Světla zimní noci

Světla zimní noci https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386213/bmid_svetla-zimni-noci-v5u-386213.jpg 4 415 156

Nou vyhnali z domova a přinutili ji vzdát se svého dítěte, protože otěhotněla s německým vojákem. Žije a pracuje na malé železniční zastávce, kde jednoho dne zastaví vagon plný židovských nemluvňat směřující do koncentračního tábora. V okamžiku, který převrátí celý její život naruby, Noa bez rozmyšlení popadne jedno z dětí a uteče s ním do zasněžené noci. Útočiště nalézá u kočovného cirkusu, kde se musí naučit nebezpečnou akrobacii na visuté hrazdě, aby skryla svou pravou identitu. I přes počáteční neshody se spřátelí s akrobatkou Astrid. Když ale pravda vypluje na povrch, musí se obě rozhodnout, zda je jejich výjimečné přátelství dokáže spasit, nebo jestli tajemství, která ukrývají, vše zničí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Orphan's Tale , 2017

SumýšIrena
01.02.2022 5 z 5

Tak to je to nejlepší, co jsem od této autorky četla. Děj je krásně propracovaný, postavy lidské a uvěřitelné a vše ještě vylepšuje překvapivý, dojemný konec. Další bod přidávám za to, že jsou všechny otazníky na konci vysvětleny.

peterkovasona
11.01.2022 5 z 5

Krásný, silný a dojemný příběh. Do poslední strany čtenář neví jak to vše dopadne. Jsem u této knihy nadšená

martineden
07.01.2022 3 z 5

Není to vůbec špatné čtení, napínavé, dojemné, srdcervoucí. Ale asi jsem už toho z válečného období četla moc, i když prostředí cirkusu mě v této knize velmi zaujalo.

Kajo98
21.12.2021 4 z 5

Pre mňa netradičný žáner ale kniha si ma hneď získala a vedel som sa vžiť do správania jednotlivých postáv... Koniec ma chytil za srdce a nedokázal som ho cez slzy dočítať... Jediné negatívum alebo pozitívum (podľa toho z ktorej strany to zoberiete) bolo, že prídeh nieje skutočný.

vladka200
17.12.2021 5 z 5

Nádherná knížka se zajímavým obsahem.Moc hezky se mi četla.Určitě se k ní ještě někdy vrátím.Od této spisovatelky mi ještě chybí Velitelovo děvče

sidonka
17.12.2021 5 z 5

Wau, to byla krásné čtení, ke knížce jsem se dostala úplnou náhodou a strhla mě od první stránky, při čtení se mi na tváři objevoval úsměv, ale občas i slzy, cesty dvou žen, které se setkaly u cirkusu, byly poutavé, knížku zařazuji mezi mé oblíbené

GaleW
01.12.2021 3 z 5

Knížka se četla dobře, ale na mě to prostě pořád působilo smyšleně, vím, že příběh vymyšlený je, ale představovala bych si, že mě to více osloví, bude působit víc uvěřitelněji, škoda.

Lucie311
26.11.2021 3 z 5

Příběh určitě zajímavý ale něco jsem postrádala, něco scházelo. Konec velice dobrý.

evask
08.11.2021 4 z 5

Dobrý, ale přece jen k pěti hvězdičkám trochu chybělo.

marketa1860
25.10.2021 4 z 5

Krásná kniha, pro mě naprosto nové informace týkající se života kolem cirkusu. Smutné téma přátelství vyhnané, neskutečně statečné dívky a zralé zklamané ženy. Hledají k sobě cestu a v momentu, kdy ji naleznou, se všechno pokazí...
Autorka sepsala vymyšlený příběh, nicméně základy staví na realitě. Cirkusové prostředí nastudovala, mluvila s dobovými svědky. Dodává to knize punc opravdovosti.

maha75
24.10.2021 5 z 5

Krásný příběh...

bamba
23.10.2021 5 z 5

Krásna kniha, chytila za srdce, stojí za prečítanie a posunutie ďalej..

Jana-Marie
19.09.2021 5 z 5

Nádherná kniha, která se četla sama - krásný příběh, který určitě stojí za přečtení.

Prateri
10.09.2021 5 z 5

Vidíte tu krásnou obálku knihy? To je něha, klid zimní moci a mír. Ale o míru si mohou lidé pod cirkusovým stanem nechat pouze zdát. Ve světě je válka, a ta začne prověřovat sílu přátelství, pomoci, lásky i zrady. Světla zimní noci je krásný příběh i o osobní statečnosti. Zase bych nějakou tu hvězdičku dopřála ráda této knize navíc.
A abych nezapomněla - cirkus jsem měla jako dítě ráda, byl to pro mne se sestrou svátek, když nás rodiče vzali na představení do Českých Budějovic.

Aannaa019
02.08.2021 4 z 5

V rámci žánru velmi slušná kniha. Četla se téměř sama. Dobře vykreslené postavy, uvěřitelný děj

Marika Vanova
21.06.2021 5 z 5

Úžasná kniha. A co víc se skutečnými příběhy v pozadí, což mám ráda. Pam Jenoff mě opět přesvědčila, že je to skvělá autorka.

Gibis
14.06.2021 5 z 5

Knihu jsem začala číst na doporučení mých oblíbených čtenářů zde na Databázi. Sama bych si téma cirkusu nevybrala, protože cirkus mě nikdy moc nebavil, ani jako dítě, tehdy jsem se spíš bála, že akrobaté jsou moc vysoko a při vystupování se zvířaty mě děsil zvuk svištícího biče. Takže od knihy jsem příliš neočekávala a navíc když jsem zjistila, že je to příběh válečný, skoro jsem to chtěla vzdát. Ale udělala jsem moc dobře, že jsem ve čtení pokračovala. Silný příběh, který mi cirkus přiblížil ze zcela jiného úhlu, obzvlášť když autorka v doslovu zmiňuje, že se inspirovala skutečnými osobami, i když příběh je smyšlený.
Myslím, že je nutné válku neustále připomínat a hlavně nevidět jen obrovská čísla mrtvých, vyhlazených, ale uvědomovat si, že za každým z těch čísel je příběh, člověk, jeho rodina, blízcí.

yetti09
25.05.2021 3 z 5

Za mě 3,5⭐️
Nejprve se mi do knihy nechtělo, ptotože cirkusové prostředí mi není vůbec blízké, ale četlo se to dobře, kniha je opravdu dobře napsaná.
Problém jsem měla s postavou Astrid, která mi neskutečně lezla krkem. Samotný závěr knihy byl pro mě překvapující, ale zároveň mě nešokoval - což asi měl.

zandu
20.05.2021 5 z 5

Silný příběh. Na konci ukápla slzička. Nádherná kniha, dá-li se to o tomto tématu takto říct.

esma
16.05.2021 4 z 5

Přestože války jsou synonymem toho nejhoršího, co v člověku je, souběžně se v těchto těžkých časech objeví i obětavost, odvaha, soucit a schopnost konat, byť s vědomím, že to může končit vlastní smrtí.
Člověk má tolik tváří...