Svět v rovnováze

Od Pearl Harbor, k pancéřovým zbraním řítícím se skrz Paříž, k obléhanému Leningradu a midwayské bitvě, rozsévá válka po celé planetě obrovité a žhavé plameny zkázy. Potom – zcela neočekávaně – přichází skutečný nepřítel. Okupanti jsou nezastavitelní, jejich technologie daleko přesahují vše, o čem člověk vůbec dokáže snít. A nikdy předtím nebylo lidstvo tak rozdělené. Spojenectví židů s nacisty, Američanů s Japonci, Rusů s Němci je naprosto nepředstavitelné. Avšak další možnost znamená mnohem větší hrůzu. Jak osud světa pomalu a bolestivě balancuje v rovnováze, očekávají lidstvo šokující změny… -- zdroj: legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41715/svet-v-rovnovaze-41715.jpg 4.247

Světoválka 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Classic, Wales

In the Balance, 1993

Kniha Svět v rovnováze

B4LU

Zajímavá kniha. Druhá světová válka se rozšíří o další stranu - Rasu, vesmírné dobyvatele, kteří přišli dobýt Zemi alias Tosev 3. Ti mají na své straně výraznou technologickou převahu, ale velmi pomalu se učí a adaptují, takže boj není zdaleka tak nerovný, jak se může zdát.
Důraz knihy je spíš na válečné složce než na SF - sledujeme nespočet vojenských operací a osudy jednotlivých postav, zpravidla lidí, ale i Ještěrů, kteří ale také nejsou jen jednorozměrní záporáci. Nesporně zajímavé dílo, na jehož pokračování se zanedlouho určitě také vrhnu.

horvy61
01.09.2019

Dosť rozvláčne, ale poctivo vymyslené a napísané. Najväčšia zábava je sledovať, ako autor buduje alternatívnu históriu na základe obrovského množstva faktov, ktoré naštudoval o svete v štyridsiatych rokoch 20. storočia.

JasonV
31.05.2019

Originálny námet spracovaný katastrofálne neoriginálnym spôsobom. Úmorné čítanie ako za trest.

lampernaqui
05.06.2018

Zatím jsem od Turtledovea četl pouze jeho fantasy romány z Videssosu. Světoválka je mou první alternativní historií v jeho podání a hned musím říct, že mě bavila. Sice na mě vychrlil během chvíle hromadu postav, ale postupně si člověk všechny zapamatuje a může sledovat znesvářené země, jak se vypořádají s novým nepřítelem z vesmíru. Teď co je víc. Modernější zbraně, ale vše početně omezeno.... nebo zastaralé zbraně, ale s nevyčerpatelnými zásobami?

fera.15
14.01.2018

Velmi zajímavý pohled na 2.světovou válku,kdyby se objevil někdo mocnější než celé lidstvo,dokáží lidé různých národností spolupracovat?

analizátor
14.08.2017

Nevím jestli budu pokračovat ve čtení dalších dílů. Tenhle mě chvílemi bavil tak, že jsem hltal každou stránku, místy jsem se ale hutným textem sotva prokousával. Nuda střídala napětí, takže průměr.

hanak_v_exilu
01.02.2017

Turtledove je grafoman, to je potřeba říct. Jeho rozvleklý, popisný styl nesedne každému. A ten kdo mu dá šanci, tak se ztratí v davu postav. Vypravěčských linií je opravdu hodně, občas se vzájemně prolínají a ne každý působí vždy úplně důležitě. V ději se tak střídají napínavější pasáže s těmi hluššími. Často se mi stalo, že jsem přelouskal dvacet stránek jenom proto, abych se už už dostal ke svému oblíbenému hrdinovi. Kdyby měla knížka o dvě stě stran méně, byla by ještě lepší.

Schary
25.08.2016

Přečetla jsem, ale v dalších dílech nebudu pokračovat. "NĚCO" mi tam chybělo, přestože příběh byl zajímavý, děj odsípal i téma je mi blízké, přesto tam to "NĚCO" nebylo.

Měsíc nad Soho
Měsíc nad Soho