Svět je plochý

Friedman ve své nové knize sleduje proměny jimiž dnes globalizace zasahuje všechny oblasti života společnosti.Podle jeho názoru jako by se svět stával opět plochý, jako tomu bylo v představách lidí předkolumbovské doby. Méně rozvinuté oblasti světa se stále rychleji vyrovnávají nejvyspělejším zemím a to vyvolává také zpětně nutnost tuto zásadní proměnu přijmout a s jejími důsledky počítat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25987/svet-je-plochy-25987.jpg 3.520

The World Is Flat. A Brief History of the Twenty-first Century (2005)

Literatura naučná
Vydáno:, Academia

Hita
29.03.2014

V knize se ukrývá spousta zajímavých faktů o tom jak to ve světě chodí. Proto má tuto knihu smysl číst. Obohatí vás o cenné informace. Pravou však je, že některé pasáže jsou až příliš vědecké a tudíž dost nudné a nezáživné. I tak si myslím, že přečtení této knihy nebyla ztráta času.

willovw
29.06.2013

Sice hodně dlouhá, ale zajímavě napsaná kniha. Je zde hodně pohledů na Ameriku, Indii, Čínu a také na Mexico. Sice jsem to četla dlouho, ale v rámci povinné četby se to dalo přečíst, jen jsem na to potřebovala víc času, rychle se to číst opravdu nedalo.

Lemmenkukka
04.01.2012

Zajímavá kniha. Z mého pohledu moc zaměřená na USA (není divu, autor je Američan), ale bylo to poučné, dočíst se, jak se zplošťuje náš svět. Co se mi ale nelíbilo byl překlad. Nevím, jestli to byl jenom můj pocit nebo si toho všimnul i někdo další, ale občas mi připadaly věty nelogicky poskládány, našla jsem plno překlepů a "zvláštně" rozdělené věty čárkou, což by v odborné literatuře být nemělo. Obzvlášť, pokud ji máte v četbě na semestr na univerzitě.

globalizace

Thomas L. Friedman