Svět Vikingů: kulturní atlas

Svět Vikingů: kulturní atlas https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79994/bmid_svet-vikingu-kulturni-atlas-wrf-79994.jpg 5 19 2

Komplexní obraz vikingského období skandinávských dějin (8.–11. století).

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , Knižní klub

Cultural Atlas of the Viking World , 1994

BorknagarSK
28.09.2023 5 z 5

Kto sa zaujíma o svet Vikingov, pri tejto knihe príde na svoje. Kniha nerozpitváva určitú časť, ale je komplexne zameraná na celé vikingské obdobie. Prináša základnú časovú a zemepisnú os celej tejto éry. Je prehľadná, len občas to zaškrípe pri delení článkov a strán, treba si na to zvyknúť a trošku sa orientovať. Inak absolútne jej nie je čo vyčítať, stručné, jasné a výstižné. Doplnené bohatou dávkou ilustrácií, obrázkov a máp. 9/10

Aileena
16.02.2019 4 z 5

Určitě zajímavá kniha, která je spíše komplexním přehledem, těžícím z dochovaných nálezů pozůstatků osad a nalezených předmětů. Není zde příliš prostoru pro spekulace a tudíž nezabíhá příliš do hloubky témat. Pokud se dostanete k nejasné hypotéze, pokládají autoři spíše otázky vhodné k zamyšlení.
Mám jedinou závažnou výtku patřící finální úpravě knihy. Je naprosto běžné, že čtete kapitolu a stránka končí rozděleným slovem. Př. Odtud pochází exotické zboží, zla- ... otočíte stránku a ejhle slovo nepokračuje, protože následující dvoustrana je věnována nalezeným zbytkům pevnosti Eketorp na ostrově Öland. pokračování oné věty, povětšinou rozděleného slova najdete, až když otočíte další dvoustranu a kolikrát ještě v úplně posledním odstavci za jinou vsunutou zajímavostí. Než jsem na tento fakt přišla, dohánělo mě to k šílenství. Myslela jsem, že mám nějaký špatný, nekompletní výtisk...
Po odhalení této editorsky necitelné "záludnosti" se kniha (formát větší A4, fakt nečekejte "knížku" klasických rozměrů) četla již sama.
Ocenila jsem množství fotografií, kreseb a zejména tématických map.

Vikingové středověk Skandinávie raný středověk severská mytologie

Autorovy knížky

1998  93%Svět Vikingů: kulturní atlas