Křídla osudu

Svět zlodějů je jedinečný zážitek: výplod obrazotvornosti, svět, kde neplatí zákony, kde vládnou násilí a prohnanost a magie je stále mocná; přivedený na svět současnými špičkovými spisovateli fantasy, kteří navzájem užívají své postavy (ale nelikvidují si je… nebo aspoň ne příliš hojně!) Válka na Zdi čarodějů pokračuje a Asylum zaplavuje vlna nepředstavitelné hrůzy. Černé umění povolává do bitvy samotné mrtvé!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24146/kridla-osudu-VRH-24146.png 411

Svět zlodějů 6.

Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno, Perseus, Luboš Falout

Wings of Omen, 2002

Kniha Křídla osudu

yerry
15.11.2018

Udalosti v Asylu sa dávajú do pohybu. Je už jasné, že Beaysibovia, národ s rybými očami sú okupanti utekajúci pred uzurpátorskou mocou vo svojej vlastnej krajine. Civilizačne sa zdajú byť vyššie postavení ako obyvatelia Asyla, ale na druhej strane, chýbajú im niektoré vlastnosti a zručnosti domáceho obyvateľstva. Jedni druhých príliš nechápu i keď aj v tomto ohľade sa nájde pár svetlých výnimiek. Zdá sa, že konflikt je neodvratný.

Vládnuci rankanci prišli o svojho boha Vashanku, zažili politický prevrat a vo vojnovom ťažení ich strieda porážka za porážkou. Konflikt sa črtá aj na tej vyššej – božskej rovine. Starí bohovia sa hlásia k slovu a do božského panteónu sa derú aj bohovia noví.

Tento zväzok bol zasa o niečo lepší ako ten predchádzajúci. Nič svetaborné a mimoriadne sa tu však nenachádza. Kvalita jednotlivých poviedok neklesá pod priemer, tri z nich majú kvalitatívne stúpajúcu tendenciu. Tie tri, ktoré ma zaujali o čosi viac sú Dcera slunce , Gyskuras a Opeřená ryba z hlubin .