Koruna osudu

Koruna osudu https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67462/bmid_koruna-osudu-hog-67462.jpg 4 56 11

Svět Hetar série

< 6. díl

Uplynulo již sto let od doby, kdy Lara zachránila svět. Je sice stejně mladá a krásná jako tehdy, ale už ji opustilo mnoho přátel a její vliv odešel s těmi, kdo pamatovali její hrdinství. A její syn, hanebný Pán soumraku Kolgrim, cítí, že přichází jeho chvíle. Neodvažuje se Laře postavit zpříma, hledá své postranní cestičky a Lara se obává, že ani její nezměrná síla jí nebude nic platná. Ještě se však musí vyplnit dávné proroctví a než vše bude ztraceno, nalezne Lara podporu v moudrosti a lásce velkého Kaliqa, i u své nejmladší dcery Marziny, která se v okamžiku pravdy ukáže být hodnou své matky. Z cyklu Hetar.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Crown of Destiny , 2010

Nale
25.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Zakončení úžasné série světa Hetar.
Co mě fascinovalo prakticky po celou dobu, je propracovanost světa i postav. Až na pár výjimek (Kol, Jonah, temná dvojčata...), jsem si je všechny zamilovala, přestože Lara a Ilona byly občas až moc kousavé, tak jsem se s nimi i zasmála. Slovní přestřelky mezi Larou a Kaliqem neměly chybu - působilo to přirozeně, romanticky i zábavně. Jejich vztah měl mnohem větší hloubku než Lary a Magnuse.

Děj se opět točí kolem jedné z Lařiných dcer a syna Kolgrima - ti dva mě upřímně vůbec nezajímali, čili mě díl bavil ze všech nejmíň. Postavy z předešlých dílů jsou už po smrti, nové nebyly nic moc, další známé odešli (Vladaři stínů), samé loučení nadobro a tak dále. Úplně jsem nepochytila důvod, proč by se Lara už nemohla vidět se svou matkou nebo Dillonem?

Asi bych poslední díl nedočetla, nebýt prince Kaliqa, bez kterého by svět Hetar prostě nefungoval. :) Nespočetkrát pomohl a zachránil Laru, vychoval a trénoval Dillona, kterému zajistil zemi, pomohl Zagiri, promluvil s Tajem po smrti Magnuse, učil Marzinu, chránil Anoush, usměrňoval Ilonu, radil Magnusovi, tišil bolesti paní Vilie když rodila, rozptýlil Kola ve vězení... Uf! A seznam by mohl pokračovat dál.

Konec byl takový nemastný neslaný.

Miluju svět Hetar a stále se k němu vracím. Jen tenhle poslední díl společně s prvním se nemohou kvalitě ani zdaleka rovnat ostatním.

Bucksinka
05.09.2018 2 z 5

Konečně dočtený poslední díl...co více říct. Neustále se opakovalo, připomínalo, vzpomínalo a málo se toho dělo. Prostě se to muselo nějak uzavřít. Konec nebyl až tak strašný, ale bohužel už to celkový dojem nezachránilo.

kubakubikula
05.09.2018 4 z 5

Líbila se mi celá série, že to nebude jen fantasy jsem pochopila rychle

makynka911
26.07.2017 4 z 5

Poslední díl byl pro mě trošku nepochopitelný, ale i tak netrvalo dlouho nechat se vtáhnout do děje a užít si jej naplno. Líbily se mi všechny knihy ze série a ráda si je někdy zase přečtu :)

renefer
08.11.2016 3 z 5

Tady mě nejdřív rozčílilo, že autorka jen tak přeskočila sto let. O tom, jak to s kým dopadlo, se člověk dozvěděl jen tak mezi řečí. Další mínus má za celkově smutný ráz příběhu, kde pořád někdo umíral nebo se navždy loučil.... Konec se mi nelíbil vůbec, pochopila bych, kdyby se usídlili na jiné planetě ale tohle...
Při čtení si aspoň člověk uvědomí, že by nechtěl žít navždy.

moudivlacek
31.10.2016 3 z 5

Trochu jsem zklamaná tímto dílem. Ze začátku budete mít co dělat, abyste zjistili, kdo že ti hlavní hrdinové jsou, kdo všechno tedy umřel z předchozích dílů a jaký mají vztah k Laře.
Pak se děj trochu rozjede.
Pro mě závěr takový narychlo uspořádaný, aby se vše stihlo. Nakonec je osud Lary završen, ale pro mne je takový "nedokončený", nevím, co si o něm mám myslet.
Jinak se ale dá tento díl číst, hlavně proto, že uzavírá tuto sérii.

Laf
03.11.2015 3 z 5

S celé série byl tenhle díl nejhorší. Moc zajímavých událostí se nedělo, ale tak, abych věděla, jak to celé dopadne, tak jsem to dočetla nakonec. Z celkového hlediska je tahle série ale naprosto úžasná a stojí za to ji přečíst.

ptavichripkaa
28.07.2015 5 z 5

Tak jsem dočetla poslední díl a jsem spokojená. Nevěřila jsem, že mě děj tak vtáhne a budu celou sérii číst jedním dechem. Za mě 5*

Aniday
21.12.2014 4 z 5

jestli neumřeli a žijí dodnes, tak určitě ne šťastně... protože chtít omyl na jiné planetě "napravit" tou "naší" planetou a nastrkat do ní lidi... je ten největší omyl...

badinka4
15.07.2014 4 z 5

Přečetla jsem celou sérii "Svět Hetar", příběh je hezký ,zajímavý,romantický(eroticky romantický), je to pohádka kde jde jen o sex,sex sex.některé pasáže bych i přirovnala k porno povídkám,proto dávám jen 4 hvězdičky.

Terinka1982
16.05.2012 5 z 5

6díl ságy Svět Hetar......nemám ráda sci-fi a fantasy, ale tuto ságu od Bertrice jsem přečetla jedním dechem....zvraty osudu, erotika...super čtení