Shledání

Po neočekávaném útoku v Gothamu se Bažináč zachránil jen tím, že vrhl své vědomí přes celou galaxii. Probudil se na vzdálené modré planetě plné života, ovšem bez inteligentních tvorů. V naprosté izolaci Bažináč skoro zešílel, nakonec se však znovu vrhl do vesmíru v naději, že se nakonec dostane domů. Když nyní skáče ohromnou prázdnotou (včetně zastávky na Rannu, adoptivním světě Adama Strange), Bažináč zjišťuje, že život dokáže být zvláštnější a fantastičtější, než si kdy představoval. Nic ovšem nemůže být báječnější než jeho konečný cíl – návrat domů a shledání s milovanou Abby. V posledním dílu pod taktovkou Alana Moora se dokončí i Bažináčova proměna: z nelidského monstra se stane jeden z nejsilnějších elementálů v dějinách Země....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170831/shledani-170831.jpg 3.944

Swamp Thing - Bažináč 6.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno, BB art

Reunion, 2003

Kniha Shledání

eraserhead
08.04.2020

No, tak tohle už je dost hořké "zakončení" českých vydání. První dva příběhy jsem čekal, když už se konečně objeví Flash Gordon a zdálky zapěje hlas Freddieho Mercuryho pověstné: "Flash! A-áááááááá!" no a na další příběhy asi málo (respektive vůbec) hulím. Tohle už jsem četl se skřípěním zubů. Za pozornost (ale jen svou odlišností a textovým rozsahem) stojí snad jen prostřední příběh o intergalaktickém Bažináčově znásilnění, ale i to je prostě málo. Jak mě zpočátku (první a třetí svazek) Bažináč nadchl, poslední tři svazky už jen čím dál větší zklamání.

Kverulant
09.04.2019

Závěr série už mě tolik neohromil, nové postavy se zvláštními schopnostmi se setkávají s Bažináčem na jeho putování po vesmíru zpátky na Zem a je to trochu nuda. Přesunutím Aleca mimo Zem zesláblo téma pouta s přírodou a bez jeho holky je to prostě další divný tvor z vesmíru. Závěrečná epizoda nudu trochu zlepšuje, ale je to slabý finiš.

LordSnape
13.09.2015

No, abych byl u přímný, tak si myslím, že Bažináč měl prostě skončit předchozím dílem. Další sešity jsou prostě jen trapná nadstavba i když s hezkou kresbou. Příběhy z vesmíru a jiných světů o ničem ve kterých je už hodně znát, že je nepsal Moore... Jsem rád, že série skončila, protože už se nemá dle mě kam posunout. Škoda jen, že to neukončili se ctí.

Kapis
01.11.2013

Nečekal bych, že se u Bažináče budu nudit a počítat stránky, kdy už to skončí, ale zhruba v půlce knihy se to zlomilo a zas to byla ta moje oblíbená známá série. I tak se zdá, že Moore tohle téma už kapku vyčerpal a místy mi to přišlo jako taková znouzectnost zpatlanina, kterou jsem se musel náročně brodit. Už tomu chyběl fakt jen ten Ježíš Kristus. Ve finále, po otočení poslední stránky, ale kniha působí kompaktně a takový happy-end si ten chudák zelený, po tom všem čím ho Moore protáhl, zasloužil. Sociálně-ekologické poselství nepůsobí agitačně a je spíš k zamyšlení. Ač jsem se musel každým z prvních čtyř sešitů prokousávat a zjišťovat o co zase jde, nakonec jsem se do každé z vesmírných zastávek dokázal začíst a vše nakonec dávalo smysl, Moore nechal následným scénáristům asi tunu příběhových vláken, kde mohou nevázaně pokračovat. Vše je psáno vysokým standardem jazyku i myšlenek jím vyjádřených a Viktorův krásný překlad to dokonale doplňuje. Předpokládám, že Moorův run v opusu o Bažináčovi bude stát vždy hodně vysoko nad předchůdci i pokračovateli, stejně jako u mně stojí hodně vysoko i mezi konkurencí. Některé z předchozích dílů byly lepší, tento si těsně na pět hvězd nesáhl, ale slušných necelých 80 %.