Svůdné zúčtování

Svůdné zúčtování https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230886/mid_sweet-evil-svudne-zuctovani-BIj-230886.jpg 5 781 156

Svůdná trilogie série

< 3. díl

Pekelné zlo ovládá svět a jeho terčem se stala osmnáctiletá Anna Whitová, napůl anděl a napůl démon. Knížata démonů se obávají, že právě ona je tím nefilem čistého srdce z dávného proroctví, který je jediný může vyhnat ze zemského povrchu. A hodlají udělat všechno, co je v jejich silách, aby se jí zbavili. Anna ví, že teď je v sázce všechno. To, jak dopadne rozhodující bitva mezi dobrem a zlem, bude záviset hlavně na ní a jejích spojencích z řad nefilů, potomků padlých andělů. Doufá, že jí sílu dodá láska ke Kaidanovi, synovi Knížete smilstva. Tato láska pro ně ale zároveň představuje smrtelné nebezpečí. Nejen pro ni je ovšem Anna ochotná všechno riskovat. V poslední Svůdné knize, při posledním zúčtování, se nefilští přátelé naposledy spojí, aby bojovali za svobodu celého světa.... celý text

Fantasy , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Sweet Reckoning , 2014

KateChatt
18.11.2016

Nejlepší trilogie, kterou jsem četla a tohle byl nejlepší díl z ní. Tolik emocí ve mě snad ještě žádná kniha nevzbudila. To s Marnou, nebo jak se Anna vdávala, nebo Patti a ten epilog. A když už nic z toho, tak jen ten způsob jakým je to napsaný. (Prostě musíte mít radost z toho že vyhráli, že žijou..... prostě musíte :D)
Jsem tak ráda, že jsem se rozhodla přečíst tyhle knížky (Svůdné zlo, svůdné nebezpečí, svůdné zúčtování). Budu na ně hodně dlouho vzpomínat.

janno69
11.11.2016 5 z 5

Celá série, je prostě super. Moc se mi to libilo....

Lokina
18.10.2016 5 z 5

Tak tenhle díl se povedl, vážně dobře zakončený příběh. A konec, ve stylu šťastný slaďárny, ale myslím to v dobrém slova smyslu, mě dojal, protože si myslím, že takovýchto konců, by mělo být víc ;-) Prostě a jednoduše řečeno, já si celou sérii užila a tento poslední díl byl příjemnou třešničkou na dortu :-)

nikola9330
05.09.2016 5 z 5

Krásné zakončení celé trilogie.

Katučka
26.06.2016 5 z 5

Trilogie na mě působila tak živým dojmem, že se ještě teď občas zblble otáčím, jestli tu někde není nějaký našeptávač :D :D .

zuzana13
19.06.2016 5 z 5

Tak tohle je moc nádherná kniha. Doporučuji.

MiliKry
09.05.2016 4 z 5

Celá trilogie je krásně čtivá, příběh mě bavil, konec trošku smutný, ale nemůže být všechno pořád veselé. Rozhodně doporučuji, jako oddychovou četbu.

Meridea
08.04.2016 5 z 5

Opět jen jediné slovo - nádherné!

Renulik
03.04.2016 5 z 5

Super boží trilogie! Autorka skvěle píše, všechno mi přišlo, jako bych to prožívala s Ann.

Spoiler
Pobavilo mě, jak se tam objevil Marek s "ruským" přízvukem a nechce se mi věřit, že autorka zmínila ČR :O.

Jinak fakt opravdu boží, když jsem to dočetla, nevěděla jsem, jestli mám být šťastná,
jak to dopadlo pro svět, nebo smutná jak to dopadlo pro Ann a Marnu.

notburga
18.03.2016 4 z 5

Zase pěkné čtení. Hlavně proměna Kaidana byla fascinující, i když drobné náznaky by se našly i dříve. Nakonec umřelo méně oblíbených postav, než jsem očekávala, ale i tak bylo finále skvělé. A epilog se mi zrovna líbil, díky za něj. Sestry vážně někdy dávají dobré tipy na oddechové čtení, díky Ájo :)

Michaela01
02.03.2016 4 z 5

Tahle série se mi opravdu líbila,jen ten konec mohl být trochu více akční.Občas mi to přišlo i takové hodně náboženské,ale jinak super :D

