Světlo přichází potmě (Spisy 2)

Světlo přichází potmě (Spisy 2) https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16154/svetlo-prichazi-potme-spisy-16154.jpg 4 11 3

Spisy 2. Román Světlo přichází potmě začal autor psát na začátku roku 2000; podává v něm sugestivní obraz jedinečných lidských osudů, které byly zasaženy všemi tragickými událostmi posledních šedesáti let českých dějin.

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Atlantis

stoun25
11.07.2023 5 z 5

Dokonalý román. Doporučuji přečíst všem. Tedy kromě soudruhů a zasloužilých učitelek, ti by toto dílo neocenili..
Za mě plný počet

jitrnic
18.06.2023 3 z 5

Antikomunistický román s prvky spirituálního rozjímání. Tyto přesahy mají hloubku a stojí kvůli nim román číst/poslouchat v dobrém přednesu Igora Bareše.

Blíženec
26.04.2012 5 z 5

Autor na záložku napsal: „Román představit nelze. Aspoň několik čar a ploch: Doba od začátku protektorátu do roku před Chartou.
Hlavní hrdina , odbojář za války, se nestačí divit, jaký směr nabrala politika po válce a kolik udavačů a kolaborantů se dostává k moci. Hlavní hrdina prožívá i odsun brněnských Němců, brzy po Únoru je sám obviněn, uvězněn a řadu let tráví v komunistických lágrech a v uranových dolech. Po příchodu z vězení vidí, že svět se posunul jinam, než je schopen vnímat a opět těžce nachází své místo v životě.

rozhlasové zpracování

Zdeněk Rotrekl
česká, 1920 - 2013
2001  85%Světlo přichází potmě (Spisy 2)
1991  97%Sněhem zaváté vinobraní
2001  96%Nezděné město (Spisy 1)
1978  100%Nezděné město
1940  60%Kyvadlo duše