Světlo mezi oceány

Světlo mezi oceány https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177545/bmid_svetlo-mezi-oceany-M6x-177545.jpg 5 748 237

Světlo mezi oceány je uhrančivý příběh o lidské touze po štěstí a rozporech, které s sebou přináší, ale také o lásce a lidskosti, jež hlavním hrdinům dodávají sílu překonat i ty nejtěžší životní zkoušky. Válečný hrdina Tom Sherbourne po běsnění, jímž prošel na západní frontě, touží především po místě, kde by znovu našel vnitřní klid. Stane se strážcem majáku na Janusově ostrově u západního pobřeží Austrálie. Po čase najde i milující ženu, jež je ochotná snášet s ním drsné podmínky, které s sebou život na majáku přináší. Ke štěstí jim chybí jen požehnání v podobě dítěte. Až jednou moře na břeh vyplaví člun s mrtvým mužem a miminkem na palubě... Tom je nucen volit mezi láskou a povinností a rozhodnutí, které učiní, bude mít nedozírné následky nejen pro ně dva.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Plus

The Light Between Oceans , 2012

slaska77
20.05.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Autorka vybudovala tak silný příběh o svědomí, povinnosti a hlavně lásce, kde každá z postav byla svým způsobem tak lidská a pochopitelná, až jsem poslední strany obrečela! Chybí mi hvězdičky, dala bych i sedm! Doporučuji!

bruntal
18.05.2021 3 z 5

Tak trochu červená knihovna, ale místy to své kouzlo má.

Maevie
11.05.2021 3 z 5

Oceňovaný román byl pro mě i přes mnohá kladná hodnocení zklamáním. Příběh protkaný tolika životními zkouškami a těžkými rozhodnutími na mě působil v prvé řadě předvídatelně. Obě postavy mají hluboké šrámy na duši, z jejich bolestné minulosti se ale dozvídáme jen fragmenty a skutečným pohnutkám jejich chování se autorka věnuje pouze povrchně. Z knihy bych vyzdvihla snad jen popisy surové ostrovní krajiny.

vlčice68
01.05.2021 5 z 5

Dovolím si tvrdit, že tento příběh chytne čtenáře za srdce. Příběh skrývá tajemství, čin, který nezůstane bez důsledku. Autorka zároveň skvěle líčí nehostinné prostředí ostrova, těžký život obyvatel majáku, ale přesto i zde lze vytvořit láskyplný domov.

Iluš
02.02.2021 5 z 5

Tolik otázek se objeví během četby - učinit správné rozhodnutí pod vlivem čeho, koho a následky pro koho, jaké , kdy. Jedna z knih, na kterou musíte myslet ještě velmi dlouho po přečtení.

AsiUrčitě
05.01.2021 2 z 5

Docela se divím zdejším vysokým recenzím, ale kniha mě moc nenadchla. Nedokázala jsem se vcítit do hlavních postav, jejich jednání mi přišlo velmi jednoduché a od začátku bylo jasné, jak to asi dopadne. Až v druhé půli jsem byla trochu zvědavá, jak to autorka nakonec vymyslí (variant se nabízelo hodně), a doufala jsem v něco víc dramatického, protože u konce jsem se nemohla zbavit dojmu, že to je tak trochu happy-end.

jprst
10.12.2020 4 z 5

Tuhle knihu bych si sám určitě (především podle obsahu anotací) nevybral, ale na "důrazné" doporučení manželky jsem se do ní přece jen pustil. A připouštím , že jsem zas tak velkou chybu neudělal. Děj se sice poněkud vleče, ale je příběh plný emocí, možná až příliš, a závěr přímo nutí k zamyšlení o správnosti východiska...já jsem jednoznačné řešení nenašel.