Sofi_123
16.02.2016 5 z 5

Úžasná kniha a úžasné zakončení série. Celá série se mi hrozně líbila. Nemůžu se dočkat až vyjde další díl z pohledu Kaidana. :)

Krstý
15.02.2016

Tohle me vzalo za srce uplne nejlepsí knízni serie . Do Kaidana jsem se zamilovala od prvniho dilu a Anne jsem fandila. Jenom jsem chtela napsat ze ten epilog je o 6 let pozneji takze za tech 6 let mohli bejt Free ( ellypusik) A vubec mi nevadilo ze to tam spisovatelka dala ba naopak to jeste vic lepsi nebylo by to ono kdyby to tam nedala. No proste je bezvada a vsem ji doborucuji :-)

lussey
09.02.2016 4 z 5

Hezky zakončeno :)

Xena011
21.01.2016 5 z 5

Nádherná kniha, NÁDHERNÁ trilogie....totálně mě ohromila. Kniha měla plno nečekaných zvratů plných napětí, kdy jsem byla plná očekávání při otočení na další stránku. Vyspělyzde a dost se změnily charaktery postav. Kaidan, který byl na začátku dost sebevědomý a dá se říct namyšlený, se změnil v osobu vyzařující plno lásky a štěstí, což jsem ani nečekala a totálně mi to bralo dech. A nesmím zapomenout na citrusové feromony, ty byly vždy neodolatelené :D. Takový žánr s a anděli a démony a vše kolem toho přímo zbožňuju, a hlavně když z něj vyzařuje plno lásky - tento díl byl naplněn láskou až po uši. Nejkrásnější byla kapitola Sen v oblacích....to byl vážně sen a v oblacích. Tuto kapitolu s předcházející a následující jsem si musela přečíst dvakrát a bylo to tak dojemné, že jsem se nevyhla slzám. V této části naplnila srdce postav štěstí a láska, která tnto cit probudila i v mém srdíčku. Poslední kapitola Měsíční salon byla dost zajímavá, ale ten konec se mi zas až tak nelíbil, čekala jsem ještě víc, i přesto tam byly okamžiky dost zajímavé. Hlavně, že byl svět zachráněn a nefilové si vydobili svoji volnost. Epilog by tam být ani nemusel, protože se odehrával o šest let později, a to se hodně změnilo, i když bylo vykresleno jen pár postav. Přesto jsme si poplakala a smutná budu ještě aspoň den. Nakonec předpokládám, že se Anně splnil její sen do všechn podrobností, který vypravovala Kaidanovi.

Moc se mi líbilo zasazení díla do naší současnosti, mluva mladých lidí, jejich chování, i sprostá slova, zvrhlosti postav...vypadalo to dost reálně a přiměřené věku.Super je, že se děj neodehrává v krátkém čase, ale během dvou let...díky tomu dojde k plno změnám ve vztazích i v charakteru postav. Krásné vykreslení pocitů, doteků, polibků...na tohle si potrpím. Dost mě překvapilo, že se spisovatelka zbavila zábran a některé pasáže byly odvážnější...to jsem u moc knížek neviděla, jelikož se jedná o knihy pro děti a mládež , ale byla jsem velmi spokojená.
Chvílemi jsme se cítila šřástná a plná smíchu z některých pasáží, chvílemi plná napětí a slz. Velké pozitiva mi dali i citáty objevující se v knize.

V angličtině vyšel 4. díl popisující Kaidana před setkání s Annou a rozsáhlejší epilog. Doufám, že bude taky tak krásný, jak ostatní kdnihy. (Jen nevím, jestli číst epilog.)

