Rozpolcení

Rozpolcení https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146518/bmid_rozpolceni-a3B-146518.jpg 4 434 60

Svět Tryllů / Trylovia série

Obětuje Wendy pravou lásku pro záchranu přátel? Když Wendy Everlyová objeví pravdu o svém původu, dojde jí, že její život už nikdy nebude takový jako předtím. Stále však přicházejí nová a nová překvapení. Dozvídá se, že její spojení s Vittrou je velice úzké, užší než si kdy dokázala představit, a že Vittra se nezastaví před ničím, aby ji získala na svou stranu. Pokud Wendy dokáže ovládnout své schopnosti a pokud se provdá za stejně mocného Trylla, jako je ona sama, bude mít moc ochránit Trylly před válkou s Vittrou. To pro ni však znamená, že se musí navždy vzdát Finna, svého milovaného ochránce, a že musí zapomenout i na Lokiho, okouzlujícího markýze z Vittry. Je rozpolcená mezi svými vlastními touhami a potřebami lidu, mezi láskou a povinností. Wendy se musí rozhodnout, kterou cestou se vydá. Pokud se rozhodne špatně, může ztratit vše a každého, na kom jí záleží, v obou jejích světech.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Torn , 2010

angelbooks
02.11.2014 5 z 5

Musím říct, že druhý díl byl stejně dobrý, snad i lepší ( nejsem si jistá, protože jsem 1.díl četla více jak před půl rokem ).
Vadilo mi jak se Finn choval, ale pro oba ( jeho i Wendy ) to snad tak bude lepší.
Nevím jak vy, ale já si Lokiho docela oblíbila ( a myslím, že Wendy taky :D ), docela si přeju, aby se ve 3.díle dali ještě víc dohromady.
Ještě, že jsem si v knihovně pučila 2 a 3 díl naráz :D, jinak bych samou zvědavostí nevydržela :D.
Velmi doporučuju :).

Dandulka
01.09.2014 5 z 5

Tahle série fakt nemá chybu! Ještě třetí díl a konečně se dozvím, jak to dopadne. Jdeme na to!

anibeni
15.08.2014 4 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu - opět jsem to přečetla jedním dechem... velmi zajímavý námět...

zuzuky56
04.08.2014 3 z 5

Kniha mě moc nebavila. Velice mi připomínala dívčí romány a jindy zase fantasy. Nejlepší postavou je Loki.

ph-m4367
02.07.2014 5 z 5

Další úžasný díl této trilogie... Knihu jsem přečetla jak nejpomaleji jsem dokázala jelikož by mě pravděpodobně zabilo kdybych ji přečetla za jeden den... Loki tu knihu zase víc oživil a skutečně jsem doufala že se Wendy sebere a uteče s ním... Jinak Wendy se začíná více chovat jako královna kterou má být... Trochu mě to zklamalo doufala jsem že zůstane pořád tou Wendy ale mám pocit že se začiná měnit na Eloru... Nemohu uvěřit zjištění o Toveovi...[MOŽNÝ SPOILER] ... Zdǎlo se mi trochu divné že neprojevuje žádný cit k Wendy ale tohle jsem nečekala... Na konci knihy kde jsou krátké povídky z pohledů Finna,Tovea a Lokiho jsem si teprve plně uvědomila že Tove je gay když mluvil s Bainem... Celkově byla kniha super ale bylo mi trochu líto že tam bylo tak málo Rhyse ale co se dá dělat autorka musela dát prostor jiným postavám.

katerinad
17.06.2014 4 z 5

Tento díl byl lepší, než první, objevila se postava Lokiho, který je mi milejší než Finn a doufám, že v dalším díle ho bude víc. Elora konečně projevila trochu citu a konečně se taky dostáváme k rozvoji schopností, které Wendy má.

renefer
25.04.2014 5 z 5

Druhý díl je stejně dobrý jako první. Možná jsem čekala trochu dramatičtější konec, ale už se těším na pokračování.

Dela90
15.04.2014 5 z 5

Z knížky jsem mírně rozpolcena. Ano, název naprosto vystihuje celou knihu. Ze začátku mi to připadalo trošku hektické, jak se Wendy míhala mezi světem lidí, Vittrou a pak Trylly. Naopak se mi zalíbil Loki, který coby nepřítel Wendy, se choval jako přítel. Nebudu zalhávat, že tím si mě právě získal. Dokonce předčil i Finna, kterého jsem v prvním díle milovala. První díl byl perfektní, k tomuto druhému mám jisté výhrady. Ale i tak hodnotím pozitivně a už se těším na další díl!:)

Katee
25.01.2014 5 z 5

Opět skvělá knížka, výborně napsaná... :) Nechtěla jsem, aby Wendy skončila s Lokim. Ne že bych ho nenáviděla, ale naplno si mě získal až v závěrečné povídce :D Chci si co nejdřív koupit poslední díl :)

TerkaM
14.12.2013 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a přišla mi i daleko víc dojemnější než první díl :) a samozřejmě se těším i na třetí, který jsem bohužel zatím nenašla v knihovně..

Jaňulle
22.11.2013

kniha je ůžasná a těším se na třetí díl :))

PiperW
15.11.2013 5 z 5

Nejsem si jistá, jestli mně více nadchl první nebo druhý díl, ale nejspíše tenhle byl o něco lepší :) bylo tam všechno co od knihy očekávám, dokonce i zápletka a napětí se našla, moc mně tato serie baví a těším se na závěrečný díl, koho di Wendy vybere, přestože mi bude líto, že to skončí :(

Jaňulle
14.11.2013

fakt hezká knížka,akorát mě vytáčí,jak má pořád Wendy ty otravný otázky!

Sima:)
07.11.2013 5 z 5

super knizka :)

psirena
18.10.2013 4 z 5

Tento díl je slabší než díl první a zaostává i za třetím. Přesto je to pokračování příběhu, který vygraduje ve třetím díle a musí být odvyprávěn. Aby došlo k zdárnému vyvrcholení musí mu předcházet i jistá předehra.

Domča
27.09.2013 4 z 5

Kromě toho, že se mi nelíbí ten název se mi líbilo všechno. Wendy dostala racionálnější projev, další postavy v příběhu byly jen plus. Líbilo se mi, jak si autorka pohrála s hrdiny a bylo vidět, jak se vyvíjejí a vyspívají. Jak to dopadlo s Tovevem mi bylo jasný od první večeře v prvním díle, ale nevadilo mi, že mě to nepřekvapilo. Opravdový plus pro mě bylo přidání závěrečné \"povídky\", to se autorce opravdu povedlo. A celkový dojem z knížky je, že jsem spokojená a vrhla jsem se hned na poslední :)

Niki
25.09.2013 4 z 5

Mě se tento díl líbil nejméně, připadalo mi, že většina věcí, které se tam děly, byly negativní. Děj ale plynul rychle, za což jsem byla ráda.

zama15
27.08.2013 5 z 5

Velice dobrý díl! :3 Třetí bude taky určitě super! :)

ciniminisek
14.02.2013 5 z 5

Výborná série. Těším se na další díl, bude to ještě zajímavé. Jsem velmi zvědavá na pokračování.

Gwendolyn
13.02.2013 5 z 5

Je to dobrá knížka, ale zklamala mě první díl byl lepší.