Svůdné nebezpečí

Svůdné nebezpečí https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/192418/bmid_sweet-evil-svudne-nebezpeci-gx0-192418.jpg 4 881 125

Svůdná trilogie série

Sedmnáctiletá Anna Whittová už překonala prvotní šok ze zjištění, že není obyčejnou smrtelnicí. Patří mezi potomky padlých andělů, nefily, a její osud předurčuje dávná věštba – právě ona má navždy zlomit moc démonů nad světem lidí. Otec Belial naštěstí stojí při ní, ale naoko musejí oba předstírat, že dál svádějí nevinné duše do temnot závislostí. Na otcovo přání začíná Anna s kamarádem Kopanem cestovat po světě, aby dali dohromady stejně smýšlející nefily. Jejich cesty jsou riskantní, ale na Annu číhá ještě další nebezpečí. Nedokáže zapomenout na Kaidana a její poslání ji nakonec nevyhnutelně zavede i za ním. Dokážou oba odsunout stranou touhu a soustředit se na boj proti zlu? A je jejich láska vítězstvím hlubokého citu nad démonickou přirozeností, nebo jen dalším úskalím, které jim do cesty postavil osud?... celý text

Fantasy , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Sweet Peril , 2013

Suin
25.05.2016 3 z 5

Ohodnocebi: 3* je asi malo a 4 moc.Chtela bych dat neco mezi.Dej porad pokracuje zajimavě ale naboj z prvni knihy trosku upadl.Mam pocit ze to zacalo drhnout a jako kdyby autorka proste chtěla knihu natáhnout, a tak se v druhem díle rozhodla zpomalit. Děj se zas o tolik neposunul a hl.hrdinka mne trošku víc štve. Nelibí se mi vyboj s Kopem. Celkove pojeti serie je ale pekné a urcite se nevzdam dalsiho dilu.

notburga
18.03.2016 3 z 5

O jednu hvězdu slabší než předchozí díl. To ale bývá slabina prostředních knižních dětí, většina akce se schová až do závěru. Belial byl fajn, toho bych jako tátu brala :)

Babsie
17.03.2016 3 z 5

Bohužel o dost slabší než první díl:( Spousta sexu (dobře ne přímo sexu ale kdo četl ví), romantiky a žádná akce. Kdybych chtěla číst červenou knihovnu, půjčím si doma Harlequina. Postavy jsou furt hrozně vzrušený, každej je plnej lásky a nerozhodnosti. A typická románová věta ,,Vidí naši lásku jako slabost, ale v lásce je naše síla" ale houbeles, pokud žijete ve světě kde se milovat nemůžete (nefilové) tak je láska vaší slabostí, protože vás kvůli ní můžou zabít. Navíc pokaždé když někoho milujete, je to tak trochu vaše slabost, jelikož vás díky němu můžou vydírat, nebo ho zabít aby vám ublížili. Takže konec naivity a kroťte se děcka, ať se můžete pustit do bitvy! Jinak samozřejmě děj se mi líbil, postavy také, hlavně Kopano, toho jsem si oblíbila nejvíc. Napsáno čtivě, dokonce často vtipně, napínavě. Těším se jak to dopadne:)

Sofi_123
09.02.2016 5 z 5

Úžasná kniha. Stejně jako první díl hodnotím 5*. Hlavní postavy jsem si oblíbila ještě víc. Jsem rád, že vztah mezi Annou a Kaidanem se hodně zlepšil. Už se nemůžu dočkat až dnes začnu číst třetí díl a až zjistím jak to celé dopadne.

