Světlo mezi oceány

Světlo mezi oceány https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177545/bmid_svetlo-mezi-oceany-M6x-177545.jpg 5 747 236

Světlo mezi oceány je uhrančivý příběh o lidské touze po štěstí a rozporech, které s sebou přináší, ale také o lásce a lidskosti, jež hlavním hrdinům dodávají sílu překonat i ty nejtěžší životní zkoušky. Válečný hrdina Tom Sherbourne po běsnění, jímž prošel na západní frontě, touží především po místě, kde by znovu našel vnitřní klid. Stane se strážcem majáku na Janusově ostrově u západního pobřeží Austrálie. Po čase najde i milující ženu, jež je ochotná snášet s ním drsné podmínky, které s sebou život na majáku přináší. Ke štěstí jim chybí jen požehnání v podobě dítěte. Až jednou moře na břeh vyplaví člun s mrtvým mužem a miminkem na palubě... Tom je nucen volit mezi láskou a povinností a rozhodnutí, které učiní, bude mít nedozírné následky nejen pro ně dva.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Plus

The Light Between Oceans , 2012

Josh
20.01.2020 4 z 5

Strážce majáku. Trochu jako Robinson Crusoe, jen se o vás ví. A dostanete zásoby:o)

Tom a Izabela. Láska a povinnost. Hrdinství a zbabělost. Svědomí a rozhodnutí. Nemyslím, že je hned nutné brečet, ale různých pocitů se ve vás probudí dost a dost.

Dle mého je poměrně výstižná citace na obálce: „Staví v něm na hodnotách jako sebeobětování, čestnost, odpuštění – ty jsou v současném moderním světě, ovládaném spíše individualismem a pragmatismem, často opomíjené, ale možná právě díky tomu její kniha přináší osvěžující ´starosvětskou´ závažnost.“

Kniha za přečtení stojí, ať se příběh a jeho zápletka, včetně řešení zdá více či méně uvěřitelná. Co se totiž autorce určitě povedlo, kromě čtivého a pěkně plynoucího příběhu je, že přemýšlíte nejen o svých osobních hodnotách, ale celkově lidských a o tom jaká je dnešní společnost.... Přitom pro nás ze srdce Evropy jde o příběh z druhé strany světa:o)

MíšaS.
04.12.2019 2 z 5

První dva díly byly naprosto super. Četla jsem a nemohla přestat a říkala si, že takhle dobrý a čtivý příběh jsem už dlouho nečetla. Jenže pak přišel třetí díl a všechno se začalo táhnout a začalo to být takové divné a nudné. Konec byl na mě moc sladký.
Asi to chtělo dotáhnout do jiného konce, nebo trochu přepracovat. Já bych celý příběh pojala trochu jinak, ale to už by byla jiná kniha :)

mcabr
02.12.2019 5 z 5

Tahle knížka je fakt skvělá, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Velmi silný a krásný příběh.

hzd
28.11.2019 5 z 5

Nádherná knížka, nemůžu hodnotit jinak než dát plný počet hvězd.
Za mě hodně silný příběh. Nemohla jsem přestat číst, jak jsem byla zvědavá, jak dopadne. Nebudu nic prozrazovat, přečtěte si jí.

Sam33
11.11.2019 5 z 5

Knihu jsem četla v létě a když jsem ji dočetla, byl to pro mě tak silný zážitek, že jsem si řekla, že to musím trochu zpracovat a pak že bych to nějak sepsala. No nebudu lhát, zapomněla jsem na to. Ale na knihu jako takovou nikoli!
Kniha je skvělá. Napsala ji žena, ale hlavní hrdina je MUŽ a celé téma knihy je takové ženské a ano pro ženy. Už snad tím mě to dostalo. S hlavním hrdinou Tomem jsem nějak splynula a chápala ho. A ano, u knihy jsem brečela. Takže ženy, jestli nevíte co s dlouhými podzimními večery, zapalte si svíčku, připravte si kapesníky, zachumlejte se do deky a čtěte. Až dobrečíte, běžte obejmout své děti a partnera taky. A buďte vděčné za to štěstí, co máte.

Vlcice72
07.11.2019 5 z 5

Moc hezký příběh z originálního prostředí, který mne rychle vtáhl do děje. Doporučuji...

TomasFan
05.11.2019 4 z 5

Čtivě napsaná kniha, dojemný příběh. Tohle fakt můžu, doporučuji i film.

Coco3
16.09.2019 5 z 5

Wow, zasáhla mě a četla se mi skvěle a těžce zároveň. Dokonce i slza padla, jak je život někdy těžký, dopady našich rozhodnutí ve vzteku, strachu, z lásky a umět s nimi žít. Jsem maminka malého chlapce, tak se mě téma asi dotýkalo ještě více, taková lítost nad životy všech zúčastněných. Kniha s pro mě neskutečným morálním přesahem, kdy člověk vlastně neví, komu by měl "správně fandit", protože lásku a štěstí si zaslouží všichni.

micha-ella
16.09.2019 4 z 5

Na začátku vás tento román možná nezaujme, ale každá další kapitola mě přitahovala víc a víc a na konci jsem taky uronila slzu, moc se mi to líbilo. Hvězdičku ubírám za přehnané náhody v konstrukci děje a odbíhání k vedlejším postavám.