Na závěr musím zmínit, že první díl byl asi úplně nejlepší, protože ten mě tak neskutečně vtáhl do děje...ostatní díly už v tom jen pokračovaly. V druhém a třetím díle byly ale také moc krásné pasáže, které jsem ráda přečetla a užila si je. Tato trilogie chytí za srdce a jen tak ho nepustí. Vzala mi dech jako tvorba Cassandy Clare a předpokládám, že si ji opět znovu přečtu. Tudíž se zařadí na žebříček nejoblíbenějších knih na ty nejvyšší příčky. Opravdu VŘELE DOPORUČUJI, URČITĚ NIKDO NEBUDE LITOVAT!!!
Když už se mi nesčetněkrát o této trilogii i zdálo, tak na ni něco vážně bude :).
SPOILER!!
1. Mrzelo mě, jak dopadla Marna a Jay...to jsme brečela....chudák, ale staral se o Anis krásně spolu s Annou a Ginger.
2. Samozřejmě osud Patti byl otřesnou ránou.
3. Moc se mi líbil Marek z České Republiky..taky si na naši malou zemi sem tam vzpomenou v knihách :)
4. Nelíbilo se mi, že se najeddnou nikdo nezmínil o Veronice, jen že odlétla do Španělska, ale dál se s ní Anna nespojila.
5. Někdo už to tady psal....v epilogu je, že si Anna a Kai pořídí děti - poletí za Kolem a Zaine do Afriky...proto jsem nechtěla epilog o šest let později, myslela jsem si že to prostě dopadne jinak, doufala v to, že nakonec děti busou moct mít samy (ale to by Anna zemřela), nebo je modlitba zbaví sterility a úmrtnosti....nestalo se. Každopádně bych byla radši kdyby příběh spisovatelka utnula a myslela si, že zatím to budou volní manželé a děti budou mít někdy v budoucnu. Ještě mě vadilo (ale zas tak příliš to říct nemůžu), že jeli pro děti do Afriky (které mluvily i cizí řečí), místo současného státu, kde pobívali. Nicméně, když za ním přišla ta holčička a on začal plakat (nikdy dřív mu neukápla slza), tak jsem se také neudržela, bylo to moc dojemné. :)

Anetlas
13.01.2016 5 z 5

Série mě od začátku úplně nadchla. Byla to má první série o andělích a taky nejlepší. Konec byl úžasný a dokonce jsem uronila i pár slz. Zamilovala jsem si Kaidana a moc mě mrzelo že už je konec. Nemůžu nic než doporučit. :-)

Natyyy4444
06.01.2016 5 z 5

Když jsem četla první díl,tak se mi to moc nelíbilo.Bylo to takový obyčejný,ale jak jsem se do toho začetla zamilovala jsem si každý řádek.Tahle triologie je pro mě něco úžasného.Kaidan a Anna..No prostě srdcovka.

natalie2171
02.01.2016 5 z 5

Konec jsem vlastně dočítala na žíněnkách ve škole, kdy se mě snažil každý dostat k tančení. Ne. Nebojte, s nimi jsem si to později vyřídila. Stačí jen říct, že kdyby nebylo těch lidí kolem tolik, rozbulela bych se, až by uklidnila snad jen bílá čokoláda. Konec byl dojemný a takhle nějak má vypadat ukončení skvělé série, která si zaslouží místo na mé čtenářské poličce. Házím je do doporučených knih a svým dětem je budu nutit jako Bibli. Amen.

Sabii14
14.12.2015 5 z 5

Jsem moc spokojená ale velmi mě mrzela Patti...
Jinak jsem ráda že knížka byla i hodně o víře v Boha, mělo to takové svoje kouzlo :-D
Skončilo to dobře Kaidan s Annou se dočkali rodiny a jsem ráda že všichni někoho mají i Jay svou dcerku :-)

Karolína18
20.11.2015 4 z 5

Na rozdíl od předchozího dílu, kde příběh ke konci gradoval, zde poslední dvě kapitoly a epilog poslaly úroveň knihy úplně do háje! Kdykoli si zpětně vzpomenu na ukončení této trilogie, vybaví se mi jen infantilní fraška, která dokonale zastíní předchozí plynulý a napínavý vývoj příběhu!
Vážně nešlo brát vůbec vážně ono důležité a dlouho očekávané zúčtování. Zvláště při kapitole o boji mezi "dobrem a zlem" se mi zdála hlavní hrdinka spíše směšná a dětinská, než abych ji považovala za hrdinku.
Konec byl absolutně totálně přeslazený, myslím, že bez poslední kapitoly bych se opravdu obešla.
I přes to všechno negativní, co jsem na knize našla, musím ocenit sympatické postavy. Marny a Patti mi bylo vážně líto.