Dědička

Dědička https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141891/bmid_dedicka-IwG-141891.jpg 4 551 110

Svět Tryllů / Trylovia série

Když bylo Wendy pouhých šest let, matka se ji pokusila zabít. Tvrdila jí, že je monstrum. O jedenáct let později se Wendy začíná obávat, že matka měla tehdy možná pravdu. Dochází jí, že asi není tím, kým si po celý život myslela, že je. Toto poznání jí pomáhá odhalit Finn Holmes. Finn, záhadný spolužák, zprvu Wendy jen neustále pozoruje. Něco na něm Wendy neskutečně přitahuje, ale zároveň děsí. S jeho pomocí se dozví i pravdu o sobě a svém životě: Jako miminko byla zaměněna s jiným dítětem, chlapcem. Ještě v šoku se Wendy vydá s Finnem za svou pravou matkou. Netuší ale, co ji tam čeká... Nový domov Wendy nutí nechat dosavadní život za sebou, zapomenout na školu jí problém nedělá, ale jak se vypořádá se ztrátou svého bratra a tety? Wendy se musí poprat se svým novým údělem a s tím, že ani u své pravé matky nenajde city, které celé dětství tak moc postrádala. Co když bylo vše ve vašem životě postaveno na lži?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Switched , 2010

ph-m4367
30.06.2014 5 z 5

Na této knize se mi líbilo to že byla v celku originální a nepoužívala stereotypní bytosti jako upíry,vlkodlaky,čarodějnice, víly atd. Naprosto sem si zamilovala Tovea. Přijde mi že autorka dala postavám život a Tove byl ta povahově nejzajímavější postava dle mého názoru. Každopádně je to skvělá kniha a rozhodně doporučuji přečíst!

Roselunda 1928
16.06.2014

Hele - kde se to dá sehnat? :DDDD

katerinad
08.06.2014 4 z 5

Kniha byla lehce napsaná, četla se moc dobře, přesto mám pocit, že jsme se moc nedozvěděli, všechno bylo okrajové, čekala jsem že hlavní hrdinka více objeví své schopnosti, o kterým se na začátku mluvilo dost, ale pak to nějak utichlo, vím že je to jen první díl trilogie, takže se k tomu určitě ještě dostane. Jinak konec - útěk - mi přišel trochu divný, jako by to autorka ještě chtěla stihnout v první knize, ale už se jí to nechtělo moc psát.

Kaka.cs
15.05.2014 5 z 5

Zajímavý nápad. Knížka měla spád, byly tam dramatické momenty a vtipné scény. Do poslední kapitoly nebylo jistě, jak to dopadne, takže mě udržela celou dobu v napětí. I když jsem očekávala, že to dopadne trošku jinak. Ale jsou ještě dva díly - snad to skončí happy-endem.

Liyz
12.05.2014 5 z 5

Táto knižka nesklamala. Je venovaná síce mladšiemu čitateľovi ako som ja, ale ak máte radi "tínedžerské" príbehy, tak toto je jeden z tých vydarenejších.

renefer
25.04.2014 5 z 5

V kategorii romantické fantasy do 15 let si tahle knížka zaslouží plný počet bodů. Popravdě jsem nějak přehlédla, že je pro mládež, ale byla jsem mile překvapená. Určitě můžu doporučit i starším ročníkům :-)

lindanguyenol99
31.03.2014 4 z 5

i když jsem si ji koupila za pouhých 39 kč líbila se mi jen jsem čekala úplně něco jiný ho (díky názvu)

Dela90
18.03.2014 5 z 5

Knížku jsem přečetla doslova jedním dechem. Je úžasně čtivá. Už od začátku se mi líbil Finn, coby takový pan tajemný. Tvrdý nepřístupný svým citům a pak jako by ho obměkčila už jen její přítomnost. Z knížky jsem naprosto uchvácena, příběh plný napětí, lásky, přátelství, ale také se špetkou dramatu. Šíleně se těším na další díl :)

gfdsa123
13.03.2014 5 z 5

Líbilo se mi, jak se děj vyvíjí. Je to velni čtivá knížka, a to hlavně kvůli tomu, jak autorka vymyslela uzavřený svět Tryllů. Nejzajímavější byl závěr, protože díky tomu se nemohu dočkat dalšího dílu, kde snad bude ujasnění se skupinou Vittra!

angelbooks
28.02.2014 5 z 5

Kniha mě zaujala hlavně Názvem. Dědička, každý si pod názvem může představit něco jiného ale když jsem zjisila co je Wendy doopravdy zač tak mě to ani moc nezaskočilo říkala jsem si proč by po ní Vittra jinak šli kdyby neměla nebo nebyla někdo na vyžší úrovňi.

