ležela v poličce, ale doba covidová na ni ukázala. A musím se p.Spisovateli omluvit: od počátku velice poutavé čtení, zajímavé reálie, napínavé a přitom hodně uvěřitelné. Výborná kniha, doporučuji!

LenkaKa
12.02.2021 3 z 5

Bylo to napínavé, čtivé....ale...Nevím jak to popsat. Něco mi prostě vadilo. Proto jen tři hvězdičky ????

gambinka87
04.02.2021 4 z 5

ze začátku jsem tomu moc nevěřila, protože detektivky, kde je pachatel od začátku známý, mi v minulosti moc nesedly. Nesbo je ale mistr překvapení a ani tady tomu nebylo jinak. Není to Harry ani nejlepší kniha Nesboa, přesto ale moc povedené.

MatoPalkes
28.01.2021 5 z 5

Fantasticky napísané, aj bez Harryho nesmierne baví a číta sa jedným dychom.

slečna.k
28.01.2021 5 z 5

Jedna z mála knih, ve které od začátku do konce fandíte masovému vrahovi nebo alespoň já to tak měla. Trochu jiný Nesbo než v případě série s HH ale nesporně stejně dobře napsaný román. Spisovatel s velkým S.

Booksaddict
23.01.2021 5 z 5

A je to tady zase! Nesbo má opravdu talent vytvořit postavu grázla hrdiny a nevím, jestli tím necílí na nás ženský, každopádně se mu to alespoň u mě daří. Hrozně atraktivní příběh, věty které se vám zavrtají do morku kostí, romantika i napětí. Já říkám ANO!

zupri
11.01.2021 5 z 5

Paráda... skvěle propracovaný román. Z toho množství mrtvol jsem ani nebyla ve stresu, protože Sonny je hrdina :-)

ThrisaManx
31.12.2020

Toto bylo mé první setkání s autorem a musím říct, že zde přeskočila jiskra. Bylo to skvělé čtení! Velice zajímavé prostředí, takové potemnělé, jako celá atmosféra. Postavy byly sympatické i přesto, že ve skutečnosti vlastně moc sympatické být neměly. Příběh byl občas možná trochu složitější, zamotaný, ale bylo to vážně skvělé čtení, bavilo mě od začátku do konce a už se nemůžu dočkat, až si přečtu další knihu od Neba.

intelektuálka
31.12.2020 5 z 5

A závěr roku se sympatickým seveřanem ....krimi nebo osobní drama ?

" .... úkolem synů není být jako jejich otcové, nýbrž ....být lepší než oni ... "

A tak jsem se opět začetla do odkazu osudu pro Sonnyho, který jde cestou pomsty ....

A budu se těšit na další setkání s autorem - bude to Království ....

Adellll
24.12.2020 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Neměla jsem od ní sice moc vysoká očekávání, detektivky se neřadí zrovna mezi mé obvykle čtené žánry, ale moc přijemně mě překvapila. Kniha vás tak kolem sté stránky pohltí a pustí až na konci.

mataj
06.12.2020 5 z 5

Neskutečně čtivá kniha. I když tentokrát můj oblíbenec Harry Hole chybí, vůbec to nevadí. Příběh je napínavý a závěr překvapivý. Sonnyho jsem si hodně oblíbila a držela jsem mu palce. Jednoznačně doporučuji.

Šura
16.11.2020 4 z 5

Čtivé, přečteno za víkend. Nesbo dokáže vytvořit sympatickou postavu padoucha - do Sonnyho jsem se sama málem zamilovala, ty oči a hlas byly popisovány tak, že jsem ho živě viděla před sebou.
Trochu mi vadilo zběsilé střídání postav, o kterých se právě mluví - vždy jsem musela uvažovat, kdo to zase je.
Kniha pro mě byla příjemným zpestřením v náročném pracovním období.

Matilda
10.11.2020 5 z 5

Za mě jedna z nejlepších knih od Nesbøho.

nicolettkaa
02.11.2020 4 z 5

Další super počin od Nesba. Harry to sice není, ale i tak se knížka četla výborně. Hvězdičku ubírám pouze za dvě pro mě naprosto nereálné skutečnosti. POZOR SPOILER Která ženská by žila s chlapem, o kterém by věděla, že zabil několik lidí (ať už zaslouženě nebo ne) popř. že zabil svého nejlepšího kamaráda?

derrry
29.10.2020 5 z 5

Ze začátku mi to, nevím proč, připomínalo Spasitele. Ten začátek se četl hodně špatně, protože mi připadal nereálný, ale pak se to rozjelo. Sonny jako extra super kladná postava bledla ve srovnání s hloubkou pochybností a výčitek Šimona Kéfase. Ten vyvážil i trochu klišoidní děj ve stylu drsného Harryho (Eastwooda), nebo spíše Belmonda (?) a ke konci to už byla jízda na plný plyn. Stavím nad celou sérii holeovek.

ibs
18.10.2020 5 z 5