Dědička

Dědička https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141891/bmid_dedicka-IwG-141891.jpg 4 551 110

Svět Tryllů / Trylovia série

Když bylo Wendy pouhých šest let, matka se ji pokusila zabít. Tvrdila jí, že je monstrum. O jedenáct let později se Wendy začíná obávat, že matka měla tehdy možná pravdu. Dochází jí, že asi není tím, kým si po celý život myslela, že je. Toto poznání jí pomáhá odhalit Finn Holmes. Finn, záhadný spolužák, zprvu Wendy jen neustále pozoruje. Něco na něm Wendy neskutečně přitahuje, ale zároveň děsí. S jeho pomocí se dozví i pravdu o sobě a svém životě: Jako miminko byla zaměněna s jiným dítětem, chlapcem. Ještě v šoku se Wendy vydá s Finnem za svou pravou matkou. Netuší ale, co ji tam čeká... Nový domov Wendy nutí nechat dosavadní život za sebou, zapomenout na školu jí problém nedělá, ale jak se vypořádá se ztrátou svého bratra a tety? Wendy se musí poprat se svým novým údělem a s tím, že ani u své pravé matky nenajde city, které celé dětství tak moc postrádala. Co když bylo vše ve vašem životě postaveno na lži?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Switched , 2010

Jessee
24.02.2015 5 z 5

Četla jsem ve slovenštině a bezva :)

Majča Mishix
30.01.2015

Tato kniha je super a teď na mě čeká druhý díl

Aléda
18.01.2015 5 z 5

Fakt se mi to strašně líbilo! Ani na chvíli jsem se nenudila. Wendy mi přišla fajn a Finna jsem si zamilovala :) Hrozně se mi líbil nápad Tryllů a jak se Wendy učí být princeznou (docela jí závidím :D) Už se neskutečně těším na další díl!!! 5*

Formiska
09.01.2015

Neprodáváte někdo tuhle knížku??nikde se nedá sehnat 1.díl..:-(

Adele02
03.12.2014 4 z 5

Upřímně, podle začátku jsem to čekala asi o něco horší, než to skutečně bylo. Finn mě tedy neskutečně štval a Wendy na tom nebyla o moc líp - vlastně všechny postavy až na Willu mi šly krkem, už se těším na Lokiho -, ale jo, bylo to fajn.

Nikuš16
29.11.2014

Suprová ;)

Kao
23.11.2014 3 z 5

Čekala jsem od toho trochu víc.... Kniha mi přišla jako typický příběh o obyčejné holce,které se rázem změní celý svět,zjistí že ve skutečnosti není člověk,a že jednou bude vládnout svému národu.... ale dobře se to četlo a kdybych narazila na další díl tak si ho přečtu...doporučuji všem,kteří mají rádi knížky o obyčejných holkách s neobyčejným osudem:))

TheB
18.11.2014 4 z 5

Kniha se četla skvěle, za chvíli jsem jí měla přečtenou. Wendy jsem si hned oblíbila, konečně nějaká "normální" holka :D Líbí se mi taky nápad. Hned se vrhnu na další díl :)

julliette
12.11.2014 5 z 5

Je to opravdu zajímavá kniha. Finn se mi zalíbil, jak pomáhal Wendy stát se princeznou. Jen mě trochu zarazilo, že její matka jim jejich lásku nepřála, já se jí nedivím, když měl tak nízké postavení. Ale ten konec mě přinutil vyletět do knihovny, půjčit si další díl. Knihu jsem přečetla jedním dechem.

saphe
05.11.2014 4 z 5

Na tuhle knížečku jsem se opravdu těšila :) Je to spíše oddychovka, ale je čtivá a má celkem chytlavý děj, i když musím říct, že na konci to už bylo možná i trochu přehnané.... Rozhodně se chystám přečíst si další díly :) Doporučuji :))

martina5069
21.10.2014 5 z 5

Naprostej mazec :-) Strašně dlouho sem nad knížkou otálela a pak sem se rozhodla že si jí přečtu a jak to dopadlo? No asi v půlce knížky sem valila do knihkupectví pro další dva díly!
Pŕíběh je totiž úplně boží jenom mě mrzí že sem si tady přečetla spoilery protože sem myslela že když je zamilovaná do Fina tak to bude i pokračovat ale jak vidím tak nebude a to mě mrzí. Ale tak třeba Loki nebude takovej blb jak si myslím i když Fina sem si zamilovala hned :-) No a ted´ hurá na dalši díl.....

