Zvrácení rovnováhy

Zvrácení rovnováhy https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41717/zvraceni-rovnovahy-41717.jpg 5 40 4

Světoválka série

Od Varšavy přes Moskvu až po okupované Zakázané město v Číně byly národy světa donuceny uzavřít nedobrovolné spojenectví proti drtivé převaze nepřítele. Ve Velké Británii a v Německu vytáhli z úkrytů zásoby kdysi zakázaných zbraní a proti nepříteli použili dříve nemyslitelnou taktiku. I když nedostatek pohonných hmot přinutil lidstvo vrátit se ke koním a kočárům, fyzikové horečně pracovali na vytvoření první lidmi vyrobené jaderné bomby – s děsivými výsledky. Město za městem se mění v atomovou pohřební hranici a planeta vybuchuje v ohnivých troskách. Taktika odvážných partyzánů se stává stále důmyslnější, zatímco zoufalá odveta nepřítele se stává stále děsivější. Dosud nikdo Spojené státy a celý svět takovému nebezpečí nevystavil. Nevymaže krveprolití a ničení celé lidstvo z povrchu Země? -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Classic , Wales

Upsetting the Balance , 1996

B4LU
28.04.2020 4 z 5

Kniha oproti předchozímu dílu opět navyšuje své tempo. Válečné operace Ještěrů začínají kolísat, nejen díky lidskému odporu narůstajícímu díky dalším novým zbraním, ale i ve vlastních řadách díky dezerci a zázvorové závislosti jejích členů. Jízda je to tentokrát od začátku až do výbušného (mrk mrk) finále.

horvy61
09.09.2019 5 z 5

Stále veľké množstvo strán, stále dobré.

lampernaqui
04.07.2018 4 z 5

Rozvláčný způsob vyprávění už mi dopředu říká, že během zbývající jedné knížky se příběh nedokáže úplně uzavřít, takže jsem zvědav, co dalšího si autor připravil. Třetí zářez v okupačním úsilí Rasy je stejné kvality jako předcházející, stejné klady i zápory. Rasa zjišťuje, že Velcí Ošklivci na Tosevu 3 se jen tak nedají.

hanak_v_exilu
01.02.2017 5 z 5

Asi nejlepší díl série. Má jen jednu slabinu. Aby to čtenář zjistil, musí se prokousat skrz cca 1100 stránek první poloviny tetralogie. Sázky se zvýšily. Lidstvo okusilo chuť vítězství a pouhá záchrana života přestává stačit. Mocnosti světa chtějí více. Rasa ovšem není zvyklá prohrávat. Trojka má závratné tempo a konečně působí jako ucelený příběh alternativních dějin Druhé světové války a ne jako sbírka povídek na stejné téma, psaných na přeskáčku.

alternativní historie válečné sci-fi

Harry Turtledove