Světlo mezi oceány

Světlo mezi oceány https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177545/bmid_svetlo-mezi-oceany-M6x-177545.jpg 5 743 235

Světlo mezi oceány je uhrančivý příběh o lidské touze po štěstí a rozporech, které s sebou přináší, ale také o lásce a lidskosti, jež hlavním hrdinům dodávají sílu překonat i ty nejtěžší životní zkoušky. Válečný hrdina Tom Sherbourne po běsnění, jímž prošel na západní frontě, touží především po místě, kde by znovu našel vnitřní klid. Stane se strážcem majáku na Janusově ostrově u západního pobřeží Austrálie. Po čase najde i milující ženu, jež je ochotná snášet s ním drsné podmínky, které s sebou život na majáku přináší. Ke štěstí jim chybí jen požehnání v podobě dítěte. Až jednou moře na břeh vyplaví člun s mrtvým mužem a miminkem na palubě... Tom je nucen volit mezi láskou a povinností a rozhodnutí, které učiní, bude mít nedozírné následky nejen pro ně dva.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Plus

The Light Between Oceans , 2012

Siraelxy
Siraelxy
26.07.2015 5 z 5

Dilema mezi odpovědností a láskou.....mezi zákonem a manželkou.....mezi strážcem majáku a tatínkem.
Nádherná knížka, kterou je potřeba si přečíst......více na http://siraelxy.blogspot.cz/2015/07/m-l-stedman-svetlo-mezi-oceany.html

amigo17
amigo17
13.07.2015 4 z 5

Budem sa trochu opakovať, ale so slovami "silný" a "príbeh" sa stotožňujem taktiež. Prostredie, v ktorom sa dej odohráva, ma dostalo.

Ulriška
Ulriška
23.05.2015 4 z 5

Velmi silný příběh. Láska se nedá uzurpovat. Láska je pochopení, smíření a odevzdání (se).

Prateri
Prateri
28.04.2015 5 z 5

Mezi knihami, které jsem v poslední době četla, tato hraje prim. S obavami jsem sledovala příběh, který dostal hrdiny do patové situace. Fakt jsem se chvílemi bála číst dál. Světlo mezi oceány je pětihvězdičkové.

merrinka
merrinka
21.04.2015 5 z 5

Krásné čtení. Přečteno jedním dechem.

HedušKoč
HedušKoč
11.04.2015 5 z 5

Moc krásná kniha. Tato kniha se nenechá od nikoho po přečtení jen tak odložit, aniž by se nad příběhem nezamyslel. Těžký osud obou stran.

weberda
weberda
09.04.2015 5 z 5

Doporučuji, na závěr mi i slzička ukápla.

Sarah01
Sarah01
06.04.2015 5 z 5

Knížku jsem si pořídila a přečetla na doporučení, příběh mi nepřipadal zdlouhavý a některé pasáže zbytečné, jak se tady někdo níže zmiňuje, myslím, že vše mělo své místo, abychom pochopili jednání všech postav. Rozhodnutí Toma jsem chápala, i Hannah, to spíš Izabela mi chvílemi byla protivna, ale kdoví, jak bych se já rozhodla na jejím místě, nikdy jsem tuto situaci naštěstí řešit nemusela. Ten konec mi tak nějak přišel OK, nedalo se to prostě vyřešit ke spokojenosti všech. Moc mi to připomínalo případ výměny dětí v třebíčské porodnici, podobné dilema, i když děti byly menší a údajně se na původní rodinu vůbec nepamatují. Ano, Izabela schytala od života, co se jen dalo, ale měla milujícího manžela, to se každému nepoštěstí.

kannibal28
kannibal28
27.03.2015 5 z 5

Nádherná kniha ktotá dostala aj mňa a to je čo povedať ono bolo ťažko volakomu nefandiť tak som fandil všetkým knihu vrelo doporočujem

Katschka
Katschka
15.03.2015

Krásná, krásná, KRÁSNÁ kniha!

