Nebezpečná láska

Nebezpečná láska https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15128/bmid_nebezpecna-laska-nt8-15128.jpg 4 218 29

Swanleovy staré panny série

Zámožný obchodník Griffith Knighton má jediný problém - kvůli údajnému nemanželskému původu je mu zapovězen přístup do nejvybranější společnosti, a tudíž i k nejlepším zákazníkům. Uvítá proto návrh umírajícího hraběte ze Swanlea, jenž mu výměnou za sňatek s jednou ze svých tří dcer nabízí rodové panství, šlechtický titul a především oddací list Griffithových rodičů. Griffith velmi dobře ví, že dávno ztracený dokument by prokázal jeho urozený původ a otevřel mu cestu mezi londýnskou smetánku. Zároveň však kvůli tomu nehodlá vstoupit do manželství s dobře vychovanou slečinkou, která v jeho představách zosobňuje učiněnou nudu. Vymění si proto role se svým osobním tajemníkem a přijíždí na swanleaské panství s jednoduchým plánem: najít oddací list rodičů a sám nestrčit hlavu do chomoutu. Jaké je ovšem jeho překvapení, když mu místo unylé dívenky představí půvabnou Rosalindu, z níž smyslnost a vášeň přímo čiší! Rosalinda se všemožně snaží otcův plán překazit - ženich se jí pranic nezamlouvá, a jeho tajemník je prostě nesnesitelný. Ten arogantní chlapík má zjevně jakési pokoutní plány, stále jako by na panství něco hledal…, ale zároveň se nedá popřít, že to mezi nimi pořádně jiskří. Odváží se Rosalinda nabídnout lásku muži, který by mohl navždy zranit její srdce?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Domino

A Dangerous Love , 2000

LuckaK.088
02.10.2023 4 z 5

Série Swanleovy staré panny je celá za mnou a mohu jen doporučit. Všechny díly byly podařené. Za mě nejlepší druhý a čtvrtý díl. Bylo to moje první setkání s autorkou a velmi milé překvapení. Až budu mít zase chuť na červenou knihovničku, určitě sáhnu po další autorčině sérii.
Jen ty kýčovité obálky, ty teda vážně nemusím :-)

rampapa
13.05.2023 5 z 5

Tak tohle bylo krásné a nádherné. Miluji tuhle autorku a to jak píše. Griffins jsem si hnedka oblíbila a Rosalindu taky. Moc se mi jejich příběh líbí a velmi tuhle knížku doporučuji všem co mají rádi romantiku.

Ála1968
24.03.2023 4 z 5

Super, začátek série vypadá slibně.Ja doufám, že zbytek bude ve stejném duchu.

padajicidvere
01.01.2023 4 z 5

Stav Griffova nádobíčka mě popravdě tak často nezajímal, jak o něm autorka básnila. Chápu, že jemu to přišlo podstatné, když fyzické spojení pro něj bylo více než duševní, ale v půlce knihy mě to už nudilo.

Ze všech sester mi byla Helen nejsympatičtější.

To velké gesto, které pro R. ke konci knihy podnikl, mě zase ale dostalo. Kýč, ale tady to prostě patří, proto tento žánr přece čteme.

MinaHawke
03.11.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila, i když jsem jí četla jako druhou, tak i tady mi byl Daniel sympatický. A Griff a Rosalinda, tak těm jsem fandila ;)

Kačka227
13.09.2022 4 z 5

Začátek super. Ten námět mě bavil. Ale ke konci už mě to poněkud nudilo a jsem ráda, že jsem to dočetla. I tak se těším na Daniela a Helenu.

lusitta05
09.02.2022 3 z 5

Celkom ma to bavilo, taká pekná romantika na večer.

allyska
13.05.2021 4 z 5

Zápletka se mi líbila, hlavní hrdinové se k sobě hodili. Líbila se mi Griffova horkokrevnost, se kterou ale u dramatické Rosalindy narazil. Jediné, co bych tam nemusela je číst, jak se sebe prostě nemohou nedotknout, především při prvním polibku.

katkaq
03.04.2021 3 z 5

Strávila jsem s touhle knihou hezký večer. Něco mi tentokrát, ale u hlavního páru chybělo. Možná mě prostě jen štvala paličatost obou hrdinů. Přišlo mi, že té romantické lince chyběla lehkost, na jakou jsem u červené knihovny zvyklá a možná už jsem byla duchu spíš u postavy Daniela :)
Co můžete čekat: nenáročný příběh s paličatou sebevědomou hrdinkou

