Světlo mezi oceány

Světlo mezi oceány https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177545/bmid_svetlo-mezi-oceany-M6x-177545.jpg 5 748 237

Světlo mezi oceány je uhrančivý příběh o lidské touze po štěstí a rozporech, které s sebou přináší, ale také o lásce a lidskosti, jež hlavním hrdinům dodávají sílu překonat i ty nejtěžší životní zkoušky. Válečný hrdina Tom Sherbourne po běsnění, jímž prošel na západní frontě, touží především po místě, kde by znovu našel vnitřní klid. Stane se strážcem majáku na Janusově ostrově u západního pobřeží Austrálie. Po čase najde i milující ženu, jež je ochotná snášet s ním drsné podmínky, které s sebou život na majáku přináší. Ke štěstí jim chybí jen požehnání v podobě dítěte. Až jednou moře na břeh vyplaví člun s mrtvým mužem a miminkem na palubě... Tom je nucen volit mezi láskou a povinností a rozhodnutí, které učiní, bude mít nedozírné následky nejen pro ně dva.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Plus

The Light Between Oceans , 2012

SakuraLuci
12.04.2019 4 z 5

Silný životní příběh

silentlipss
07.04.2019 4 z 5

Marně jsem se na konci knihy snažila smýt ze své opuchlé tváře stopy po pláči... Strašně to bolelo. Krásný, silný příběh.

ivdol
21.02.2019 5 z 5

O životě, a hlavně o rozhodnutích. Knížku jsem si doslova prožila. A nakonec jsem zkoukla i film. Mohu jen doporučit.

Sofós
07.02.2019 5 z 5

Emotivní, krásně napsaná kniha, kterou ale nebylo snadné čist. Příběh o lásce, zoufalství, nezměrné touze po dítěti a nespravném rozhodnutí, které mělo nedozírné následky. Příběh, ve kterém není vítězů a nic není černobílé. Je těžké kohokoliv z hlavních hrdinů soudit, rozhodovali se srdcem - a tomu se zkrátka někdy nedá poručit...

Analady
06.02.2019 4 z 5

I když je tato kniha velmi čtivá, je to jedna z knih, kdy čtení bolí. Je to kniha o životě, o lásce partnerské i mateřské, o bolesti, o touze a také o tíze rozhodnutí. Život přináší radosti i bolesti, i mnohé těžké zkoušky. Ne vždy v těchto zkouškách obstojíme. Důsledky si pak s sebou neseme dál jako těžké břímě. Má se člověk rozhodovat rozumem nebo srdcem? Tom se dostává do situace, kdy ať se rozhodne jakkoliv, vždy tím někomu ublíží. Vlastně všechny postavy tohoto románu procházejí těžkými zkouškami.

Termina
23.01.2019 5 z 5

Určitě existuje spousta více emotivních knih .. nevím čím to že mě takhle kniha naprosto dostala.. tento žánr nevyhledávám a vím proč.. ještě teď mě pálí oči od toho pláče co ve mě kniha vzbudila.. nádherný.. smutný .. a už nikdy víc prosím :D

Louanne
18.01.2019 5 z 5

Většinou čtu literaturu faktu a jen občas prokládám nějakou beletrií, a to ještě takovou, která má pokud možno reálný základ. Světlo mezi oceány ale opravdu stála za to, emocionální konec mě dokonale rozhodil.

Astonius
24.12.2018 4 z 5

Zajímavý příběh - přinášející plno otázek, jak by se člověk ve stejné situaci zachoval sám. Chvíli před koncem, kdy jsem ještě neznala rozuzlení, jsem přemýšlela o tom, že lze pochopit všechny zúčastněné a všechny svým způsobem litovat a že správné východisko ze vzniklé situace prostě není...

