Světová náboženství

od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha popisuje hlavní rysy největších a významných světových náboženství. Předkládá všechny informace, které je třeba k pochopení těchto náboženství znát. Seznamuje s články jejich víry, svatými knihami, projevy zbožnosti i hlavní filozofií a doplňuje je výkladovým slovníkem i fotografiemi charakterizujícími jednotlivá náboženství. 192 str. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30837/svetova-nabozenstvi-30837.jpg 3.79
Orig. název:

World religions

Žánr:
Náboženství, Literatura naučná
Vydáno:
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Eigis
31.07.2014

I laikovi je na první pohled jasné, že kniha je vzatá tak trochu letem světem. Asi nejvíce je to znát při striktním dodržování dvoustránkové délky jednotlivých podkapitol, tak že některá méně obsažná jsou doplněna velkou (zbytečnou) fotografií a jiná bohužel šizená. Další výhradu mám proti poslední kapitole, ve které je pět menších náboženství popsáno zbytečně stručně.

Na druhou stranu je třeba přiznat, že tahle encyklopedie poskytne solidní základní přehled a prozradí spoustu zajímavých faktů.

hladko
03.06.2011

Stručný souhr základních informací o nejrozšířenějších světových náboženstvích. Přečtením člověk získá povrchní povědomí, které je ale zcela dostatečné na průměrnou hospodskou diskuzi...tedy alespoň pokavaď se rádi neopíjíte a následně nepřete s historiky nebo religionisty.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Autor a jeho další knihy

Michael Keene

Michael Keene
britská

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených17x
v Knihotéce12x
v Chystám se číst5x
v Chci si koupit3x