Svět měst

Svět měst https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72061/bmid_svet-mest-MTF-72061.jpg 5 6 2

Kniha známého historika a teoretika architektury podává syntetický výklad o vývoji měst, od měst velkých starověkých civilizací až do současnosti. Dílo je rozčleněno do oddílů vycházejících z vývojově a geograficky na sebe navazujících kulturních okruhů. Sleduje jak celý vývoj lidských sídel, doprovázející archetypální urbanistické principy a architektonické komponenty, tak i specifické znaky a vlastnosti jednotlivých měst. První vydání.... celý text

Dejf_ano
15.05.2023 5 z 5

Famózní kniha. Na postupné chronologii vývoje měst jsou patrné rozdíly mezi jednotlivými historickými epochami lidstva. Autor předkládá nejen vývoj soudobého urbanismu, ale i slepé uličky a omyly minulých stavitelů.
Pokud máte zájem o urbanismus a architekturu obecně je pro Vás tato kniha nutnost.

puml
06.04.2018 5 z 5

Výborná kniha o městech a to i těch nikdy nerealizovaných a utopistických. Hlavní předností je práce jednoho ilustrátora na všech plánech a vedutách, takže kniha působí jednotným dojmem. Doporučuji.