Boj o trůn

Boj o trůn https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154393/bmid_boj-o-trun-XJh-154393.jpg 4 415 71

Svět Tryllů / Trylovia série

< 3. díl

Závěrečná kniha trilogie Svět Tryllů. Wendy Everlyová čelí nepříjemné volbě. Trylly může zachránit před nemilosrdnými nepřáteli jen tím, že se sama obětuje. Pokud se nevzdá Vittře, její lid se ocitne v brutální válce s neporazitelným nepřítelem. Ale jak by Wendy mohla opustit přátele, i když je to jediná možná cesta k jejich záchraně? V sázce je všechno, protože království není to jediné, co by mohla ztratit. Poté, co se zamilovala do Finna i Lokiho, se musí rozhodnout, koho bude milovat navždy. Nakonec zjistí, který z nich dvou je ten pravý. Není však jisté, že se naplnění své lásky dožijí. Všechno směřovalo k tomuto momentu. Má v rukou budoucnost celého svého světa. Je připravená za něj bojovat? 1. vydání. -- zdroj: legie.info --... celý text

Romány , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Ascend , 2011

PiperW
PiperW
30.11.2013 4 z 5

Musím se přiznat, že mně trochu zklamalo, jak se všechno vyřešilo během asi 20 stran u konce. Závěrečná bitva byla otázka pár stránek. Nějak to na mně bylo trošku moc uspěchané, celou knihu se to všechno hodně omýlalo a rozebírao a nakonec nás takhle odbije, to mně trochu zklamalo, ale jinak se mi celá trilogie moc líbila :)

Péťa11
Péťa11
26.11.2013 5 z 5

Krásné zakončení serie... ikdyž bych klidně mohla číst další díly. Vůbec by mi to nevadilo. :)

Jaňulle
Jaňulle
14.11.2013

právě čtu druhý díl,ale pokud tento třetí nenajdu v knihoně,tak si ho asi koupím....

psirena
psirena
18.10.2013 5 z 5

POZOR SPOILER

Líbí se mi, když autoři jdou za hranice předem určených bariér, které jsou snad v každé romanci. Je tu hrdinka a ta se zakouká do "hrdiny". Ale je tu mnoho překážek, a vy si postupně říkáte, proč proboha má ráda zrovna tohohle týpka? A na konci bohužel skončí s ním. Jenže tady to tak bohudíky není. Wendy pozná, že Finn je truhlík, který si zaslouží žít, tak jak žije. A přijde někdo jiný.
Taky je super, když ženy nejsou jen okrasné křoví pro muže-hrdiny, ale jsou to ony, kdo zachrání svět.

Gwendolyn
Gwendolyn
15.10.2013 5 z 5

Úžasné!!!
Dopadlo to jak nejlépe mohlo.

Arri
Arri
28.09.2013 5 z 5

Podle mne se všechno seběhlo tak nějak 'rychle' .. Byla jsem zklamaná z toho, že hlavní hrdina Wendy 'nezůstala' s Finnem, ale na druhou stranu jsem byla i ráda, že zůstala s Lokim.. A jinak mi bylo potom i líto Elory,která v tohle dílu zemřela a to jsem jí od začátku nenáviděla.. Jinak se tahle trilogie moc povedla a jsem ráda,že jsem na ní narazila. Opravdu mě ta knížka rozbrečela, ale také překvapila..
Doporučuji.. Úžasný příběh.. :')

Domča
Domča
27.09.2013 4 z 5

Při čtení prvních stránek posledního dílu jsem se i docela lekla - Wendy byla prezentována úplně jinak, než na začátku. Chápu, že autorka chtěla ukázat, jak její hrdinka vyspěla, ale vzhledem k tomu, že celá série proběhla v rozmezí několika měsíců, mi to přišlo trochu jako tlačení na pilu. Ale neberu to jako negativum, celkově byl poslední díl ještě o něco \\\"smutnější\\\" než ten předešlý, ale dopadlo to přesně tak, jak jsem celou dobu čekala.
Opět jako největší plus hodnotím doslov a dodatečné povídky. Byla jsem ráda, že autorka vysvětlila co se se všemi hrdiny stalo. Když už série úplně končí, určitě to nepovažuju za chybu. Akorát se mi zdálo, že to, co bylo popisováno jako rok až rok a půl po všem, bylo trochu přehnaný. Nejen Wendy mi připadala tak na dvacet pět, namísto devatenácti nebo dvaceti, kolik jí mělo skutečně být, ale bylo to dojemný a jemný, čímž si mě příběh získal zpětně ještě víc.
Celkově ve mě příběh nakonec zanechal velký dojem, což se nestává často a já jsem ráda, že jsem na Příběh o Tryllech narazila :)

Niki
Niki
25.09.2013 4 z 5

Krásné zakončení trilogie, sice trochu jednoduše vyřešený konec, ale celku to neuškodilo.

Lucinda566
Lucinda566
02.09.2013 5 z 5

Nejlepší díl z celé série! Tuto knížku jsem jednoduše nemohla odložit :)

zama15
zama15
29.08.2013 5 z 5

Velice povedený díl..:) Lepší než první.. :3

ciniminisek
ciniminisek
13.04.2013 4 z 5

Tak tenhle díl, mě zvedl ze židle. Několik měsíců čekám na poslední díl, aby konečně mohli být moji favoriti spolu a ono ejhle. S volbou vážně nesouhlasím. Měla jsem nutkání knihu zavřít,. Ještě když jsem si vzpomněla na první díl, jak to bylo krásné.... Pak se objevila dívka jménem Mia a bylo mi vše jasné. Nakonec jsem se donutila knihu dočíst a jelikož jsem hrozný cíťa, tak si mě spisovatelka získala zpátky. Jasně s její volbou, co se týče partnera nesouhlasím, ale zakončené to je pěkně. Za povídku jako bonus, dávám velké plus. Celá série je výborná, bohužel kvalitu prvního dílu, tento nemá.
BTW: Ještě k hlavní hrdince, v tomhle díle mě vážně vytáčela. Sebevědomí není na škodu, ale to její mě vytlačovalo z místnosti. Půlku dílu mi lezla krkem.