Dědička

Dědička https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141891/bmid_dedicka-IwG-141891.jpg 4 551 110

Svět Tryllů / Trylovia série

Když bylo Wendy pouhých šest let, matka se ji pokusila zabít. Tvrdila jí, že je monstrum. O jedenáct let později se Wendy začíná obávat, že matka měla tehdy možná pravdu. Dochází jí, že asi není tím, kým si po celý život myslela, že je. Toto poznání jí pomáhá odhalit Finn Holmes. Finn, záhadný spolužák, zprvu Wendy jen neustále pozoruje. Něco na něm Wendy neskutečně přitahuje, ale zároveň děsí. S jeho pomocí se dozví i pravdu o sobě a svém životě: Jako miminko byla zaměněna s jiným dítětem, chlapcem. Ještě v šoku se Wendy vydá s Finnem za svou pravou matkou. Netuší ale, co ji tam čeká... Nový domov Wendy nutí nechat dosavadní život za sebou, zapomenout na školu jí problém nedělá, ale jak se vypořádá se ztrátou svého bratra a tety? Wendy se musí poprat se svým novým údělem a s tím, že ani u své pravé matky nenajde city, které celé dětství tak moc postrádala. Co když bylo vše ve vašem životě postaveno na lži?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Switched , 2010

Walris
21.02.2019 3 z 5

Dopředu upozorňuji, že hodnotím celou sérii 3 dílů...
Ačkoliv zcela jistě nejsem cílová věková skupina musím říct, že na oddechové čtení jsou tyto knížky fajn. Děj docela hezky plyne, i když je trochu jednodušší (první díl byl asi nejméně zajímavý, pak se to pěkné rozjíždí) a některé aspekty celého tohoto smyšleného světa by mohly být podstatně více rozpracované (např. zvláštní schopnosti nebo závěrečná bitva).
Je zde klasický milostný trojúhelník, přičemž zvláštností je, že se druhá hlavní mužská postava objeví až ve 2. díle.. Závěr trochu očekávaný, ale pozitivní, přesně to, co čtenář u těchto "oddychovek" hledá :)

Tanoxiss
25.12.2018 3 z 5

Možná už jsem na tento žánr starý, chtěl jsem to přečíst hlavně kvůli fantasy složce než té romantické. Ale ani u jednoho sem nebyl moc spokojen. Skoro až nuda.

andrejci
26.07.2018 4 z 5

Rozhodla jsem.e se dát jenom 4 hvězdičky. Autorka prostě mohla hodně věcí víc rozepsat. Například vybavení paláce ,šaty a podobné věci. Jinak se mi to líbilo. Ten svět mám prostě ráda.

verulik196
29.04.2018 4 z 5

Dědička byl spíš takový seznamovací díl, věřím, že další bude napínavější :)

ReziEngli
02.04.2018 4 z 5

Podobných fantasy puberťáren u nás vychází ročně několik, a možná proto mě to tak bavilo. Obecně mám ráda fantasy tématiku, a tohle je z toho staršího soudku, navíc ty problémy se sehnáním .... Za mě to bylo super, i když Finn byl na přesdržku, Elora totálně, Willa byla super, Tove - andílek no a Wendy? Co o ní říct ... taková nijaká, nemastná, neslaná .... Přišlo mi, že si pořád stěžuje ... Doufám, že se to v dalších dílech trochu více rozhoupe ...

Annnysek
24.02.2018 4 z 5

na turo knížku mám hodně smíšené názory, místama mě bavila a byla napínavá a chvíli jsem přemýšlela že čtení vzdám. Kroniky Kaninu mám přečtený všechny 3 a upoutaly mě už od 1. Dílu více ale uvidíme jak budou vypadat další díly :)

185Sera
05.11.2017 4 z 5

Taková oddechovka. Finn mě občas dost štve a Elora je strašná. četla jsem ale lepší knihy

Arianne
10.10.2017 2 z 5

No, tak to bylo divné. Jako první jsem četla Kroniky Kaninu a nemůžu se rozhodnou, jestli to byl nebo nebyl dobrý nápad. Oproti Bryn byla Wendy neskutečný fracek, tak doufám, že se v dalších dílech trochu sebere. A díky kaninske trilogii jsem aspoň věděla, co se děje a jak ten svět funguje. Tahle kniha byla jen podivnou mozaikou událostí, které jakoby vůbec nepasovaly k sobě, jako špatně poskládané puzzle. A kde se jako najednou vzala ta šílená láska k Finnovi? To už vůbec nedávalo smysl. Nic, svým vhledem do budoucnosti vím, že se autorka vyvinula k lepšímu, tak jdu na další díl a budu doufat, že se všichni vzpamatují a začne to dávat smysl.

Andynka
01.10.2017 3 z 5

Hezký příběh, ale trochu mě na něm štvě, že za celou knihu téměř nic nevysvětlili. Tedy kromě napětí a obav o postavy, co s nimi bude. Mě rozčilovalo, že vlastně ničemu nerozumím. Doufám, že v druhém díle se dočkám už vysvětlení.