Xena011
21.01.2016 5 z 5

Opět nádherné pokračování. Úžasný Kaidan, u kterého jsem zjistila krásné ochranářské vlastnosti, i žárlivost, a jak byl schopný vzdorovat otci, i když by za to byl potrestán. Dost mě překvapilo, kdo mu zakázal city vůči Anně. Nejkrásnější okamžiky po příjdezdu Anny za Kaidanem a Blakem. To jsem si vážně užila. S tím bazénem, tancováním, společnými chvilkami v Kaidanově bytě... prostě všechno. Blake byl takový zlatíčko. Oblíbila jsem si celou partu. Zamilovala jsme se nejen do Kaidana, ale celé knihy.
Zakázaná láska si vždycky najde cestu a projde i těmi nejtěžšími zkouškami.

natalie2171
02.01.2016 5 z 5

Po legendárním prvním dílu jsem byla na drátkách a chtěla zabíjet každého, kdo by mi vkročil do cesty při dosahování dveří od knihkupectví. Mohla bych říct, že jsem se přivalila jako vlna, strhla tuhle knížku z jejího místa a opět letěla domů (samozřejmě až zaplatím), abych mohla provést svou rutinu, kdy si sednu, hodím se do klidu a slintám nad Kaidanem! Bože, já ho chci! Ať už každý druhý říká, že to bylo slabší než první díl, já bych tyhle lidi zarazila do země a nechala bych tu jen ty, kteří ji hodnotí 5ti hěvzdičkami! Protože to bylo stejně úžasné jako první díl. Kéž by se to víc uchytilo a tahle kniha by získala více obdivu, což si vlastně zaslouží!

Sabii14
06.12.2015 5 z 5

Naprosto dobrý díl. Pořád jsem čekala kdy už konečně budou Kaidan a Anna spolu a dočkala jsem se :-) Sice to bylo občas někdy moc jak Anna stála o Kaidana a trochu to přeháněla ale dopadlo to dobře..
Knihu jsem měla hodně rychle přečtenou a hned jsem se vrhla na poslední díl.
Určitě doporučuju :-)

Karolína18
01.12.2015 4 z 5

Nejprve jsem s udělováním hvězdiček váhala, bylo to pořád jen o tom, že Anna měla pocit naděje, že se dají s Kaidanem dohromady, a pak to nevyšlo. Změnila jsme názor, když se konečně rozhodli být spolu. V tomto dílu už však nejde tak úplně přehlížet Annina naivita. Občas, když za Kaidanem běhala jako pejsek a stále se ho snažila "dostat", jsem si říkala: Ta holka snad nemá žádnou hrdost!
Ale zrovna u této knížky vážně stálo za to, počkat si až do konce, protože ten je vážně vydařený! Ihned se pouštím do dalšího dílu. Tuto trilogii mohu jen doporučit.

Ni_kita
13.11.2015 5 z 5

Úžasná kniha, druhou polovinu můžu číst pořád a pořád dokola, kdo četl tak asi ví co přesně myslím. Prostě ten příběh, dokonalost. :DD

Julia_pt
13.10.2015 5 z 5

Tento díl se povedl. Kniha se četla skoro sama!! Akce, napětí a nějaká ta romantika tam určitě nechyběla. Anna mi byla sympatičtější než v prvním díle. Moc pěkná kniha i série !!! Doporučuji !!

Kaci.B
04.10.2015 5 z 5

Páni!!!! Opět další skvělý díl. Tahle série mě prostě dostala. Vše jsem prožívala spolu s Annou. Nejvíc nervózní jsem byla, když jí otec řekl, že poletí do Kalifornie. Je pravda, že tento díl byl hlavně o romantice, ale i tak mě to dostalo. Asi jsem vážně nevyléčitelná romantička, protože všechno bylo úžasný :)

adelaska
13.09.2015 3 z 5

No, opravdu jsem na vážkách s hodnocením. Díky bohu za posledních 20 stránek, které byly celkem akční, jinak to bylo o ničem. Autorce se musí nechat to, že i když se tam svým způsobem nic se neděje, čte se to samo a čtenáře to baví. První díl se mi líbil, byl hlavně o tom, o čem být má, byl celkem napínavý, sem tam romantika. Ale tohle byla jen samá romantika, jako kdyby autorka zapomněla, že v prvním díle vymyslela svět, kde jsou nefové a zde je jen malým bonusem, že mají určitá poslání a chtějí se samozřejmě, jak je zvykem, jejich systému a společnosti postavit.
Do třetího dílu určitě půjdu, jsem zvědavá, jak to skončí.