Jinak jsem hlavní hrdinku úplně zboužnovala pak jsem si taky oblíbila Matta a víc než Mata jsem měla radši Rhyse. Nejprve mě štvalo že nikdo nechtěl Wendy říct co je Rhys zač a když jsem to zjistila byla jsem úplně zaskočená :D...
Hlavní hrdinka má zápornou moc což se mi líbilo byla to změna oproti jiným knihám co čtu. Docela mě zklamalo jak se chovala její pravá matka, ale částečně jsem ji vlastně chápala. Finn a Wendy, hmmm, zajímavá dvojice :D

~.Lucy.~
02.02.2014 3 z 5

Byla to konečně změna. :) Pro jednou je hlavní hrdinka svým způsobem na té "špatné straně", co ubližuje lidem, i když si to ani neuvědomuje. Finn, je .. nechci říct ohraná postava, ale takový typ kluka je v každé knize i když je to pokaždé jiné. :-) Příběhy podvrženců je rozhodně neohrané téma takže rozhodně velké plus. Knížka sama o sobě už obsahem průhlední. Tove byl naprosto skvělý a povídka na konci snad zajímavější než celá kniha.

salvatore
14.01.2014 5 z 5

Je to zajímavá a pěkná knížka moc se mi líbila hlavně ten nápad.

deedulka
04.01.2014 4 z 5

Děj knihy nebyl nijak obsáhlý, ale příběh se dobře četl. A opravdu mi připomínal děj filmu Deník princezny. Wendy se dozví, že je princezna, ale nijak o to nestojí a navíc je tam její pohledný bodyguard Finn. :) Téma prolínání společenských vrstev a rodičovských pudů...

TerkaM
14.12.2013 5 z 5

Když jsem ji spatřila v knihovně, musela jsem si ji okamžitě půjčit a pak jsem ji také ihned začala i číst a líbila se mi :) a při mnohých scénách jsem měla pocit, že se rozbrečím, i když to až ke konci a taky při scénách s Finnem :)

Lea
24.11.2013 3 z 5

Po poutavém začátku se dostavilo obrovské zklamání. Úvod ale rozběhla autorka s grácií, to se musí nechat. A zbytek? Bohužel, bavilo mě to stále míň a míň. Trylle? No dobrá, to je vcelku originální námět. Zpracování už tolik ne. Připadalo mi to takové popisné, bez opravdových emocí, které od YA série zaměřené spíš na dívky bůhvíproč očekávám. Všechno se odehrávalo tradičně, bez nápadu, jedna předvídatelnost za druhou. Nejvíc mi lezl na nervy asi Matt. Čí bratr se chová jako hysterická žárlivka? Vždyť to bylo vůči jeho sestře skoro až perverzní! Finn byl celkem fajn, Rhys se mi líbil. Hlavní hrdinka moc ne. Z nenapravitelné rebelky jako mávnutím kouzelného proutku citlivá a lítostivá dívka? Nevěřím. Zbytek je alternace na Deník princezny s prvky fantasy. Číst se to dá, ale bez dalšího dílu to docela klidně vydržím.

Jaňulle
14.11.2013

Tuhle knížku prostě miluju......!!

ElisR1
16.10.2013 4 z 5

Ze začátku to nebylo nic moc. Docela nuda, ale posledních pár kapitol jsem se opravdu začetla. Konec mě příjemně nalákal na druhý díl.
Nelituji stráveného času čtením této knihy, ale znova bych ji už asi nečetla.

Iworri
06.10.2013 2 z 5

Nuda, nezajímavý, nedočtený - VRACÍM.

Domča
27.09.2013 4 z 5

Začnu negativy. Nebyla jsem si tak úplně jistá tématem trolů, kteří jsou všichni krásní a mocní a ani Wendy se mi moc nezamlouvala - to její neustálý vyšilování, dětinský chování a podobný výlevy. Dost věcí pro mě bylo taky předvídatelných.

Ale (a teď přijdou ty pozitiva), líbilo se mi, jak se děj kroutí, byla jsem zvědavá na Finna a opravdu jsem uvítala přidávání nových postav do děje. Zamilovala jsem si Matta a přišlo mi (a to po celou sérii), že nejvtipnější hlášky měl právě on. Taky se mi líbila myšlenka zradvýho stravovaní, protože to jsem celá já :D Nakonec mi to přišlo napínavý a když jsem si zvykla na styl a hlavní hrdinku, četlo se to jedna radost. Úplně nejlepší byl závěr, protože díky tomu jsem běžela hned do knihkupectví a koupila si další díl... a pro jistotu i ten poslední :)

psirena
18.09.2013 5 z 5

Nejdříve mě v knihovně zaujala obálka. Co se týče příběhu, tak jsem si říkala, že to je jako v každé jiné sci-fi pro náctileté. Ale už ten začátek, kdy se hlavní hrdinku pokusila zabít "matka" v šesti letech, cosi napovědělo. Byl to moc hezký příběh. Už se nemůžu dočkat, až se pustím do dalších dílů.