Nevydařená pomsta

Nevydařená pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/5438/bmid_nevydarena-pomsta-i1h-5438.jpg 4 203 25

Swanleovy staré panny série

Anglie, 1818 Julii Laverickové připadají všichni její ctitelé nudní a nezajímaví, protože ve skrytu duše stále touží po jediném muži: Morganu Pryceovi, který ji před dvěma roky unesl. Hrozící skandál se podařilo ututlat, ale nyní se mezi londýnskou smetánkou začíná šuškat, že domněle ctnostná slečna Lavericková tenkrát zmizela s cizím mužem. Kdo jiný než Morgan by mohl tyto zvěsti šířit? Rozlícená Julie se vydá na rodinné panství Pryceových, aby tam uchránila svou dobrou pověst, ale místo únosce se setká s jeho bratrem-dvojčetem Sebastianem, který jí oznámí, že Morgan záhadně zmizel. Baron Sebastian Blakely se půvabné dívce neodváží přiznat, že on je tím, koho ve skutečnosti hledá, že jsou to jeho polibky, o nichž se jí zdá. Unesl ji tenkrát, to ano, ale učinil to ze zoufalství, nikoli ze zlých pohnutek. Kdyby nyní vynesl pravdu na světlo, následný skandál by je smetl oba. Podaří se mu i za těchto okolností Julii přimět, aby upustila od myšlenek na pomstu a dovolila mu znovu ji sevřít v náručí?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Domino

After the abduction , 2002

rampapa
rampapa
13.05.2023 5 z 5

Na příběh o Julii jsem se hodně těšila a jsem jím nadšená. Sabastiana jsem si hnedka oblíbila a moc se mi líbil jejich příběh. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl.

Ála1968
Ála1968
24.03.2023 4 z 5

Moc hezké.Bylo to vtipné a já se bavila celou knihu.Sice si stále myslím, že Nečekaná láska byla nejlepší, přesto i tato měla svůj půvab.

MinaHawke
MinaHawke
09.11.2022 5 z 5

Na Julii a Sebastiana jsem se těšila. Tenhle díl je pro mě zatím nejlepší.

lusitta05
lusitta05
23.02.2022 3 z 5

Príliš uťahané,ukecané, hlavní hrdinovia strašne tvrdohlaví, až idú na nervy. Než sa človek dočká konca,aj ho romantika prejde. :)

allyska
allyska
13.05.2021 2 z 5

Tenhle díl se mi líbil zatím nejméně. Ze začátku jsem se nemohla začíst, bylo to takové hloupoučké, jak chtěla Julie po Sebastianovi, aby ji naučil rozpoznat bídáky. Přečíst se to ale dalo, i když důvod, proč ji Sebastian nechtěl říct pravdu, byl nepochopitelný. Přesně jak píše uživatelka pode mnou, mohlo se tématu dvojčat využít lépe. Byla jsem však ráda za přítomnost Rosalindy, její dějová linka byla pěkná.

katkaq
katkaq
03.04.2021 2 z 5

(SPOILER) Abych se přiznala, jsem trochu zklamaná. Některé scény byly vyloženě hloupoučké. Neustálá snaha Julie odhalit Sebastiana a naopak přesvědčení Sebastiana, že Julii “svedl ze stopy” (tedy tím, že se na ni vrhne, kdy může).
Neodpustím si poznámku, že je v tom příběhu nevyužitý potenciál, protože já ho tam opravdu vidím. (Možná příběh mohl začít trochou vzpomínek, co vlastně prožili. Mohlo se víc pohrát s konceptem dvojčat. Atd.)
PLUSY: odpočinková kniha, celkem čtivě napsaná
MÍNUSY: dětinskost postav a hloupost některých scén, nevyužitý potenciál

moudivlacek
moudivlacek
23.08.2020 5 z 5

Ano!!!!!! A ještě víc takovýchto knih. Souboj dvou tvrdých palic, které jsou mimo jiné do sebe zamilované, ale odmítají dělat vše tak, jak si přeje protějšek. Jde jim o stejnou věc, moct se přiznat k tomu druhému a svým citům. Každopádně - ke společné lásce přeci jen vede trošku trnitá cesta. Ta je ale vyplněna sváděním, výbušným temperamentem obou, do toho ještě pletky jejích příbuzných, humorné scénky. Knihu jsem dočetla, zavřela, a stejně i teď mi září oči a břicho se klepe smíchy. Čekala jsem odreagování, a to se mi dostalo v plné výši. Ideál pro romantiky. Doporučuji.

Zomy
Zomy
26.04.2020 3 z 5

Jeffries umí, ale tenhle příběh mě neoslovil. Je to ukecané, zápletka uměle vykonstruovaná, Julie a Sebastian se neustále udobřovali a pak znovu v podstatě bezdůvodně rozhádali.

petraj30
petraj30
14.08.2019 5 z 5

Velmi krásný příběh s velmi vtipnými scénami, jsem moc ráda, že se zde objeví hrdinové prvního dílu, krásné

havrmoni
havrmoni
21.01.2019 3 z 5

Julie nesympatická od prvního dílu a ani tady jsem jí nepřišla na chuť. Hvězdy jsem dala po prvním přečtení, při druhém jsem se dostala jen do poloviny. Jak mám tuto autorku ráda, tak tento díl nee :(.

