Svůdné zlo

Svůdné zlo https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166874/bmid_sweet-evil-svudne-zlo-cf0-166874.jpg 4 1153 204

Svůdná trilogie série

Anna, šestnáctiletá středoškolačka z maloměsta v americké Georgii, má podobné starosti jako většina dívek jejího věku: příliš drobnou postavu, příliš starostlivou adoptivní matkou nebo to, že jako vzorná studentka a horlivá abstinentka není mezi spolužáky moc oblíbená. Má ale i starosti, se kterými se nikomu nesvěřuje. Například vnímá aury lidí, není nikdy nemocná, vidí a slyší na neobvykle velké vzdálenosti... Teprve když se na rockovém koncertě seznámí s atraktivním mladým bubeníkem Kaidanem, začíná krůček za krůčkem objevovat pravdu o sobě a o svém původu, ale i o světě skrytém před zraky obyčejných smrtelníků. Patří totiž mezi nefily - potomky padlých andělů, kteří mají pod hrozbou trestu smrti od svých démonických otců nařízeno šířit mezi lidmi sedm smrtelných hříchů. Jak vzorně vychovanou a úzkostlivě slušnou Annu promění sblížení s otcem? A dokáže láska ke Kaidanovi něco změnit na jeho nezvratné příslušnosti ke straně zla?... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Sweet Evil , 2012

Babu002
24.10.2020 5 z 5

Téma s anděly patří k jedním z mých oblíbených, proto se mi kniha velice líbila. Oblíbila jsem si všechny nefily, dokonce i protivnou Ginger.

Witness
08.10.2020 4 z 5

Ze začátku jsem měl trochu pochyby, ale líbí se mi svět, který autorka vytvořila, ale z hlediska děje se mi některé kapitoly zdají zbytečné..

Lucynkaaa
06.10.2020 5 z 5

Přes svůj podivný název má v sobě tato kniha něco neotřelého, syrového a originálního. Miluju tyto fantaskní témata zasazená do reálného života 21století, přečetla jsem snad všechny a tato série je za mě snad jedna z nejlepších.
Rozhodně doporučuji! Nebudete litovat

JitulHa
25.08.2020 4 z 5

V době, kdy tahle kniha vyšla, byli andělé v knižní sféře dost v kurzu. Přesto, nad nimi příběh, který nabízí Svůdné zlo vynikal, hlavní hrdinové jsou tady totiž potomky padlých andělů, mající za úkol šířit mezi lidmi hříchy. Zatímco Anna je ukázkový příklad nevinnosti a o své identitě toho příliš netuší, Kai si je své role naopak více než vědom. Autorka krásně vykreslila svůj svět a mezi hrdiny rozehrála zajímavou partii. Stejně tak, položila mnoho otázek, např. je možné odolat pomyslnému hříšnému jablku? A lze vůbec bojovat proti osudovému předurčení a doufat v pravou lásku? Chválím a doporučuji!

MaléZlo
24.08.2020 4 z 5

Normálně bych se do knihy nepouštěla, protože má naprosto (pardon) přiblblý název. Chápu, že to s knihou souvisí, ale určitě by šlo vymyslet něco lepšího :) Jsem ale ráda, že jsem si knihu přečetla, protože byla dobrá! Nikde nebylo zbytečného natahování, postavy se mi celkem líbily, až teda na Annu, ta mi přišla kolikrát až moc dokonalá... Sem tam mi příběh přišel až moc přitažený za vlasy, ale ve výsledku mě to fakt bavilo... Myslím, že kdybych byla mladší, z knihy bych byla hotová, takto se řadí k lepšímu průměru :)

Karolin77
06.06.2020 3 z 5

Tak já nevím nějak jsem z toho odvarena nebyla. Podle hodnocení jsem se na to moc těšila,ale po přečtení...
Kniha se čte dobře a svižně utíká.
Postavy nebyly špatné.
Jen mi kniha bohužel asi moc nesedla.
Za mé opravdu průměr
3/5*

Lucie.H
15.05.2020

Příběh je velmi zajímavý námět to má krásný ale zpracování už je horší. I když se mi to líbilo rozhodně jsem tam našla chybičky a říkala jsi že tohle už je moc. Kolikrát se mi stalo že jsem přeskakovala věty aby jsme příběh konečně dokončila. Z důvodu dobrého konce se chystám na další díly.

