Svět nezrozených drahokamů

Svět nezrozených drahokamů https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28005/svet-nezrozenych-drahokamu-28005.jpg 4 15 7

Jako každý rok, tak i letos se vydává na tradiční výpravu výkvět rytířstva, aby našel bájný drahokam, který podle proroctví zajistí blahobyt království. Nikdo ovšem netuší, že tajemství drahokamu může ohrozit veškerý život. Lidstvo totiž ohrožuje neznámá nemilosrdná bytost, která hledá únik ze svého světa do naší dimenze. Lidé musí zapomenout na své spory a nepřátelství a spojit síly s dračími beiry aby odvrátili zkázu od svých zemí.... celý text

RyonMathrin
30.01.2024 4 z 5

Kouzelná, brilantně napsaná fantasy. Je to zároveň pohádkové, hrdinské a přitom se setkáváme s krystalickým (vlastně doslova) zlem. Asi nejvíce mě na tom bavilo, že draci jsou hodní a ta promyšlenost dračího království. Lekkyel by se mohl zdát jako superman, ale jeho skromnost a klid to posouvají do správných mezí.
Oddechové, přitom napínavé. A krystalový svět nevykřičené bolesti zcela originální.
Doporučuji.

Cojekomupotom
14.01.2023 5 z 5

...náhodou jsem našel v knihách na rozebrání a byl velmi příjemně překvapen. Ještě víc, když jsem následně zjistil, že ji "ve skutečnosti" napsala češka, která se jmenuje jako má dávná kamarádka. Nejvíc, když jsem před týdnem zjistil, že Janu Rečkovou už mají i v mé milované scifi sekci v Levných Knihách. Juhu!

ludek.n
31.10.2020 3 z 5

Stlačená dimenze nevykřičené bolesti se za pomoci nemilosrdné kamenné pany Verlanqueliny dere z jeskyně Laquar do Bekkipelského království a dále do světa lidí a draků. Zastavit ji může jen hrdina, zčásti člověk, zčásti drak, jenž má v žilách krev zkamenělého mistra, který se nestal bohem. Pohádkové vyprávění Jany Rečkové, ukrývající se za pseudonymem Joanny Railly, uhání ke svému cíli jako horská říčka ke kouzelnému smaragdovému jezeru. Lehounký a nadýchaný styl jejího příběhu pohladí nejednu zatrpklou duši pravověrného fantasty a dá mu na vědomí, že i heroická sága se může obejít bez barbarského násilí, zloby a krve, stříkající na všechny strany. Světu nezrozených drahokamů přitom nechybí nic z napětí pořádné bitevní vřavy, temného strachu a zabíjení, a koneckonců ani opravdové, čistě krystalické, zlo. Je to nekomplikované oddechové čtení pro radost.

orson
04.11.2018 4 z 5

Jedna z mých prvních fantasy, kterou jsem četl a která mě tenkrát opravdu nadchla (četl jsem poprvé když mi bylo cca 16 let). Dnes mi přijde trochu moc idealistická a přímočará, ale jako dobrá rychlá oddechovka funguje pořád.

Erinien
02.07.2018 4 z 5

Četla jsem jí už aspoň desetkrát, je potřeba k tomu něco dodat?

Hanule6
16.08.2015 5 z 5

Pro mě dobrá oddechová kniha. Není vůbec náročná a má zajímavý příběh. Jsou tam chyby v některých větách které nedávají smysl, ale není to hrozné.

Jereelee
28.03.2013 5 z 5

Skvělá kniha pro všechny, kdo mají rádi draky. Je to taková oddechovka, žádný velký "krvák". Našla jsem jen jednu chybu - děj byl strašně uspěchaný.

Joanna Railly (p)
česká, 1956 - 2018
2003  89%Kniha prokletých
2008  89%Pohřbeni na Soldafaru 1
2015  79%Virtuální vrazi
2011  74%Dračí mor
2017  71%Jáma a dům

Kniha Svět nezrozených drahokamů je v