Víc než čest

Povídková sbírka, v níž vás tři autoři provedou vesmírem Honor Harringtonové. Dozvíte se, jak vznikl vůbec první svazek mezi stromovou kočkou a člověkem, octnete se na dobrodružné výpravě za archeologickými památkami dávno zmizelé mimozemské civilizace a stanete se svědky pokusu o mocenský převrat v porevolučním Havenu. V obsáhlém dodatku najdete informace o historii i politickém uspořádání tohoto vesmíru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/8908/vic-nez-cest-8908.jpg 4.244

Světy Honor Harringtonové 1.

Literatura světová, Povídky, Sci-fi

Vydáno: , Polaris

More Than Honor, 1998

Kniha Víc než čest

Luigi1
31.08.2020

Povídky určitého ražení můžu,ale v tomto podání bych bral román

Claudius
09.07.2020

První povídka - Nádherné přátelství - je asi nejhorší. Zaprvé je jasné, co se stane, zadruhé to působí, že se v celé Mantichoře nikdy nic nestane bez nějakého Harringtona.
Velmi mě potěšil Velký výlet - konečně trochu civilního života, poznávání cizích kultur, historie. Lahůdka.
Výbuch šrapnelu je asi nejlepší číst před V rukou nepřítele, jinak budete vědět, co se stane. Ovšem ani to nevadí, aspoň si doplníte mezeru v příběhu.
Závěrečný výklad je zajímavý - autora už asi začalo nudit vsouvat všechny ty informace o pozadí světa do myšlenek postav. Byť mnoho z informací se dá pochytit z hlavní série, hlavně v prvních dílech je např. technologie mezihvězdného cestování a plachet Warszawské docela podrobně rozebrána.

lampernaqui
21.06.2016

První povídkové sbírko ze světa Honorverse. Překvapivě nejhorší byla podle mě povídka hlavního autora o prvním setkání stromových koček s lidmi. Jako kdybych četl vesmírnou Tarzanovku. Další dvě povídky se mi líbily více a konečné informace ze světa zajímavé, většina z nich pro mě nepředstavitelné vědecké pojmy, o kterých nemám ani páru. Takže raději něco, co má více děje.

yerry
21.02.2016

Poviedková zbierka z Honoverza ale bez Honor Harringtonovej. Zdá sa mi, že obaja spoluatori tu tak trochu predčili Webera. Drake o kúsok a Stirling o riadny kus, teda ak neberiem do úvahy Weberov záverečný tutoriál.

Výbuch šrapnelu je jednoznačne najlepšia poviedka zbierky. Velký výlet zasa priniesol ný pohľad na Weberovo Honoversum v trochu odľahčenejšom štýle. Tá prvá poviedka o stromových kočkách od Webera bola určená viac detskému čitateľovi, preto mi možno až tak nesadla.

Eigis
31.01.2014

První povídka nabízí velmi zajímavý pohled na stromové kočky. Druhá je vcelku nezajímavá epizoda ze začátku války mezi LRH a Mantichorou. Třetí nabízí podrobný popis pokusu o puč, o kterém se Weber ve své sérii pouze zmiňuje. Poslední povídka je popis vesmíru Honor H. včetně politiky, historie, fungování červých děr atd. Celkově je tato kniha určena pro ty, kteří znají hlavní sérii.

lanusinka
02.08.2013

Povídky pěkné, hlavně se mi líbili reálie z Honorverse, ale přeci jen, romány jsou romány...