Andra
Andra
29.01.2015 5 z 5

A sedím tu už asi půlhodiny a přemýšlím a přemýšlím a je mi jasné, že řešení není. A i když dávám přednost veselejším knihám, tahle mě zasáhla. Nějaký čas počkám a pak si ji přečtu ještě jednou, abych mohla autorce odpustit. Že nevymyslela něco jednoduššího, něco, kde nejde o mateřský cit, kde bych držela palce jen jedné postavě. Ještě stále to ve mně doznívá.

rose
rose
28.01.2015 5 z 5

Krásný příběh. Fascinující prostředí majáku uprostřed bouřlivých vln, dva lidé kteří se tak milují a osudové události, které nastartují nezvratné změny v jejich životech... Každý z těch dvou má svoji pravdu. Těžko někomu fandit a druhého zavrhnout. Dojemný konec mě dohnal k slzám, to ani jinak nešlo.

bosorka
bosorka
04.01.2015 4 z 5

Zajímavá kniha odehrávající se navíc v zajímavém prostředí. Moře, maják a k tomu silný příběh několika lidí, u nichž jsem si stále nebyla jistá, komu z nich fandit, komu držet palce. A nikdo nemohl vyhrát, protože to, co se jim přihodilo, nelze objektivně hodnotit. Byl někdo z nich vinný? Dá se za něco takového odpustit? Je lepší pravda, nebo lež? Jak se rozhodnout v podobném případě, absolutně netuším. Spousta otázek, na něž nejde uspokojivě odpovědět. Je to jen na tom kterém čtenáři a možná ani on si nebude umět poradit.

mschmidtova
mschmidtova
17.12.2014 5 z 5

V noci jsem dočetla a stále vstřebávám. Nevím, co mám napsat. Do poslední chvíle jsem netušila, jak kniha dopadne, ani jsem nevěděla, co je správné, jak by vlastně měla dopadnout. Příběh je tak prokombinovaný, že rozřešení je naprosto nemožné. Nic není dobře a nic není špatně. Kniha ve mně zanechala hlubokou stopu.

cie
cie
02.12.2014 5 z 5

Nádherná a smutná kniha...nevím, co víc dodat...doporučuji!

alexpo
alexpo
20.11.2014 5 z 5

To je kniha, která ve mně vzbuzuje pocit, jak je někdy obtížné se správně zachovat. A to přitom čtenář má na rozdíl od literárních hrdinů veškeré informace. Nevím, nevím, nevím. Miluji knihy, které mě nutí se nad nimi zamyslet, ne tedy se pouze pobavit a sáhnout po další.

janasim
janasim
10.11.2014 5 z 5

Už samotný název a i obálka jsou tak tajemné a poutavé, že snadno kdekoho zlákají k otevření a čtení této knihy. A ani to,co je uvnitř, nezklame. Nad tímto příběhem přemýšlíte od začátku do konce, díváte se na něj z mnoha úhlů, měníte své názory a stejně nedokážete stoprocentně říci, co je správné. Na konec vám to nedá a možná si stejně jako já popláčete.

buschka
buschka
09.11.2014 5 z 5

Na knihu jsme dlouho čekala. Podle recenzí mě bylo jasný, že to bude hodně silný příběh, dojemný, plný slz.
Prostředí majáku a práce kolem něj, neobvyklé téma. Nepustí, dokud nedočtete i za cenu probdělé celé noci. Takové knihy miluju.
......jizvy jsou jen jiným druhem paměti.....

Sorrow
Sorrow
09.11.2014 5 z 5

Silný, silný, SILNÝ příběh...nelze neuronit slzu, nelze nedoporučit...

andream
andream
03.11.2014 5 z 5

Velmi čtivé,po dlouhé době kniha,která mě nenechala usnout,musela jsem dočíst do konce. Úžasné,doporučuji všem... Dlouho o ní budu přemýšlet..