EvaEma
10.11.2018 4 z 5

Kniha se čte rychle, pro mě to byl takový ten příběh, jak si s ním zalezete a potřebujete to už dočíst, ale že bych se literárně nebo jakkoliv jinak obohacovala, to ne. Pro mě to byla odpočinková četba.

ibs
30.10.2018 5 z 5

Velmi, velmi zaujimavy roman s viacerymi temami k zamysleniu sa (clovek a vojna, rodic a dieta, manzelstvo ako vztah, a podobne). "Ctive", rychle, neviem ci sa k nemu vratim, ale za precitanie stal na 110 percent:)

Arwen777
12.09.2018 4 z 5

Některá rozhodnutí jsou těžká a někdy se ta špatná nedají napravit. A co je vlastně dobře a co špatně? Jsou situace, kdy to není jasné a někdy důsledky některých rozhodnutí ničí životy, i když jsme to mysleli dobře. Krásná kniha, která asi v každé ženě zanechá pocit nespravedlnosti osudu. Dobře se čte a pravděpodobně si popláčete.

Čendovamáma
08.09.2018 5 z 5

Opravdu nádherná kniha... napsáno velmi čtivě už od začátku. Dojemný příběh, který čtenáře donutí přemýšlet... Slzám jsem se neubránila, už dlouho mě žádná kniha takto nedostala.
Přečteno na základě tipu z Čtenářské výzvy. Nebýt Výzvy, asi bych se ke knize nedostala, což by byla velká škoda. Hodnotím plným počtem *

Evina16
04.08.2018 5 z 5

Krásná kniha. Celou dobu si kladete otázky, co je správné a co špatné, řídit se rozumem nebo srdcem? Hlavní hrdina musí volit mezi rozhodnutími, která vždy někomu ublíží. Pro mě však jedna z nejkrásněji napsaných postav, přes nepřízeň osudu si zachoval lidskost, vnitřní sílu a čest.

sporran
26.07.2018 4 z 5

Současně populární próza o hodnotách se silným příběhem, pro mě na pokraji oné ženské literatury, kterou rozhodně tímto nechci snižovat. Ideální dva hlavní hrdinové, rány osudu v podobě několika potratů a jako náhodou osud zavane na ostrov v lodi mrtvého muže s nemluvnětem. Jako náhodou žije jeho matka v rodišti Izabelly... Zaujala mě myšlenka toho, že někdy jsou situace, ve kterých ať se rozhodnete jakkoli, stále to není dobře. Taková ta osudová chvilka, kdy se život bude ubírat jiným směrem. V běžném životě by člověk jednal racionálněji a dítě předal úřadům. Ale na ostrově hodiny vzdáleném lidem? V době, kdy máte rozjitřené rány v srdci....

MiliKry
21.07.2018 4 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale nakonec mě to bavilo...smutny příběh, sama nevím, jak bych se zachovala.

Abia
01.07.2018 5 z 5

Kniha se čte zlehka, děj se zamotává. Je o lásce, následcích minulosti, o ztrátách života, o rozhodnutích, která se nedají vrátit a s jejichž důsledky musíme žít až do smrti. Četla jsem i v noci, srdce se mi svíralo z té bezvýchodné situace, kdy nic není dobře a nic není špatně. Bylo mi líto všech, kteří ztratili dítě. Kladla jsem si hodně otázek, kniha mě vtáhla a nepustila. Když jsem se vrátila zpátky sem, byla jsem ráda, že se máme, jak se máme. Díky za hezký zážitek.

okeey
28.06.2018 5 z 5

Příběh o mateřství, lásce, překážkách a strastech na konci 19. století, kouzlo majáku a hospodaření na samotě uprostřed oceánu. Já osobně hlavní postavy rozhodně neodsuzuji, ač si někdo může myslet opak. Je to jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Rozhodně doporučuji!

adriane9
26.06.2018 5 z 5

"Odpustíš jen jednou, ale nenávidět musíš každý den, musíš si všechno zlé stále pamatovat. Musel bych si udělat seznam a dívat se jestli nenávidím všechny tak jak mám. Ne, všichni máme vždycky na výběr." Kniha plná krásy, lásky k dítěti a úžasného místa ve světě. Ale také bolesti, ztráty, síly pochopení a hlavně..odpuštění. Pro mě knižní skvost a ano pro Iz, snad jedinou knižní hrdinku, jsem pustila slzu.

dark.ma93
21.06.2018 3 z 5

Zápletka možná nebyla špatná, ale nemám ráda tento styl psaní, na mě nuda a slabě ubíhající děj.

Zelvinka
28.05.2018 5 z 5

Stále nad touto knihou přemýšlím. Velmi dobře popsané myšlenky hrdinů, kniha je čtivá, vtáhne do děje a i slza ukápne.