Maruš.D
31.03.2021 5 z 5

Já se k této autorce tak ráda vracím a nikdy mne nezklame. Příběh Griffitha a Rosalindy se mi líbí. Je tu krásně vidět vývoj postav i děje. Knize nechybí romantika, napětí, láska, trochu zrada, intriky a také ta erotika. Obdivovala jsem Rosalindu za její bojovnost, stálost, paličatost a skromnost. Griffitha si nejde nezamilovat s jeho super vzhledem, dobrým vkusem, komplikovanou povahou a docela smutnou minulostí. Krásný příběh, který nás pěkně navnadí na další.

petraj30
14.08.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, druhý díl byl o trošku lepší, ale i tak to stálo za to. Byly tu velmi vtipné scény, jen ten konec s tím herectvím jakoby tam snad ani nepatřil

Barbora H
17.06.2019 3 z 5

No... nic moc...

havrmoni
20.01.2019 4 z 5

I po druhém přečtení mě to baví. Griff je zlatíčko, jak bojuje s těmu třemi orgány :)) Daniel to pojmenoval dobře. Někdy se choval jak slon v porcelánu. Rosalinda je zvláštní, jak tady někdo psal, nezžila jsem se s ní a nefandila jak bych možná měla. Na mě byla moc dramatická a teatrální. Možná to bylo tím, že chtěla být herečkou. Přiznávám, že chvílemi jsem ji říkala no ty jsi, ale komediantka :)).

Janka0702
16.10.2018 3 z 5

Knihy od této autorky mám moc ráda.
Kdo by nepodlehl Griffovi, že :-) ale zachoval se opravdu jako pitomec, i když k tomu měl dle svých slov důvod. Líbil se mi víc neotesaný Daniel
Julie mladounká sestřika no ale jsem zvědavá na její příbeh, jak dozraje.
Helena je prostě královna - ačkoliv si každý myslí že ledová a ona je v tom nechává. Upřímně se jí vůbec nedivím s tím zraněním nestojí o nějaké "zranění".
A Daniel.. To je prostě kus a opravdu jsem moc zvědavá, jak si získá Helenu - jestli získá samozřejmě :-D

Maruš.D
29.08.2018 5 z 5

U této knihy se mi nejvíce líbí pasáž, kde se Griff omlouvá a doznává z jeho citů k Rosalindě. Je to ta nejkrásnější a nejkajícnější omluva, kterou jsem kdy četla. Celý příběh mne velmi nadchl a nelituju jediné minuty strávené nad knihou. Já si zamilovala obě postavy, i když Griffa o trochu více než ostatní :D Určitě doporučuji přečíst :-))

vcielka
27.08.2018 3 z 5

Griff sa mi pacil. Rosalinda tiez. Hlavne s jej vystrednym vkusom, ktory mohli este viac rozvinut podla mna. Rosalinda ma ale miestami ako postava celkom stvala. Inak sa pribeh celkom dal, i ked som citala uz lepsie. Nijak ma neohuril, ale ani neurazil.

ketvin
07.12.2017 3 z 5

První díl se mi zatím zdá ze série nejslabší, Rosalinda je totiž těžce "uchopitelná" postava a moc se s ní člověk nesžije a nefandí jí tolik, jak by měl... když ji srovnám s Helenou nebo Julií, tak je prostě "jiná". Rovněž Grif je netypický hlavní hrdina, protože ho člověk musí srovnávat s Danielem, který se mi líbil už od začátku :) Prostě jako úvodní díl série "dobrý", ale další díly jsou mnohem lepší.

jaja1989
30.10.2017 2 z 5

Dost predvydatelny pribeh,ktery pouzily i jine autorky

Turiel11
17.03.2017

Pěkné oddechové čtení. Jakožto románu pro ženy mu nic nechybělo. :-)

DUNIKO
19.01.2017 5 z 5

Taky moc pěkné čtení.

19. století romance historické romance

Sabrina Jeffries
americká, 1958
2007  82%Nebezpečná láska
2009  84%Tanec vášní
2013  84%Pravda o markýzi S.
2010  83%Odvážná dáma
2008  89%Nečekaná láska