Ailin
24.09.2014 5 z 5

Skvělá knížka s perfektním příběhem :) Mohu všem jen doporučit :)

Freecaket
12.09.2014 3 z 5

Po knize jsem sáhla jako po oddechovce, protože už nespadám úplně do cílové skupiny. Ale příběh mě překvapil. Než hlavní postava, jsem si spíš oblíbila chlapecké postavy, i když na můj vkus pak bylo až moc ctitelů na jednu dívku. Ale líbil se mi svět, který autorka vymyslela. Nejsou tam klasické fantasy postavy, což v dnešní době potěší a docela mě nadchlo, jak to mají vyřešené s výchovou dětí. Určitě si plánuji přečíst zbylé díly, snad mě nezklamou.

pajka0071
28.08.2014 5 z 5

Rozhodně jedna z mých nejoblíbenějších knih. Měla jsem to hned přečtené a hned jsem letěla do knihkupectví pro druhý i třetídíl. Skvělá kniha, doporučuju!!!

Dandulka
28.08.2014 5 z 5

První díl se mi moc líbil a jsem zvědavá na pokračování, už teď vím, že se do něj začtu a sjedu ho jedním dechem.

Ami Arnerllová
27.08.2014 4 z 5

Tuhle knihu jsem četla poprvé tak před rokem. To se mi neskutečně líbila! Ale když jsem si Dědičku přečetla nedávno, byl můj názor poněkud jiný. Chyběl mi tam humor a Wendy mi přišla taková nafoukaná. Ostatní dva díly byly ještě hezčí než tenhle, protože tam byl Loki, kterého jsem si tutově zamilovala!
Knihu bych doporučila spíš mladším čtenářům, ale...! Zase ne tak malým :) Každopádně pro moje jedenáctilelé/dvanáctileté já to bylo...no, vcelku zajímavé.

Mandie
17.08.2014 4 z 5

Původně jsem dala pět hvězdiček, ale nakonec jsem se rozhodla pro čtyři, protože k tomu mám jisté výhrady. Zaprvé se mi zdálo, že jsme se o Wendy vůbec nic nedozvěděli. Jasně, víme, kým je, ale jakou má povahu? Jaká je? Přijde mi taková, nevím, nijaká. Příběh také postrádal trošku originality a lepší promyšlení tryllského světa, trošku mě to zklamalo, že jsou skoro jako lidé, nic extra speciálního. Ale něco na téhle knížce mě nedovolovalo se od ní odtrhnout, nemohla jsem ji odložit. Začátek byl obzvlášť napínavý, prostředek trochu nudný, ale konec byl taky velmi napínavý a intenzivní. Co mi na téhle knížce přišlo nejlepší byla ta věc s obrazy-pěkně děsivé, ale úžasné. Taky se mi líbí vztah mezi Finnem a Wendy. Žádné klišé, aspoň zatím. Jinak všechny postavy kromě Wendy mi přišly pěkně barvité, obzvlášť jsem si oblíbila Tova, Matta, Eloru a Willu. Ale co mi na téhle knížce chybělo byl humor. Všechno bylo tak....vážné. Každá, i sebesmutnější knížka potřebuje kapku humoru. Škoda. Ale stejně se mi knížka líbila. Byla celkem originální, těším se na další díl. :)

anibeni
12.08.2014 4 z 5

Potřebovala jsem přečíst něco, co by mě zaujalo a přitom to nebylo až tak moc náročný... Tahle knížka je přesně to, co jsem měla na mysli... zajímavý námět, nečekané zvraty, velmi protichůdné postavy a víceméně nepředvídatelný děj... jo, bylo to dobrý..

zuzuky56
04.08.2014 3 z 5

U této knihy mě zklamal a znudil začátek. Než se propracovalo do nějaké akce, tak jsem ji asi pětkrát odložila. Později už to bylo lepší. Ale znám i lepší knihy.

Hanča889
17.07.2014 4 z 5

Celkem pěkná knížka ale četla jsem i lepší :(