Bórborka
14.05.2020 2 z 5

Postavit příběh na nudné hrdince, není dobrý nápad. Řekla bych, že do nějaké 3/4 se kniha táhla, až jsem myslela, že jí odložím. Naštěstí se potom začal odehrávat alespoň trochu zajímavý děj, který mě přesvědčil dát šanci druhému dílu.
Nápad světa, ve kterém se ukrývají démoni, mě zaujal. Provedení bohužel bylo horší. Některé situace se mi zdály nesmyslné a nereálné, postavy bezcharakterní a jejich dialogy občas opravdu hloupé.
Způsob stylistiky, který autorka používala, se snažil působit na opravdu mladé čtenáře, ale obsah textu se mi pro ně až tak vhodný nezdál.

pavla.ba
10.05.2020 5 z 5

Výborná knížka. Moc jsem se u ní bavila a naprosto mě pohltila!

vinebitch
07.05.2020 5 z 5

Krásná knížka, hezky slouží k tomu, aby čtenáře zasadila do děje a se vším ho seznámila. Autorka má hezký a příjemný styl psaní který se čte velmi rychle a snadno. Doporučuji :) a teď na druhý díl!

juni
24.04.2020 5 z 5

Zajímavá knížka. Že začátku jsem se nemohla začít, ale po druhé polovině knížky jsem se nemohla odtrhnout. Těší se na další díl.

Peetullka
08.03.2020 2 z 5

Nechala jsem se zlákat vysokým hodnocením ! V knize se nedočkáte žadných zvratů.
V příběhu se nic neděje. žadné napětí.
Napsané je to hezky, čtivě, ale bylo to teda opravdu velké ňůďo. A upřímně ani hlavní hrdinové mi nepřišli příliš sympatické. Anna takové trdlo a Kaiden asi pobral všechnu modroust světa :D

Lenny.k20
06.03.2020 5 z 5

Kniha se velmi dobře čte. Je napínavá, poutavá. Celá série mě celkově bavila, akorát je škoda, že kniha je momentálně těžko k sehnání... Zatím se dotisk neplánuje, ale třeba se to ještě změní :D

Petra-1
05.02.2020 5 z 5

Mě se celá série moc líbila a doporučuji k přečtení. Knihy jsou originální a já nic podobného ještě nečetla. Velmi dobře se čte. Já jsem si to moc užila. Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli dát 4 nebo 5 hvězd a opět Lituji, že není možné dát 4,5.

Safira7
20.01.2020 4 z 5

Nooo, příjemné čtení, lehké a čtivé s napětím, má to i ale... 608 stran na první díl?? Mi opravdu přišlo zbytečné, některé pasáže se daly zkrátit, i celkem nudné pasáže byly, ale ztráta času to není. Taková oddechovka????

Teriiii
11.01.2020 2 z 5

Asi jsem se nechala příliš strhnout nadšenými hodnoceními tady na databázi. Knížku jsem bohužel ani nedočetla. Skončila jsem někde kolem strany 300 tuším, což byl přesně moment, kdy jsem si uvědomila, že se žádného zvratu nedočkám.
Kniha se čte krásně, je to oddechové čtení, moc hezky napsané/přeložené, ale to nemění nic na faktu, že se tam vlastně nic neděje. Nic, co by mě u příběhu udrželo. Žádné napětí. Ani Kaidan mi bohužel nepřišel příliš sympatický.
Plusové body kniha dostává za super nápad s rozdělením knížat a za pěkný styl vyprávění.
2 *

Kristýna.Š.
26.11.2019

Kniha se mi hodně líbila. Doporučila mi ji sestra a opravdu se nepletla v tom že je lepší číst díly hned po sobě (já měla knihu půjčenou z knihovny a tak mi je teď celkem líto že jsem si je všechny nevzala.) Za mě nádherné čtení.

nikiss76
05.10.2019 3 z 5

Kniha je čtivá, promyšlená, má zajímavý příběh a kombinace hodná holčička vs svůdný grazlík funguje. Postavy jsou mi sympatické a jsem zvědavá, jak se budou dále vyvíjet. První díl mě bavil a chystám se i další.

Lenka_S
01.10.2019 3 z 5

Do téhle série jsem se pustila na doporučení kamarádky, ale asi jsem měla velká očekávání. Nebylo to úplně špatné, někde v 1/3 mě to i začalo bavit, ale pořád jsem čekala, kdy dojde k nějakému zlomu, uvidíme jak se to bude vyvíjet dál.

katerina2660
26.08.2019 2 z 5

Neurazí, nenadchne... četla jsem už hodně knížek s tímto tématem, a toto byl takový průměr... jako letní čtení od kterého nic nečekáte ok.