Eleanor-ka
08.12.2020 4 z 5

Z knihy mám hodně smíšené pocity. Zpočátku se mi těžko četlo se stylizací, se kterou autorka psala. Děj však naprosto dechberoucí a trpký konec, který se pomalu vlekl. A jedno hořkosladké zakončení na závěr.

zdehan
03.12.2020 5 z 5

Nádherná i když smutná kniha i jsem si pobrčela.

adika2000
03.12.2020 5 z 5

Krásna.... ale veľmi smutná....

85098211
14.09.2020 5 z 5

Nádherná kniha, plná emocí, od které se jen těžko odtrhnete. Příběh je nejen krásný, ale také dojemný, naplněný hlubokými city. Zamilovala jsem si všechny postavy, které zde vystupují - Toma, jeho ženu Izi, malou Lucy a samozřejmě i Hannah. To prostě jinak ani nelze. Kniha je výborně napsaná a neskutečně čtivá, je v ní všechno, co k dobrému příběhu tohoto typu patří. Navíc je prostoupená velkým smutkem, přestože jsem po celou dobu doufala, že se všechno přece jen nějakým způsobem v dobré obrátí. Závěr je smířlivý, i když ani zdaleka ne optimistický. Připojuji se k ostatním zde a také musím přiznat, že kniha ve mně bude dlouho doznívat a že jsem u posledních stránek brečela jak želva... Určitě ji doporučuji, pro mne je to definitivně jeden z nejkrásnějších příběhů, které jsem ve svém (nyní už docela dlouhém) životě četla. A pevně doufám, že autorka brzy napíše něco dalšího - protože pokud ano, já u toho rozhodně chybět nebudu!

Fidoo
09.09.2020 5 z 5

Nesmírně krásný příběh, který obrovskou silou zaútočí nejen na vaše emoce, ale i na svědomí.

sabca
23.08.2020 5 z 5

Musím souhlasit s komentáři zde, že kniha je moc pěkná i když smutná. Dala bych i více hvězdiček kdyby to šlo. Tom a jeho žena sympatičtí hrdinové. To že se rozhodli dítě si ponechat se ani nedivím. Ale draze za to rozhodnutí zaplatili. Konec knihy jsem probrečela. Doporučuji

GYROTOURBILLON
19.08.2020 5 z 5

Velice pěkná kniha i obálka originálu

fénix56
19.08.2020 5 z 5

Můj pocit z této knihy napsalo přede mnou už několik čtenářů: nádherný, ale velice smutný příběh. Prostě v určitých situacích neexistuje správné řešení. Co je dobré pro jednoho, druhému těžce ublíží....
Podle knihy byl natočen i film a myslím si, že byl natočen stejně poutavě, jako kniha, což se stává málokdy.

mil
16.08.2020 5 z 5

Krásné a smutné. Někdy je těžké se správně rozhodnout...

Aaloha
04.06.2020 4 z 5

Hezký příběh i když ze začátku jsem se nemohla začíst, pak se to rozjelo. Někdy je těžké rozhodnout se, rozumem nebo srdcem? Knížka plná emocí, ke konci i slza ukápla.

cori
28.03.2020 4 z 5

Nádherný román o manželské a rodičovské lásce v podmínkách opuštěného ostrova jsem přečetla jedním dechem.

vendysantos
18.02.2020 5 z 5

Světlo mezi oceány je pro mě jedním z nejkrásnějších a zároveň nejsmutnějších příběhů, jaké jsem četla. Velmi emotivní, určitě stojí za přečtení.
„Jizvy jsou jen jiným druhem paměti. Izabela je jeho součástí, ať už je kdekoli, stejně jako válka, maják a oceán.“

DreamerX9
04.02.2020 5 z 5

Velice silná kniha plná emocí a neskutečných lidských osudů. Kniha je nádherně napsaná a děj obsahuje spousty poučení do života. Dojmy ještě zpracovávám a myslím že na knihu nezapomenu je zamyšlením nad vlastním životem, morálkou a lidskostí. Jednoznačně doporučuji