Maruš.D
Maruš.D
04.09.2018 3 z 5

Tato série se mi zdá velmi povedená. Oceňuji, jak se příběhy prolínají a navazují na sebe. Dvojice Julie a Sebastiana se k sobě dokonale hodí. Oba byli tolik tvrdohlavý. Příběh je vylíčen vcelku zajímavě, vtipně a emotivně. Bohužel jsem se v půlce knihy začala docela nudit. Proto jsem si vždy přečetla kousek za den a pak mě to bavilo. Ten souboj na konci mohla autorka pojmout trochu jinak, jelikož to co udělala děvčata mi tam tak trochu ztrácí na smyslu, ale jinak fajn zakončení. Jsem ráda za epilog, který nás navnadí na příběh dvojčete.

vcielka
vcielka
31.08.2018 4 z 5

Pacilo sa mi to po technickej stranke viac ako jednotka a dvojka a aj menej detinskych rozhovorov tam bolo a menej veci co nedavalo zmysel. I ked jednotka a dvojka boli viac dynamickejsie. Co ale sa mi nepaci zatial v celej serii je ze autorka na zaciatku nacrtne nejaku zaujimavu vlastnost postavy a vobec ju nerozvija alebo len velmi slaby ma vplyv behom deja. V jednotke Rosalindina vasen pre ziarive farby a uplne nezlucitelne kombinacie a zariadovanie domov v style bordel. Skoda ze z toho autorka neurobila nosnejsiu cast v pribehu. Helenino kreslenie este ako tak malo zmysel ze dokazala nakreslit Morgana i paserakov, ale tu zasa Sebastianova vasen pre zbrane. Je aj vynalezcom. Kludne mohla autorka zapracovat viac z tejto schopnosti do diela. Konecny suboj nepocitam. V tej dobe vedel dobre strielat hocikto. A suboje sa dialy bezne. Aj ten epilog kedy ich Julia porovnava, prislo mi to take strasne natlacene, narychlo a cele detinske. Ale tak asi nie je divne ze sa dospely 30 rocni chlapi bavkaju s dvadsiatnickou. Pravdupovediac, cela tato seria mi pred rokom ked som ju prvykrat citala prisla ovela ovela lepsia a Sebastiana a tento pribeh som si uchovavala v pamati v lepsich farbach. Takze ma to trosku sklamalo. Ale tak kazdy rok sa zrejme posuvame niekam dalej a je to len pochopitelne.

Majjina
Majjina
12.05.2018 2 z 5

Jak je již zde uvedeno několikrát, docela nuda. Děj je zajímavý jen místy a ani sympatický pár to nezachránil. Škoda...

DUNIKO
DUNIKO
21.01.2018 5 z 5

Podařené.

ketvin
ketvin
08.12.2017 5 z 5

Sebastian byl úžasný, i když chvílemi si člověk říká, že už by se mohl probrat. I s Griffem je to v tomto díle těžké, ale právě díky tomu jsou finálové "zvraty" tak skvělé. Konec se mi tedy líbil moc, bylo to vtipně napínavé, dojemné... emotivní. Oba hlavní hrdinové jsou "sympatičtí" a promíchání s 1. dílem série dělá z tohoto dílu jeden z těch lepších!

jaja1989
jaja1989
25.01.2016 3 z 5

Oproti předchozím dílům je to horší, ale pořád se to dalo číst.

*Pájuše*
*Pájuše*
05.02.2015 4 z 5

Myslím, že můžu se všemi pozitivními komentáři souhlasit. :-) Kniha je opravdu čtivá, vtipná a obsahuje všechno, co náročná žena od románu očekává. Přitom je to i příjemné odpočinkové čtení. Já se rozhodně nenudila a knihu si užila dosytosti. :-)
Že je kniha předvídatelná... s tím se nedá nic dělat. Knize to ale neuškodilo na potenciálu. Co ale musím vyzdvihnout je, že kniha nebyla spojená s nějakou detektivní zápletkou, což s touhle tématikou jsou snad psáný všechny knihy, které jsem doposud četla a už mě to unavuje. Sice se tam hledal ten budižkničemum, který jen pro svůj prospěch ubližoval ostatním, ale i to se nakonec vyřešilo bez nějakých dramat. ;-)

adrianna0305
adrianna0305
22.11.2014 odpad!

Nevydařená kniha, kterou se autorka chtěla asi pomstít svým čtenářkám :-D Nuda, nuda a ještě větší nuda :-(

miruska1
miruska1
02.08.2014 5 z 5

Predošle komentare su dosť vystižne,takže za seba: Krasny pribeh.

danca044
danca044
26.07.2014 4 z 5

Kniha je zábavná a místy i vtipná. Jen mě štve, že hlavní hrdinka Julie hned odpustila Sebastianovi to, že jí celou dobu lhal. Ale jinak jsme se opět dočkali happy endu a to je to hlavní.