TerezaMondeková
28.09.2017 3 z 5

Kniha se mi líbila, pěkná oddychovka. Zajímavý nápad, zvrat. Líbila se mi i romantická linka, to jiskření mezi Wandy a Finnem. Těším se na pokračování.

Ulrika
31.08.2017 3 z 5

Docela pěkné oddechové čtení, ale určitě jsem četla už povedenější.

Kitty18
31.07.2017 5 z 5

Krásně napsaná knížka! Můj oblíbený žánr je dívčí román a to tahle knížka splňuje :) Určitě taky oceňuji propojení našeho dnešního světa a jejich smyšleného. I když se mi taky hlavní hrdinka ze začátku nezamlouvala, v dalších dílech se už trochu zlepšila ;)

Tuto sérii jsem jsi přečetla až po Mrazivým ohni a zatím se mi zdá tato serie lepší ale to ještě uvidíme protože jsem ještě nestihla přečíst 2.díl Mrazivého ohně. Tyhle dvě série se odehrávají ve stejném smyšleném světě, rozdíl je pouze časový. Určitě doporučuji přečíst všechny díly této série protože 2.díl této série je ještě lepší než 1.díl ;)

Upozornění: Jestli se chystáte na další díl této série a nepřečetli jste si tu bonusovou kapitolu, rozhodně se k ní vraťte - jsou tam celkem důležité věci, které se budou dále rozebírat v dalších dílech.

Pro ty co se teprve chystají číst přeji příjemné čtení :)

Tenebien
24.07.2017 2 z 5

Wendy je spratek!
Udělala jsem tu chybu, že jsem si Kanin Chronicles přečetla první, takže vím, jak to tak nějak dopadne. Achjo.
Finn forever!
(čteno v originále)

abelmoony
09.07.2017 5 z 5

Jsem si celkem jista, že jsem tuto knihu už někdy v minulosti četla. A jsem ráda, že jsem na ni znovu narazila. Kniha je zajímavá, čtivá. Líbí se mi Wendy, Rhys, Finn i Tove. Těším se až se pustím do dalšího dílu.

BarkaS
21.02.2017 4 z 5

Příjemné čtení s jistými dějovými nedostatky, patří však k tomu lepšímu z daného žánru. Byť je hlavní hrdinka střídavě aktivní a zmítaná okolím, docela to funguje.

PajusenkaB
14.01.2017 4 z 5

Dlouho jsem váhala nad tím, jeslti pět hvězdiček, nebo jen čtyři. Nakonec jsme zvolila čtyři.

Kniha mě upoutala zvláštním začátkem. V podstatě se odehrává v dnešní době, do které je zaneseno království Tryllů. Děj je pěkný, hlavní hrdinka divná. Nejdříve se chová jako největší borec a mistr světa a pak nic. Nicméně, děj se dal očekávat. Konec měl rychlý spád, který se mi moc nezamlouval. Nicméně druhý díl si přečtu. Kniha mě i přesto zaujala a jsem zvědavá, jak se to ve druhém a třetím díle roztrhne. Co se mi asi ještě nelíbilo bylo to, jak rozporuplně se chová postava Finna. nejdříve ano, poté ne... Mohlo to být více propracované. Ale i tak se z knihy těším :)

Lenka.Vílka
08.01.2017 4 z 5

Až jednou budu znát odpověď na otázku, proč podobné knihy stále čtu, ten den je přestanu číst. Slibuju!

Tahle kniha byla, no já fakt nevím, jaká byla. Dějový nájezd do dalšího dílu (doufám), protože sice se něco dělo, ale ve výsledku se nic nestalo. To je pozitivní. Třeba druhý nebude jenom přemostění a taky se v něm něco stane. Dějově je kniha klasika. A jako vždy finální "akční" scéna moc rychlá (ale to je u ich klasika), tak jsem zvědavá na další díl. A nakonci jsem si říkala: Ty huso, jestli *****, tak tě zabiju nebo si nepřečtu další díl. No, povedlo se a další kniha na mě čeká.

sarahmoon
03.01.2017 3 z 5

Nenáročná a milá kniha... :o) ale je na ni vidět, že je pro mladší čtenáře.
Mohla být více propracovaná.

Hanulak01
17.11.2016 1 z 5

Tahle kniha mě... neskutečně zklamala. Zápletka se dala zvládnout lépe. Hlavní hrdinka byla nepříjemná, nesympatická, hloupá a naivní. Co se týče love story, musela jsem každou chvilku zvedat oči v sloup, protože to bylo tak přeslazené a nereálné, že se to nedalo.

Co se týče stylu psaní, od děje mě držel několik kilometrů daleko a překvapit mě dokázal snad jen jednou. Navíc celé to bylo nějak až moc rychlé a jednoduché. Prostě ne, čekala jsem víc.

Nikolka001
15.09.2016 4 z 5

Na knihu jsem se těšila již od jejího vydání. Příběh mě velice zaujal a pobavil. Ačkoliv není Dědička náročné čtení, nabízí čtenáři mnoho zážitků.