4xbabča
15.09.2019 5 z 5

Skutečně nádherná kniha, a napsaná tak pěkně, že se i moc hezky čte. A příběh samotný je o lásce, bolesti, smutku i odpuštění a taky o životním rozhodnutí, co je správné a co je špatné, jak se rozhodnout a neublížit. Je to krásný a silný příběh a zároveň úžasný čtenářský zážitek.

Kopretina_aku
10.09.2019 5 z 5

Příběh o samotě a touze po rodině, o tom, že svědomí se dá jen těžko umlčet.
Příběh o utrpení a odpuštění. Už od začátku je jasné, že rozhodnutí pro jednoho dobré, je pro druhého špatné a nikdy nebudou šťastní všichni. Kniha se skvělou atmosférou, i když jsem prvních 100 stran měla pocit, že čtu romanci na majáku a rozjezd byl poněkud pomalejší.

Lemurka
03.09.2019 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, neotřelý příběh, zajímavé prostředí. Děj jsem značně prožívala a nemohla se dočkat konce, jak to vlastně dopadne. Sama mám malé děti (holku ve věku Lucy), chápala jsem chování obou žen, jejich mateřskou lásku, ale i jak se musela cítit malá Lucy.
Na konci jsem si pobrečela tak, jak se mi to snad u žádné jiné knihy nestalo, tak mě to dojalo.
Dávám jen 4 hvězdy, děj mi přišel lehce utahaný, začátek nudný.

Jandulena
29.07.2019 5 z 5

Když jsem si knihu půjčovala, nevěnovala jsem moc pozornosti co si vlastně půjčuji. Jak jsem se postupně do knihy začítala, byla jsem napnutá a kladla jsem si sama otázky, jak bych se asi zachovala já v takové situaci? Je to rozhodnutí dobré, špatné? Komu vlastně mám fandit? Byl to silný a emotivní příběh. Pobrečela jsem si u něj. Autorka krásně vystihla situaci všech, pocity tam mluví za vše, chápu vlastně všechny postavy, že se zachovaly tak, jak se zachovaly. Opravdu moc povedená kniha.

Han-nah
22.07.2019 5 z 5

U čtení této knihy, jejíž děj mě doslova vtáhl myšlenkami do mé minulosti, jsem se nemohla odtrhnout a hodně jsem si i poplakala. Je pravda, že ať vykonáme jakýkoliv skutek, je rozhodnutí vždy na nás samých. Minulost nás vždy dožene, ale v životě se máme řídit rozumem nebo citem? Sama bohužel jsem děti mít nemohla, byla jiná doba, umělé oplodnění ještě nebylo, adopce pro nás v této době nepřicházela v úvahu. Tak , jak já jsem nepocítila cit mateřský, tak ony neznají bolest z toho, že ty děti mít nemůžete. Celý život si říkáte, "proč". Tolik žen děti má a ani je nechtějí, kdyby mi někdo položil dítě na práh, jak bych se asi zachovala?
Kniha je velice emotivní , nádherný příspěvek hareny.

Siwan
17.07.2019 5 z 5

Recenze skutečně nelžou, je to jeden z těch několika příběhů, které ve vás ještě dlouho rezonují.

haha_ja
16.07.2019 5 z 5

Kniha mě zaujala obálkou, námětem i vysokým hodnocením ostatních čtenářů. Je to velice silný příběh o pravdě a lži, o utrpení nenávisti i lásce a hlavně o odpuštění. Kniha se čte velice dobře a má tzv. spád. Od polivičky knihy už jsem se nemohla doslova odtrhnout a hltala jsem každou větu a chtěla znát osud jednotlivých postav. Dějové zvraty mi nedaly spát. Po dočtení knihy v pozdních nočních či brzkých ranních hodinách jsem ještě dlouho přemýšlela, kolik utrpení bylo postavám naloženo. Jako každé ráno jsem objala své děti, ale to ráno po dočtení knihy jsem se přistihla, že stisk objetí byl silnější, jako bych si uvědomovala prchavost života. Příběh mě velice citově zasáhl. Doporučuji ke čtení. Já měla na konci slzy v očích.

Bauriska
03.07.2019 5 z 5

Naprosto výborná kniha. Z nějakého iracionálního důvodu jsem se bála, že se mi to bude těžce číst. Ale byl to naprostý opak. Četla se tam lehce, nutila mě každou volnou chvíli číst alespoň pár řádků. Tady nebylo jediné slovo, jediné písmenko navíc, ani nechybělo. Pro mě byla dokonale napsána.

I psychologie postav byla výborně vykreslená. Málokdy se stává, že mi všechny postavy byli blízké, každé jejich jednání, ať dobré nebo ne, jsem plně chápala.

Je tu vidět, co člověk udělá z lásky, v zoufalství.. co s člověkem udělá vnitřní vina, a také ztráta. Velmi bolestný příběh..

koniklecka
03.05.2019 5 z 5

To je moje kniha roku 2018. Často na ni vzpomínám. Dostal mě příběh. A hlavně popis lidských nutkání, tužeb, strachů a pohnutek. Doporučuji přečíst matkám, které mají třeba krizi s dětmi a podobně ;)

Epes
14.04.2019 5 z 5

Hluboký příběh, který nám ukazuje, že jsou v životě dilemata, která nemají řešení a jimž fakticky nejde předejít. Mám silné pochopení pro všechny hrdiny knihy, nikoho nesoudím. Svět prostě není černobílý a není ani spravedlivý, i když bychom si to mnohdy přáli (a zasloužili).

SakuraLuci
12.04.2019 4 z 5