Alice Crowleyn
27.08.2015 4 z 5

Svůdné nebezpečí se mi líbilo víc než první díl. Je pravda, že Anna je stále stejně otravná (co se Kaidana týče), ale za to jsem hvězdu strhla a kromě pár dalších menších zádrhelů jsem si knihu opravdu užila.
Menší spoiler!
Musím ale říct, že jsem momentálně v takovém menším transu. Nemůžu z hlavy dostat to, jak jedna z mých oblíbených postav umřela. Pořád se mi to přehrává před očima, jako kdybych to snad viděla ve filmovém zpracování a je mi smutno... T_T

Mishell14
22.08.2015 4 z 5

Trošku slabší díl, ale pořád je to dokonalá triologie a dokonalé pokračování miluju Kaidena a Ann :)

Hanulenka9595
28.06.2015 1 z 5

Prvnímu dílu jsem dala 4*, druhému dávám 3*, i když jsem uvažovala mezi 2-3* - zklamalo mě to, popravdě. Hodnotím zde oba díly.

1) naprosto PŘÍŠERNÝ výběr názvu knihy. Kdybych knihu viděla v knihkupectví nebo na internetu, sama bych si ji v životě nekoupila (i když musím uznat, že obálky má pěkné, i když mi obrazy obou hrdinů nějak nesedí k těm v mé hlavě) - název "svůdný" je strašně kýčovitý a šklebím se při něm jako kdybych pozřela citron.

2) Styl psaní je čtivý - bod nahoru

3) Nápad - koukala jsem, ten mě skutečně nadchnul, zdálo se mi to propracované, promyšlené, i když mi bylo jasné, že kdybych se v tom více rýpala, našla bych plno nedostatků (některé mi postupem času došly i tak, některé scény už byly hodně naivní). V prvním díle se člověk dozvídal práce plno takových novinek a všechno si to spojoval dokupy, to mě bavilo.

4) Vztahy mezi hrdiny byly taky pěkně vykreslené, ale ve druhém díle mi to přišlo jako veliký kýč. Najednou už se tolik nejednalo o poslaní a všechno to nadpřirozeno, ale o vztah mezi Annou a Kaidnem, který mi dříve přišel milý, nicméně nyní mi lezl pěkně na nervy. Měla jsem dojem, že autorka se zasekla někde uprostřed svých snů a nechtěla se jich pustit - scény jako uplakaná Anna na letišti, které přiběhne Kaiden naproti nebo shození do bazénu, zkouška kapely, to jsou všechno takové filmové kýče!

5) Psychologické vykreslení hrdinů se jí celkem povedlo, Anna mi přišla dost realistická, kdežto Kaiden, nad kterým tady každá slintá, mi přišel... zvláštní. Kope opět pěkně vykreslen.

Jdu na třetí díl, kdyby mě napadlo ještě něco, na co bych si mohla postěžovat :D nebo co vyzvednout, jistě to připíšu tam :P

petrzel
17.06.2015 5 z 5

Perfektní kniha pokračování je zase na pět hvězd. Je tam vše co člověk potřebuje . Láska ,napětí, akce.

Always a reader
10.06.2015 5 z 5

Jako bych vše prožila na vlastní kůži..
To téma je skvělé a způsob jakým autorka píše (zvlášť pak pikantní scény, touhu,vášeň, chtíč, napětí, sebeovládání..taky doteky, polibky, pohledy...) je prostě nádherné.

sibrinka
02.06.2015 5 z 5

Výborná knížka stejně jako díl 1 dokáže uchvátit určitě doporučuju :)

Katee
10.05.2015 5 z 5

Opravdu neskutečná kniha, stejně úžasná jako 1. díl :) Autorka dokáže neuvěřitelně vtáhnout do děje, všechny události jsem prožívala společně s hlavní hrdinkou. Rozhodně doporučuju, patří mezi nejlepší, co jsem kdy četla :)

mišule5
13.04.2015 5 z 5

Úúúúžasnýý druhý díl :-) nešlo se od příběhu odtrhnout. Spisovatelka píše skvěle. Ještě, že mám doma už i třetí díl, protože bych se asi zbláznila, kdybych na ní musela čekat :-P
Doporučuji!!