Arcimboldo

Arcimboldo https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180106/arcimboldo-180106.jpg 5 11 5

Světové umění série

Edice Světové umění je zasvěcena nejvýznamnějším osobnostem v dějinách umění a jejich dílu. Dokonale graficky zpracované knihy obsahují velké množství kvalitních barevných reprodukcí, z nichž si čtenář může udělat dobrou představu o umělcově tvorbě. Doprovází je fundovaný biografický text, který shrnuje nejen základní informace o malířově životě, ale také o jeho postojích a názorech a obecně přístupu k umění. Díky praktickému formátu a vysoké kvalitě představuje série Světové umění dokonalé dárkové publikace. Guiseppe Arcimboldo (cca 1530–1593), italský malíř proslulý zejména originálními podobiznami z malovaných květin, ovoce a dalších předmětů, poskládaných do podoby lidské hlavy.... celý text

Knihotyna
01.01.2023 1 z 5

Bohužel, za mě ne.
Text a obrázková příloha se může lišit i o 50 stran. Čtete tedy popis obrazu na straně 20, ale jeho vyobrazení můžete najít až na straně 55. Pro mě velmi rušivý element.

Hledáte-li však knihu, pro referát nebo naopak sháníte-li knihu pro popis některého z děl Arcimbolda, mohu doporučit. Text je dostačující a obrázková příloha nafocená (vytisknutá) kvalitně - mnoho děl je zobrazeno i v detailu.

Richie1
06.03.2020 4 z 5

Arcimboldo maloval nesmírně zajímavé obrazy, kdy celek byl složen z různých námětově společných částí. Jeho tvorba byla velmi rozsáhlá - značnou její část věnoval i českému králi Rudolfu II. Kniha mi průřezem jeho díla přiblížila tohoto nevšedního umělce a seznámila mě s jeho zajímavou technikou malování. 75%

laepus
06.12.2016 4 z 5

O tom, že nesedí stránky k textu (jako u všech ostatních z edice) netřeba se zmiňovati. Docela zajímavé informace o malíři, kterého jsem dlouho měl zafixovaného jako manýristického Rudolfova vlezdoprdelky. Omyl. Uměl fakt kreslit a malovat, což dokládají mnohé jeho "běžné" portréty i obrázky zvířat či rostlin - dokonalé studie. No a o těch jeho květinových hlavách? Sice je to tady pořád dokola, ale člověk aspoň v tom začne vidět trochu hlubší smysl. Poučná knížka.

Shui-Xian
11.07.2016 5 z 5

Krásný výbor, atraktivní publikace. Nechybí zásadní informace, časová osa, ani zvětšené detaily z obrazů. Formát je pro prohlížení šikovný a potěší i poctivý papír, kvalitní tisk. Mně osobně neladil jen jeden fakt - buď si prohlížím obrazy, nebo čtu text, který tu ale nejde souběžně s jednotlivými podobiznami - často jsem musela listovat a dohledávat aktuální reprodukci, o které byla řeč.To si nicméně už značně vymýšlím. :-) Povedla se půvabná kniha, kterou bude čtenář rád opakovaně listovat a těšit se s ní...

DennisMoore
10.11.2015 5 z 5

Pro ty, kteří se chtějí seznámit s jedním z nejoriginálnějších malířů všech dob, je tahle kniha přímo ideální. Krásný papír, kvalitní reprodukce a zajímavý doprovodný text. Berte všemi deseti.