Svet masiek

Svet masiek https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217057/bmid_svet-masiek-217057.jpg 3 14 3

Šokujúci román zo zákulisia tvorby televíznych seriálov. Keď si večer sadnete k telke, aby ste zo seba striasli celodenný stres a pozreli si svoj obľúbený seriál, ani vás nenapadne, čo všetko je v pozadí jeho výroby. Alica je atraktívna mladá žena, s trošku pošramoteným sebavedomím, čo vyplynulo z jej nie práve najšťastnejšieho detstva a nahnutého vzťahu s otcom. Túžila byť herečkou, no po prvej skúsenosti pred kamerou pochopí, že jednoduchšie, ako vykonávať pokyny štábu, je ich dávať. Vyštuduje teda scenáristiku a plná odhodlania a naivných predstáv ponúkne svoje služby televízii. Čoskoro však zistí, že jej „práca snov“ zďaleka nie je to, čo si predstavovala. Že za talent sa platí. Že silnejší berie. Že je dôležité mať tých správnych kamarátov. Že hore sa driape každý. A nik nehľadí na to, ako prekážky zdolá. A že pred cieľom, teda tým, ktorý seriál sa bude robiť, sa nemôžete spoľahnúť na nikoho. Ani na seba.... celý text

Stellia
08.05.2017 2 z 5

Vskutku osobitý pohľad do sveta tvorby seriálov. Obávam sa, že je len výsledkom sklamaní, ktoré si prežila autorka knihy na vlastnej koži. Inokedy by to možno mohlo pôsobiť ako šokujúce odhalenie sveta "za oponou", ale ponúka sa nám tu jedna otázka, ktorej sa nemožno vyhnúť. Skutočne si autorka myslela, že v tomto svete niekto hrá čistú hru?

Ivan Kučera
14.09.2014 3 z 5

Nie som rozčarovaný, ale mierne sklamaný áno. Nie je to nič hrozné, ale po onom „šokujúcom románe zo zákulisia tvorby slovenských seriálov“ nebolo v paperbacku pribalenom k časopisu Madam Eva veľa stôp. Čakal som viac šokujúcich zvratov, viac kontroverzií, viac hnusu, viac morálnej brečky. Nakoniec som sa dočkal niečoho, za čo jeho autorku pravdupovediac nemôžem obdivovať ani uznávať, nakoľko sa prezentuje ako osoba, ktorá si to príliš nezaslúži. Samotné „zákulisie“ je podané dosť priemerne, triviálne, banálne a nudne. Mohlo/malo to byť konkrétnejšie, takto som len občas „vypátral“, o kom je práve reč (a na „Zitu na krku“ sa mi to celkom hodí). Občas som si povedal „no teda, to je fakt sila“ alebo „fúha, svine odporné“, ale ako celok to so mnou nič výnimočné neurobilo. Iné evitovky ma bavili sto krát viac (Bez dcéry neodídem, Sama mama, Príliš osobná známosť).

danuska
27.07.2014 1 z 5

Veľmi slabá kniha, neponúka nič šokujúce. Chápem, že autorka sa nepohybovala v inom svete, okrem toho televízneho, lebo inak by vedela, že takto to funguje úplne všade.

2012  68%Mrcha na koni
2014  51%Svet masiek