Svítání

Svítání https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15613/mid_svitani-XVD-15613.jpg 4 126 31

Svítání série

Čtrnáctiletá Dawn je chudá, ale šťastná. Miluje svoji rodinu a ze všeho nejraději zpívá. Když se na nové škole sblíží s okouzlujícím Philipem a k tomu dostane sólo na jarním koncertu, zdá se, že vše spěje k dokonalému, skoro až pohádkovému konci. Jenže tenhle svět není světem pohádek, a tak zdánlivá idyla záhy končí...

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Secrets of the Morning , 1991

Kacatko86
20.10.2022 2 z 5

Z počátku se mi příběh líbil (dokud Dawn žila se svoji chudou rodinou) a těšila jsem se i na další díly. Postupně se ale děj stal překombinovaný, těžko uvěřitelný. Tolik zvratů a náhod... Na další díly už se nechystám.

pavlinkaa
23.09.2021 5 z 5

Opět krásný příběh. Těším se na další díly.

čef
31.08.2021 5 z 5

Dostal jsem chuť na změnu a místo thrillerů jsem si dal ženský román a ještě k tomu začátek pětidílné rodinné ságy. Tak jsem se do toho pustil očekávaje spoustu lásky-pásky a ejhle, nebylo to zas až tak unylé. Spousta dramatických událostí, hádek a samozřejmě milostných návrhů skoro až do konce dovedených. Také knize pomáhá vyprávění v ich formě, hned je to více čtivé. Kniha má tedy zasloužený úspěch i u mne a další díly si také přečtu.

KnihomolkaEva
23.07.2021 4 z 5

Pár rodinných ság od autorky už jsem přečetla, takže pro mě byl děj občas trochu předvídatelný a taky se mi moc nezdálo chování policie, podle mě byli až moc necitliví. Ale jinak se kniha četla dobře. Těším se na další díly.

Buchtičkajani
25.05.2021 5 z 5

Uf, moc pěkná a zároveň smutná knížka.Chvíli mi trvalo, než jsem se začala, ale pak už se četla sama. Příběh plný zvratů a překvapení. Moje první knížka od autorky a rozhodně ne poslední.

lucakuca
27.04.2021 5 z 5

Šupenzí! Chudák lepá Dawn, její život je tobogán, tak prudký, tak zakroucený a tak nepředvídatelný. Nehorázně čtivé! Rychlo čtivé!

Berulidemknihy
09.01.2021 4 z 5

Milé a zajímavé překvapení, četla jsem knihu již dvakrát takže mě zas tak nevyvedla z míry, ale na pár detailů jsem pozapomněla, veliké plus bych dala čtivému stylu psaní autorky:3 i přes malá písmenka jsem nedokázala přestat číst!
Chápu, co mě jako mladší zaujalo!

LéňaM
22.10.2019 5 z 5

Opet pěkné čtivé dílo teto prapodivne autorky,ktetou mam moc ráda .
Kniha se mi moc líbila

livana
19.08.2019 5 z 5

velice dobře napsaná kniha. Mělo to spád, napětí a neuvěřitelné zápletky

Laf
07.07.2019 5 z 5

Nejdříve jsem byla ke knize skeptická a do toho, abych ji otevřela a začala číst, se mi moc nechtělo. Nakonec jsem se odhodlala si přečíst pár stránek a z pár stránek se stalo, že jsem najednou byla na konci knihy. Hned od začátku mne kniha vtáhla. Děj má spád a nechybí spoustu zvratů a dramatických situací. Můžu jen doporučit.

HedušKoč
15.11.2018 5 z 5

Tak tato kniha mě chytla hned od začátku a i když nemám ráda série, tak tady si jdu okamžitě přečíst další díl.

Christianne.K
08.08.2018 5 z 5

Za mě jednoduše kouzelná kniha. Dawn mi hnedka padla do oka. Možná proto, že máme hodně podobný charakter. Jediný, co mi vadilo byly dlouhé kapitoly, ale tak to je asi jen můj problém, protože vždycky musím zavírat knihu na kapitole...Ano, jsem divná:D. A také do dnes nechápu, kdo je na obálce. Ano, asi Dawn, ale v knize je popisovaná jako blondýna, tak proč je na obálce bruneta?! Pro mě to asi byla největší záhada za celou knihu :D

Knihomolka10
05.08.2018 2 z 5

Zvláštní knížka. Knihu jsem si koupila, protože mě zaujala její anotace, ale pak jsem začala číst a musela jsem přemáhat, abych knihu vůbec dočetla. Knížka se sice nečte špatně, ale děj mi přišel zvláštní. Další díly mě nelákají.

ivca84
28.07.2018 5 z 5

příbeh Dawn ukazuje jak jeden okamžik dovede život obratit uplne vzhuru nohama

JitulHa
15.04.2018 4 z 5

Příběh Dawn mě mile překvapil, byl čtivý a děj rychle ubíhal. Nebyly zde žádná hluchá místa nebo zbytečné pasáže. Pořád se odehrávalo něco napínavého a soustředění tak běželo na plné obrátky. Postavy byly dobře vyklesleny a děj určitě propracovaný. Nicméně autorce se musí nechat, že své hrdince nedala možnost vydechnout a připravovala neustále další a další příkoří. Zejména proto celá kniha působila velice ponuře až depresivně, toho hezkého v ní bylo opravdu pomálu, což ale příběhu rozhodně neubírá na kvalitě. Za mě tedy skutečně kniha, která stojí za povšimnutí.

Květ
04.12.2017 3 z 5

Jak je u autorky zvykem, Svítání je první částí pětidílné ságy, ve které není nouze o rodinná tajemství. Knížka je prodchnuta křivdami, bolestí, ale i láskou a nadějí, prolíná se tu chudoba a bohatství, nemilosrdnost a soucit, vše tak akorát. Nevím, jestli je to tím, že jsem tuto autorku hltala cirka před dvaceti lety, ale tento román se mi zdá slabší, než ty, co jsem četla dřív (série Květy z Půdy a Nemilovaná). Nicméně autorčin styl psaní je velice čtivý, vypátrání a odhalení záhady vás nutí číst dál a dál a po přečtení litujete, pokud nemáte po ruce druhý díl.

veronika9143
01.11.2017 3 z 5

Poprvé, co jsem něco od této autorky četla. Nebylo to špatné, ale něco mi tam chybělo, nebo přebývalo, fakt nevím. Popravdě se rozmýšlím, jestli mám pokračovat dalším dílem.

Jitkahaga
28.09.2017 1 z 5

Nějak jsem nepochopila, co na tom všichni mají.

Edona
17.09.2017 3 z 5

Svítání mě zklamalo a je nutno vzít v potaz, že tato pentalogie je kompletně napsána stínovým autorem a vyšla daleko po smrti autorky. Škoda, že špatná hodnocení připadají na její krk.. Do pokračování se nebudu pouštět, Andrew Neiderman (stínový autor) mě nezaujal a zklamal.

marketav94
10.09.2017 3 z 5

Vidím, že na tuhle knihu jsou velmi rozporuplné názory. Pro mě to bylo první seznámení s autorčinou tvorbou. Nebylo to špatné, jen to nesmíte brát úplně vážně. Možná před pár lety bych tuhle knížku hltala, dnes to pro mě byla taková telenovela, kde o sebeneuvěřitelnější zvraty není nouze. Do pokračování zatím půjdu a dál uvidíme.

Více dojmů v recenzi na blogu: http://cteme-s-meggie.blog.cz/1709/virginia-c-andrews-saga-rodu-cutlerovych-1-svitani

Virginia Cleo Andrews
americká, 1923 - 1986