Dieťa súmraku

Dieťa súmraku https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111786/dieta-sumraku-111786.jpg 4 84 8

Svítání série

Po smrti starej mamy sa Dawn stáva dedičkou hotela Cutlerova zátoka. Začína v ňom pracovať ako správkyňa, zosobáši sa s Jimmym a podarí sa jej nájsť milovanú dcérku Christie, ktorú si Jimmy adoptuje... V Dawninej rodine však nič nie je jednoduché. Komplikujú sa jej vzťahy so súrodencami, objavuje sa aj dávna láska Michael Sutton a pokúša sa Dawn finančne vydierať. Napriek všetkým zlým udalostiam Dawn a Jimmy začínajú veriť, že ich láska prekonala rodinnú kliatbu. Nasťahujú sa do domu, ktorý Jimmy postavil kúsok od hotela, a dieťa, ktoré Dawn po mnohých sklamaniach čaká, je symbolom ich šťastnej budúcnosti.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Twilight , 1992

pavlinkaa
20.10.2021 4 z 5

Nevím proč, ale v tomto pokračování série mi docela vadil Jimmy. Byl mi nesympatický. Říkala jsem si, že si další díly nechám na někdy příště, až si od nich chvíli odpočinu, ale závěr knihy ..... musím číst dál. Těším se na to, až Dawn odkryje další tajemství rodiny Cutlerovy.

čef
07.09.2021 4 z 5

Pokračování ságy je opět vcelku dobré čtení. Zatím pořád stejná hrdinka opět prochází všelijakým bouřemi citů a necitů a pomalu chápe, o čem je krutý život podnikatelky a matky. Nechybí ani svatby a potraty, náhlá úmrtí, intriky a lásky různého druhu. Určitě mnohé zaujme i po vírech předešlých dílů.

Berulidemknihy
07.02.2021 4 z 5

Musím říci, že jsem mile překvapena, po tom co mě druhý díl moc neoslnil, toto to vyvážilo. Ano určitým způsobem v určitých pasážích mě štval Jimmy, ale vlastně je to část příběhu. Bude mi chybět vypravěčka Dawn a její autentické emoce.
Šokovalo mě zjištění o babi Cutlerové atd. Co mě ale štvalo, bylo vyzdvihování Christie. To vážně Dawn nemá se svou dcerkou problém? Žádná hádka? Nic? Nechce se mi tomu věřit. Žádné dítě není dokonalé, proto mi ani Christie nepřišla moc jako reálná postava.

LéňaM
22.10.2019 5 z 5

Pěkné čtivé dílo, které nenechá čtenáře v klidu.

Květ
07.01.2018 3 z 5

Třetí díl této série byl zatím nejobsáhlejší, čtyřsetstránkový a líbil se mi víc než ten předchozí. Jak si můžeme přečíst v anotaci, Dawn Cutlerová získává zpět svoji dcerku, vdává se, úspěšně řídí hotel a čeká další dítě... ale to by nebyla autorka, aby za štěstím nečíhaly dny smutku, aby pohodu nevystřídalo trápení a lásku nenávist. Rodina Cutlerových se opět otřásá v základech a je o čem číst a čte se to dobře.

orinka3
05.01.2018 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil. Nelituju, že jsem ho přihodila k ostatním půjčovaným knihám. Příběh se rozvíjí, postavy jsou uvěřitelné a závěr slibuje pokračování. Nepřišla jsem tam na nějaké nelogičnosti tak, jako v díle minulém, tak jsem ráda, že trojku můžu doporučit coby docela fajn odpočinkovou četbu. Asi spíš pro ženy.

Ivuska.09
14.09.2017 5 z 5

Osudy Dawn a její rodiny mě neustále baví. I když je to už třetí díl, pořád mě nepřestává fascinovat, co všechno autorka dokáže vymyslet. Neskutečně poutavé, těším se na další díl.

bábuška
26.02.2017 3 z 5

Přečetla jsem celou pentalogii, potom uložila do zadní části knihovny, ale asi hodně
dlouho po ní nesáhnu znovu. Sice jsou popisovány včechny smutky, překážky a trápení, ale připadá mi to celé hodně vyumělkované a neskutečné.

Virginia Cleo Andrews
americká, 1923 - 1986