Svlečená do naha

Svlečená do naha

Pravdivý příběh o životě a boji s rakovinou. V autentickém životním příběhu sledujeme desetiletý zápas těžce zkoušené ženy o život a elementární lidskou důstojnost, a to v situaci, kdy ji lékaři, společnost i manžel už odepsali. Příznaky závažné nemoci se u Ivety Kollertové začaly projevovat v šestatřiceti letech. V té době byli ona i její manžel bez zaměstnání a téměr v bezdomoví se starali o dvě děti, přičemž svým zdravotním problémům zprvu nevěnovala pozornost. Trvalo delší dobu, než lékaři vyřkli ortel: rakovina vnitřních orgánů ve velmi pokročilém stadiu, vyhlídky na další život mizivé. Iveta leží několik let takřka sama v bytě, nepohyblivá, s rozpadávající se tělesnou schránkou, až si jednoho dne řekne, že to nevzdá a rozhodne se něco změnit, rozhodne se pro život... Autorčino vyprávění, proložené jejími básněmi a dopisy s přáteli, vzniklo ve spolupráci se spisovatelkou Blankou Kubešovou, která patří k několika málo lidem, kteří Ivetě dokázali nabídnout pomocnou ruku a zasadit se za její práva u příslušných úřadů a institucí. Kniha je také svědectvím o selhávání sociálního systému v naší zemi i poděkováním těm, kteří se nezištně zasloužili o to, aby se Ivetin život stal snesitelným....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/59_/59157/svlecena-do-naha-N5P-59157.jpg 4.224
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Eroika

tapuz
12.11.2014

Četla jsem ji, když vycházela na pokračování v Pozitivních novinách. Nemohu říci, že se mi líbila nebo nelíbila, jsou to prostě fakta, skutečný nelehký životní příběh. Je to zajímavé čtení a autorce bych přála, aby ji choroba už dál nepronásledovala.

Evička
12.11.2014

Smekám před paní Kollertovou, co všechno zažila , prožila i přežila. obdivuji její sílu se s nemocí poprat a také její optimismus. Všem doporučuji si tuto knížku přečíst. určitě stojí za zamyšlení a uvědomění si skutečných hodnot v životě. A paní K. přeji hodně zdraví a štěstí :-)))

petrak
28.06.2012

Kniha a její poselství je určitě zajímavé, ale styl jakým je kniha psaná mě nezaujal a čtení mě hrozně nudilo :-/

Peace
09.04.2012

Tuhle knížku by si měl přečíst každý..